dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

نکات مهم قبل از اپلای تحصیلی در کانادا

آمریکا کانادا تحصیلات تحصیل در کانادا نکات مهم قبل از اپلای تحصیلی در کانادا

تحصیل در کانادا

دانشگاه‌های کانادا در ترم ورودی شهریور (سپتامبر) و دی (ژانویه) اقدام به جذب دانشجویان خارجی می نمایند. چنانچه شما قصد تحصیل در کانادا را دارید که در پاییز سال آینده تحصیلات خود را در خارج از کشور آغاز کنید، معمولا لازم است که مدارک مورد نیاز را تا قبل از پایان سال جاری میلادی تکمیل نموده باشید.

به عنوان مثال چنانچه شما قصد دارید که در پاییز سال 2021 میلادی تحصیلات خود را شروع نمایید، باید مدارک مورد نیاز را تا قبل از پایان سال 2020 آماده کرده باشید.

در صورت عدم ارائه مدارک کامل فارغ التحصیلی این امکان وجود دارد که دانشگاه مورد نظر به شما این اجازه را دهد تا مدرک را پس از پایان دوره تحصیلی‌تان تحویل دهید. به همین دلیل هیچ الزامی وجود ندارد که در زمان ارسال مدارک، دانشجو فارغ التحصیل شده باشد. در صورت برنامه ریزی برای حدود دو ماه قبل از ددلاین سازی ثبت نام زبان در صورت عدم کسب نتیجه مناسب امکان امتحان مجدد وجود دارد.

اغلب دانشگاه‌های کانادا از شما می‌خواهند که مدارک را بین ۶ تا ۹ ماه قبل از شروع ترم برای آنها ارسال نمایید. بسیاری از دانشجویان در زمان ارسال مدارک همچنان مشغول تحصیل هستند و هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند. تقریبا تمام دانشگاه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که در زمان شروع تحصیل (نه در زمان ارسال مدارک) یا حتی بعد از شروع تحصیل، مدرک فارغ‌التحصیلی از مقطع قبلی را ارائه نمایید.

در نتیجه در زمان ارسال مدارک لازم نیست که حتما فارغ‌التحصیل شده باشید، و می‌توانید در سال آخرِ تحصیل مدارک خود را ارسال نمایید. بدیهی است که قبل از شروع تحصیل در خارج از کشور باید از دانشگاه‌ فعلی فارغ‌التحصیل شوید.

انتخاب دانشگاه در کانادا جهت اپلای را با دقت فراوان انجام دهید. اپلای دانشگاه کانادا معمولا بین ۶۰-۱۵۰ دلار کانادایی هزینه دارد. از آنجا که نتایج امتحانات زبان و همچنین GRE بلافاصله پس از امتحان آماده نخواهد شد و معمولا چند هفته پس از امتحان قابل ارسال به دانشگاه‌ها می باشد، اکیداً توصیه می‌شود که تا قبل از پایان آبان ماه سال جاری این امتحانات را بگذرانید. 

اپلای برای دو تا سه دانشگاه بصورت همزمان میتواند شانس دریافت پذیرش تحصیلی کانادا شما را افزایش دهد. اپلای برای تعداد زیادی دانشگاه در کانادا بدون در نظر گرفتن شرایط جذب دانشجوی آن دانشگاه با توجه به هزینه‌های بالای اپلای و پست مدارک به کانادا اصلا توصیه نمی شود.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت