تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اگر نمرات آزمون‌های زبان موقع اپلای آماده نباشد چیکار کنیم؟

وی والت مشترک کشورها تحصیلات اگر نمرات آزمون‌های زبان موقع اپلای آماده نباشد چیکار کنیم؟

حتما این جمله را بارها و بارها شنیده اید که اگر تصمیم دارید برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکایی و اروپایی اقدام کنید، حتما به مدرک تافل یا آیلتس (TOEFL or IELTS) نیاز دارید! بله! درست است. واقعیت این است که ارائه یک مدرک زبان که نشان دهنده تسلط دانشجو به زبان دانشگاه مقصد باشد، یکی از پیش نیازهای فرایند اپلای است.

موضوع زبان و تسلط به آن، چیزی فراتر از یک مدرک است و هر دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در خارج را داشته باشد، باید برای تسلط بر زبان کشور مقصدش یک فکر اساسی کند. از این منظر، داشتن مدرک زبان، نه تنها برای اخذ یک پذیرش تحصیلی موفق ضروری است، بلکه مهم تر از آن، داشتن دانش کافی زبانی، برای پیشگیری از بسیاری مشکلات روزمره زندگی در کشور مقصد نیز بسیار ضروری است.

حال سوال اینجاست که اگر نمرات آزمون‌های زبان ما موقع اپلای آماده نباشد چیکار کنیم؟

به دانشکده یا تحصیلات تکمیلی ایمیل بزنید و توضیح بدهید که تاریخ امتحان شما به ددلاین نمیرسد و توضیح بدهید که دلیل این امر چیست. برای مثال در حال حاضر برخی از آزمون های هفته ی بعد را کنسل کردند به خاطر کرونا و این میتواند دلیل موجهی باشد.

از آنها بپرسید که اگر اپلای کنید و مدرک زبان دیرتر برای آنها ارسال شود، هنوز پرونده شما را برای این ترم بررسی میکنند یا نه. این را در نظر داشته باشید که اغلب دانشگاه ها حداقل چند هفته ای صبر میکنند که مدارک برسد، اما تعداد محدودی دانشگاه هم هستند که رویکرد سخت تری دارند و اپلیکیشن را بلافاصله بعد از ددلاین به خاطر کامل نبودن به ترم بعد منتقل کرده یا ریجکت میکنند. خلاصه قبل از آن ایمیل بزنید که در جریان باشید.

یادتان باشد که شما تنها نیستید! الان بسیاری از افراد هم همین مشکل را دارند. پس خونسرد باشید و با مکاتبه به دنبال راه حل باشید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی