لاتاری آمریکا برندگان

نکات مهم برای مصاحبه برندگان لاتاری آمریکا

مصاحبه گرین کارت لاتاری

یکی از مهم ترین مراحل برای دریافت ویزای آمریکا، مصاحبه در سفارت ایالات متحده است. اما در این مصاحبه چه اتفاقی می‌افتد و مهاجران در مصاحبه باید به چه چیزی دقت باشند؟ ما پنج توصیه ضروری برای یک مصاحبه موفق جهت دریافت ویزای گرین کارت ارائه می دهیم.

مصاحبه گرین کارت چیست؟

مصاحبه گرین کارت یا مصاحبه ویزا آخرین مرحله قبل از تایید ویزای مهاجرت شما برای ایالات متحده است.

پس از تکمیل مصاحبه در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده، پاسپورت شما محفوظ می ماند و مدت کوتاهی پس از آن، (در صورتی که ویزا یک ضرب دریافت کنید) با ویزا یعنی اجازه ورود ایالات متحده به شما بازگردانده می شود (این لحظه هیجان انگیز را برای همه شما آرزومندیم 😊).

برای دریافت کارت اقامت دائم فیزیکی ( گرین کارت )، باید سفر خود را به ایالات متحده آمریکا انجام دهید، که فرآیند چاپ و ارسال گرین کارت شما را آغاز می کند.

چه کسانی باید برای مصاحبه گرین کارت حاضر شوند؟

هر فردی که برای گرین کارت درخواست می دهد یا برای او درخواست ارسال می شود (مانند افراد زیر سن قانونی) باید وقت مصاحبه بگیرد و شخصاً حاضر شود. استثناها فقط برای موارد زیر اعمال می شود:

 • کودکان زیر 14 سال (سفارت ابوظبی نیز اعلام کرده: برندگان لاتاری نیاز به حضور فرزندان زیر ۱۳ سال برای روز مصاحبه در سفارت نیست)
 • افراد بالای 79 سال
 • دیپلمات ها

به برندگان لاتاری گرین کارت یک وقت مصاحبه اختصاص داده می شود و در انتخاب تاریخ آزاد نیستند.

مصاحبه گرین کارت من کی و کجا خواهد بود؟

هنگامی که “شماره پرونده” شما مطابق با ویزا بولتن کارنت شد ، باید به dvlottery.state.gov وارد شوید تا تاریخ دقیق وقت مصاحبه و مکان آن را بررسی کنید.

مصاحبه گرین کارت چقدر سخت است؟

بسیاری از مهاجران ایالات متحده می ترسند که با پاسخ اشتباه دادن در مصاحبه گرین کارت، سهواً حق خود را برای گرین کارت از دست بدهند. با این حال، بیشتر گزارش‌های برندگان گرین کارت در این مورد موافق هستند که وضعیت مصاحبه کمتر از آن چیزی است که می‌ترسید.

همچنین جلسات آموزشی ویژه متقاضیان ویزای مهاجرت ایالات متحده را برای شرایط مصاحبه آماده می کند تا ترس متقاضیان را کاهش دهد. کسانی که می خواهند همراه با کارشناسان برای مصاحبه گرین کارت آماده شوند، می توانند این کار را انجام دهند.

توجه: مصاحبه گرین کارت به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد. با این حال، اگر شما تسلط کامل به زبان ندارید، افیسر متوجه خواهند شد. این را درست در ابتدای مصاحبه مشخص کنید تا به زبان شما مصاحبه گرفته شود.

مصاحبه گرین کارت چگونه است؟

برندگان گرین کارت اغلب زمان انتظار طولانی را در سفارت ها گزارش می دهند. با این حال زمان انتظار می تواند بین 30 دقیقه تا یک ساعت باشد.

قبل از مصاحبه باید هزینه ویزا را ارسال کنید که بسته به سفارت یا کنسولگری می توانید به روش های مختلف و در زمان های مختلف پرداخت کنید. حتماً دستورالعمل های سفارت یا کنسولگری تعیین شده خود را همیشه دنبال کنید.

در حالت کلی روش کار در روز مصاحبه چیزی شبیه به موارد زیر خواهد بود:

 • وقتی به جلوی صف رسیدید، پاسپورت و دعوتنامه خود را در پنجره نشان دهید. سپس یک شماره به شما اختصاص داده می شود و به نقطه بازرسی امنیتی بروید.
 • بعد از اعلام شماره شما ابتدا مدارکی که آورده اید را نشان می دهید. پس از آن، منتظر مصاحبه واقعی خواهید بود.
 • اثر انگشت شما یا در هنگام تحویل مدارک و یا با مصاحبه در مرحله بعد گرفته می شود.
 • از شما برای مصاحبه فراخوانده می شود که معمولا بین پنج تا ده دقیقه طول می کشد و در حالی که در مقابل پنجره امنیتی ایستاده اید انجام می شود.
 • در پایان مصاحبه بلافاصله به شما گفته می شود که آیا درخواست شما تایید می شود یا خیر. در موارد نادر، ممکن است بررسی دقیق تری لازم باشد که منجر به زمان انتظار بیشتر و معمولا چک امنیتی AP می شود (این مورد بیشتر برای آقایان/کسانی سربازی رفتند یا کسانی که در رشته حساس تحصیل کردند یا جایی حساس کار کردند است).
 • فرض کنید در مصاحبه گرین کارت خود موفق هستید. در این صورت یک پاکت مهر و موم شده حاوی مدارک مهاجرتی دریافت خواهید کرد که در سفر خود به آمریکا باید آن را به مامور مرزی ارائه دهید.

پاسپورت خود را به همراه یک پاکت مهر شده با آدرس خود در سفارت می گذارید. چند روز بعد به همراه ویزای شما برای ورود به آمریکا پست می شود (برای آدرس ایران متفاوت است (پیکاپ یا سفر مجدد)).

در مصاحبه گرین کارت چه سوالاتی پرسیده می شود؟

در مصاحبه گرین کارت، اطلاعات شخصی شما که در فرم DS-260 پاسخ داده اید دوباره پرسیده می شود (در برخی موارد ممکن است سوالاتی دیگر نیز پرسیده شود) و برای مثال، باید اطلاعاتی در مورد حرفه و برنامه های خود در ایالات متحده ارائه دهید.

اینکه کدام و چند سوال از شما پرسیده می شود، به شرایط و مدارک شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر از طریق ازدواج برای گرین کارت اقدام می کنید، مصاحبه برای رد تقلب در ازدواج بسیار دقیق خواهد بود یا اگر بعد از برنده شدن نیز ازدواج کرده اید نیز ممکن است این سختگیری باشد.

سوالات معمول مصاحبه گرین کارت عبارتند از:

 • می توانم مدارک هویتی شما را ببینم؟
 • آیا سوگند می خورید که حقیقت را بگویید، چیزی جز حقیقت را نگویید؟
 • نام کامل شما چیست؟
 • آیا تا به حال مرتکب جرمی شده اید؟
 • آیا تا به حال دستگیر شده اید؟
 • آیا از زمانی که این درخواست را ارسال کردید، چیزی در زندگی شما تغییر کرده است؟
 • آیا مدارکی آورده اید که به من نشان دهید؟

قبل از اینکه قسم بخورید که حقیقت را بگویید، از شما خواسته می شود که دست راست خود را بالا ببرید. معمولا سوالات مصاحبه رسمی با کمی صحبت جمع می شود و آفیسر ها به سرعت تصمیم می گیرند (آنها سخت برای اینکار آموزش دیده اند).

پنج نکته مهم برای مصاحبه گرین کارت

با کمی آمادگی شما و نکات مصاحبه گرین کارت ما در ادامه، قرار ملاقات شما در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده مطمئنا موفقیت آمیز خواهد بود:

#1. زودتر سفارت باشید

اگرچه از شما خواسته می شود که درست قبل از وقت تعیین شده خود به سفارت یا کنسولگری برسید، اما شما سعی کنید برای جلوگیری از مشکلات احتمالی زودتر سفارت باشید

برای پیوستن به صف باید حداقل نیم ساعت قبل از قرار خود در محل حاضر شوید. بررسی های امنیتی پس از اولین صف نیز زمان بیشتری را می طلبد.

#2. اقلام ممنوعه را در خانه بگذارید

بررسی های امنیتی در سفارت ایالات متحده سخت است و تقریباً قابل مقایسه با غربالگری های امنیتی فرودگاه و حتی سخت تر است. همه سفارت ها همه قوانین را به یک شکل اجرا نمی کنند. با این وجود، خود را برای بالاترین سطح امنیتی آماده کنید و تمام اقلام ممنوعه را در خانه بگذارید.

به طور کلی، اقلام زیر مجاز به ورود به سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده نیستند:

 • دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند و دوربین ها
 • اشیاء لبه تیز
 • مواد شیمیایی
 • مایعات و گازها
 • کوله پشتی و کیف یا چمدان بزرگتر

اگر غذای کودک یا داروهای ضروری همراه خود دارید، حتما آن را به اطلاع پرسنل امنیتی برسانید.

#3. مدارک خود را به خوبی آماده کنید

سفارت ایالات متحده منصوب شما دستورالعمل های خاصی را در مورد جمع آوری مدارک شما برای مصاحبه گرین کارت منتشر کرده یا برای شما ارسال کرده است.

از تمام اسنادی که می خواهید اصل آنها را نگه دارید کپی بگیرید. تمام کاغذها را از هر پاکت یا پوشه بردارید و آنها را به صورت یک پوشه دیگر آماده کنید.

برای مصاحبه باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • پاسپورت شما (که باید حداقل شش ماه دیگر اعتبار داشته باشد)
 • دعوت نامه مصاحبه
 • اثبات پرداخت هزینه ویزا
 • یک پاکت مهر شده برای بازگرداندن پاسپورت شما
 • هر گونه گواهی، دیپلم، یا مدرک دیگری دال بر وضعیت تحصیلی شما
 • اثبات فعالیت های حرفه ای شما در پنج سال گذشته
 • صفحه تایید درخواست مهاجرت شما (به عنوان مثال، DS-260)
 • دو عکس رنگی که شرایط فرمت عکس های پاسپورت ویزا را دارد
 • اثبات تمکن مالی (مانند صورت حساب بانکی)
 • اثبات معاینات پزشکی (جهت مشاهده الزامات و لیست واکسن ها اینجا را کلیک کنید)
 • اثبات وضعیت خانوادگی، به عنوان مثال، گواهی ازدواج، گواهی طلاق، یا گواهی تولد / فرزندخواندگی فرزندان (در صورت وجود)
 • هر گونه حکم نگهداری (در صورت وجود)

مدارک باید به عنوان اسناد اصلی یا کپی های تایید شده ارائه شود. مدارکی که به انگلیسی نیستند باید باید تجرمه رسمی شوند و همراه با اصل مدرک ارائه شوند. دستورالعمل های سفارت/کنسولگری را به دقت دنبال کنید.

به دلیل تعداد زیاد مدارک، معمولا با دو پوشه در طول این سال ها برندگان گرین کارت مراجعه کرده اند:

مدارک مصاحبه گرین کارت
پوشه 1:کلیه مدارکی که ارائه آنها الزامی است
(به عنوان مثال، گذرنامه، عکس پاسپورت، گواهی پرداخت، صفحه تایید درخواست الکترونیکی مهاجرت شما-confirmation page of your electronic immigration application)
پوشه 2:همه مدارکی که ممکن است درخواست شود
(مانند گزارش مدرسه، گواهی تحصیلی، صورتحساب بانکی، گواهی طلاق، نتایج واکسیناسیون و معاینات پزشکی (برای واکسن ها برای هر سفارت الزامات خود را دارد باید از طریق سایت سفارتی که دعوتنامه مصاحبه دریافت کردید چک نمایید؛ برای مثال سفارت آنکارا را از اینجا میتوانید ببینید))

سه مدرک اصلی در پوشه 1 باید پاسپورت، دعوتنامه مصاحبه و مدرک پرداخت هزینه ویزا شما باشد.

#4. مصاحبه را تمرین کنید

تمرین شما را کامل می کند! در گفتگو با یکی از دوستان، اعضای خانواده یا مشاور گرین کارت، باید موقعیت مصاحبه را تمرین کنید. اگر زبان انگلیسی شما کمتر از پیشرفته است، هر اصطلاح خاص مرتبط با مهاجرت را که ممکن است از قبل مطرح شود، یاد بگیرید (اگر با زبان انگلیسی مصاحبه میکنید).

در مصاحبه های آزمایشی خود، آماده پاسخگویی به سوالاتی در مورد داستان زندگی، شغل و برنامه های خود در ایالات متحده باشید.

#5. مختصر و مفید صحبت کنید

سعی کنید با جملات کوتاه و دقیق پاسخ دهید. معمولاً زمان محدودی در مصاحبه گرین کارت خود خواهید داشت، بنابراین باید از هر دقیقه برای متقاعد کردن افسر کنسولی در مورد مشروعیت درخواست گرین کارت خود استفاده کنید.

نکات پایانی

در مصاحبه تنها حقیقت را بگوید (آفسیر ها برای این کار آموزش دیده اند و تشخص میدهند که حقیقت را در مصاحبه میگوید یا خیر، به عنوان مثال آفسیر ها به تکنیک های روانشناسی را به خوبی میدانند؛ مثال: حالت مردمک چشمها حقایق مهمی را عیان میکنند،‌ یا وقت صحبت اطراف را نگاه کردن، خندیدن مصنوعی (در خندیدن واقعی کنار چشم ها چروک میشود)، واضح صحبت نکردن و بسیاری موارد دیگر که آفسیر ها برایش آموزش دیده هستند).

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023