کانادا اخبار سراسری کانادا

آخرین آمار از نرخ بیکاری در کانادا (نوامبر)

بین ماه های اکتبر و نوامبر ، به دنبال افزایش 0.5 درصدی در ماه قبل ، اشتغال 0.3 درصد افزایش یافت.

کاهش نرخ رشد اشتغال کانادا در ماه نوامبر

نرخ اشتغال کانادا

بین ماه‌­های اکتبر و نوامبر، پس از افزایش ۰.۵ درصدی نرخ اشتغال در ماه پیش از آن، این رقم، ۰.۳% رشد داشت.  اگرچه بازار کار کانادا هنوز شاهد بهبود روند اشتغال در ماه نوامبر است، نرخ بهبود، همچنان کاهش یافته و کند است.

اداره آمار کانادا اخیرا نتایج تحقیقات نیروی کار را با نگاهی به شرایط بازار کار از ۸- ۱۴ نوامبر، منتشر کرد. یافته‌­ها در کل نشان می­‌دهند که نرخ اشتغال در ماه نوامبر، ۰.۳ درصد افزایش یافت که در پی افزایش ۰.۵ درصدی در ماه اکتبر بود. رشد اشتغال، با بروز مشکلاتی در امور اطلاعاتی، فرهنگی و تفریحی و همچنین خدمات مسکن و غذا، کاهش داشت. رشد بخش دولتی با افزایش اشتغال در بیمارستان‌­ها و مدارس، پیشرو بود.

نرخ بیکاری از اوج خود در ماه می، زمانی که این رقم، ۱۳.۷% بود، هنوز در حال افت است. در نوامبر، نرخ بیکاری ۸.۵% بود که از سطح ماه اکتبر، ۰.۴ درصد پایین‌­تر بود.

شهروندان کانادایی بیشتری، ۳۷۲۰۰۰ نفر، نسبت به شهروندانی که بیکار شدند، ۳۱۷۰۰۰ نفر، در ماه نوامبر مشغول به کار شدند.

نقش مهاجرت در بازار کار کانادا

اگرچه شهروندان کانادا معمولا نرخ اشتغال بالاتری دارند، بعضی از گروه­‌های مهاجران کانادا، نسبت به شهروندان کانادا، شاهد نرخ‌­های اشتغال نزدیک­تر به سطوح پیش از کووید ۱۹ بودند. مهاجرانی که بیش از ۵ سال پیش به کانادا وارد شده بودند، در ماه نوامبر شاهد نرخ اشتغال ۵۸.۱% بودند که تنها ۱.۲% پایین‌­تر از سطوح ماه فوریه بود. نرخ اشتغال برای نیروی کار متولد کانادا، تا ۵۹.۷% رسید، یعنی ۱.۷ درصد کاهش داشت. اداره آمار کانادا خاطر نشان می­کند که این ارقام برای نرخ اشتغال فصلی، تعدیل نشده‌­اند.

تعداد مهاجران تازه وارد که طی پنج سال گذشته وارد این کشور شدند، به دلیل محدودیت‌­های سفر، کاهش یافته است. نرخ اشتغال این مهاجران تازه وارد، ۶۵.۶ درصد بود که تغییر ناچیزی نسبت به سطوح فوریه داشته است.

تفاوت­ در سطح استان

سطح اشتغال در انتاریو، بریتیش کلمبیا و همه چهار استان آتلانتیک، افزایش یافت. بریتیش کلمبیا با ۱.۵%-، تنها کمی پایین­تر از سطوح ماه فوریه قرار داشت. اشتغال در نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک در ماه نوامبر به سطوح پیش از پاندمی بازگشت. جزیره پرنس ادوارد، حدود ۱۰۰۰ شغل ایجاد کرد.

مانیتوبا، با از دست رفتن ۱۸۰۰۰ شغل در ماه نوامبر، شاهد نخستین افت اشتغال از آوریل تا نوامبر بود. تقریبا همه این افت نرخ اشتغال، در مشاغل نیمه وقت بود. این کاهش،با اقدامات عمومی سختگیرانه‌­تر برای کنترل بیماری از اوایل نوامبر، همزمان بود.

تعداد افراد مشغول به کار یا مالک بیزنس در استان­‌های کبک، ساسکاچوان و آلبرتا، ثابت ماند. سطوح اشتغال در آلبرتا، با ۴.۹%-، بیش‌ترین تغییر را نسبت به سطوح پیش از کووید داشت.

اشتغال در کبک، برای دومین ماه متوالی تغییر بسیار ناچیزی داشت. سطح بیکاری در کبک، با تغییر ۰.۵% به ۷.۲ درصد رسید و تعداد کمتری از کارکنان در شرایط بیکاری موقت قرار داشتند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023