اطلاعات کاربردی مشاغل کانادا

نکات جالب و مهم در مورد مشاغل در کانادا

– اگر‌ دقت کرده باشید بسیاری از کارهای تخصصی تکنیکی که در واقع مهارت های عملی در آنها دخیل است در تصرف خود کانادایی هاست.
– کارهایی مثل لوله کشی، برق، آرماتوربندی، قالب بندی، رانندگی ماشین های سنگین، کار های راه سازی و …
– کافی است شما سری به یک کارگاه ساختمانی بزنید‌. خواهید دید به جز طراح که ممکن است ایرانی باشد، هیچ کدام از پوزیشن های عملی و کارگاهی در دست هموطنان نیست.
– مثلا کار با ماشین آلات سنگین و یا رانندگی با تراک ها و ماشین های راه سازی و ساختمانی همه و همه در تصرف خود کانادایی هاست.

کار کردن در کانادا

* دقیقا برعکس کانادایی ها که علاقه بسیاری به کارهای کارگاهی و تخصص های عملی دارند، ایرانی ها به مشاغل پشت میز نشینی اردات ویژه داشته آنرا به این سادگی ها رها نمیکنند.

⁉️ حال سوال اینجاست که دلیل این اختلاف چیست؟ چرا ما ایرانیها از انجام کارهای این شکلی حذر میکنیم و من با اینکه سایت های ساختمانی بسیاری را دیده ام به ندرت به یک راننده ماشین آلات ساختمانی و یا یک قالب بند یا آرماتور بند ایرانی برخورده ام.

  • داستان این است که در کانادا این تیپ کارها درآمد بسیار بیشتری نسبت به کارهای پشت میز نشینی دارد.
  • در ایران اغلب داستان برعکس است و ما به یک آرماتوربند به دید یک کارگر ساده نگاه میکنیم و این نگاه در اینجا به شکل دیگری است.

– متاسفانه فرهنگ پشت میز نشینی و رئیس و مرئوسی در ما ایرانی ها نهادینه شده و کمتر کسی حاضر است کارهای تخصصی عملی یا همان Trade ها را انجام دهد. در صورتیکه درآمد این کارها واقعا قابل مقایسه با حتی یک مهندس نیست.
– عادت کرده ایم که پشت میز بنشینیم و حقوق های مهندسی بگیریم در صورتیکه اینجا به عنوان مثال یک شیشه بر و یا یک آرماتوربند در سال ممکن است بیش از ۱۲۰ هزار دلار درآمد داشته باشد.
– اگر بدانیم که با انتخاب کارهای Trade چه درآمدی نسیبمان میشود به هیچ عنوان سراغ کارهای دفتری و پشت میز‌ نشینی نخواهیم رفت.
– بماند که اتحادیه ها هم حمایت همه جانبه ای از این کارها دارند و شرایط کاری بی نظیری را فراهم میکنند.

⁉️ اینجاست که پاسخ این سوال مشخص میشود که چرا کانادایی ها اغلب راهی ساده تر و پردرآمد تر را انتخاب میکنند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023