dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

نحوه پیکاپ پاسپورت یا دریافت ویزا کانادا


پیکاپ پاسپورت یا ویزا چیست؟

برای اخذ ویزای کانادا باید انگشت نگاری انجام دهید. برای انجام این مرحله باید به کشورهای همسایه سفر کنید. خب پس از این مرحله و بررسی مدارک توسط سفارت، پاسخی به شما ابلاغ خواهد شد. این پاسخ به همان ایمیلی که شما در سایت کانادا ثبت کرده اید ارسال می شود.

در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد، در کمتر از یک ماه باید برای اخذ ویزای خود اقدام کنید. در این حالت شما دو راه پیش رو خواهید داشت.

 1. راه اول این است که با در دست داشتن مدارک به صورت حضوری به وک مراجعه کنید تا ویزای خود را اخذ کنید در این حالت همان روز مشکلی نباشد ویزا را در پاسپورت لیبل میزنند و تحویل مدهند اگر مشکلی باشد که اعمال میکنند و ممکن است بیشتر زمان ببرد (زمان را نیز در حالت عادی اعلام می کنند که چقدر باید صبر کنید).
 2. راه دوم این است که از سرویس پیکاپ پاسپورت کانادا استفاده کنید. با این سرویس می توانید در منزل خود بمانید و با عقد یک قرارداد اجازه حقوقی اخذ ویزای خود توسط شرکتی معتبر را صادر کنید. به این ترتیب سفارت ویزا را در گذرنامه شما درج می کند و به راحتی آن را تحویل می گیرید.
  • مدارک مورد نیاز پیکاپ پاسپورت کانادا چیه؟
   • پاسپورت (بدون نیاز به امضا)، پرینت ایمیل پاس‌رکوئست، فرم وکالت‌نامه

دقت داشته باشید که با استفاده از این سرویس هم در وقت هم در هزینه صرفه جویی خواهید کرد. با صرفه جویی در این دو مهم هزینه های سفر شما به شدت کاهش می یابد و در نتیجه می توانید به راحتی سفرتان را آغاز کنید. هزینه پیکاپ ویزا بسیار کمتر از هزینه سفر به یکی از کشورهای همسایه است.


نمونه از نامه پاسپورت ریکوئست به همراه توضیحات لازم

یک نمونه از نامه پاسپورت ریکوئست را مشاهده کنید و ترجمه آن را بخوانید. در نامه‌ای که دریافت کردید این عبارات باید درج شده باشند:

قسمت ۱: این نامه در راستای درخواست شما برای ویزای کوتاه مدت صادر شده است. برای پرونده شما تصمیمی گرفته شده است و ما نیاز به پاسپورت شما داریم تا روند بررسی پرونده را تکمیل کنیم.

قسمت ۲: شرایط پاسپورت:‌

 • لطفا پاسپورت خود را به همراه این نامه ارائه کنید. 
 • باید حداقل یک صفحه خالی در پاسپورت شما وجود داشته باشد. 
 • پاسپورت شما باید به اندازه مدت زمان مد نظر شما برای اقامت در کانادا اعتبار داشته باشد. 
 • لطفا توجه کنید که امکان صدور ویزا برای پس از تاریخ انقضای پاسپورت شما وجود ندارد.

قسمت ۳: پاسپورت شما باید در مدت زمان ۳۰ روز از زمان صدور همین نامه به اداره مهاجرت کانادا برسد. عدم انجام این کار ممکن است منجر به ریجکت شدن شما شود. لطفا مطمئن شوید که یک کپی از این نامه به همراه پاسپورت شما ارسال شود. 
برای این که بدانید پاسپورت خود را کجا بفرستید، صفحه محل ارسال پاسپورت پس از ویزا در وبسایت اداره مهاجرت را مطالعه کنید. 
با تشکر از علاقه شما به کانادا

قسمت ۴: توجه: شماره UCI در قسمت بالا و چپ این نامه یک شماره اختصاصی مربوط به شماست. برای محافظت از خود به هیچ فردی به غیر از وکیل قانونی تان اجازه دسترسی به این شماره را ندهید چون با داشتن این شماره امکان دسترسی به اطلاعات شخصی شما ایجاد میشود.


چرا پیکاپ ویزای کانادا را به فرد دیگری بسپارم؟‌

چون در بیشتر موارد این کار کاملا منطقی‌ است. احتمالا سفر شما نزدیک است و کلی کار و مشغله قبل از ورود به کانادا دارید؛ از طرفی هزینه های بلیط و اقامت رفت و برگشت چند باره به کشور ترکیه یا دبی یا سایر کشورها چیزی است که تصمیم ندارید انجامش بدهید. خوشبختانه امکان این هست که کار پیکاپ پاسپورت کانادا را فردی که قانونا مجاز به انجام این کار هست برای شما انجام دهد.

مجوز لازم برای انجام پیکاپ پاسپورت

اگر در کشور ایران هستید، پلیس مهاجرت ایران به برخی از آژانس های مسافرتی یا شرکت ها اجازه دریافت پاسپورت شما را داده است. این شرکت ها و آژانس ها با هماهنگی پلیس مرزی پاسپورت متقاضیان را از کشور خارج و برای مهر شدن ویزا به مراکز وک تحویل می‌دهند.

هزینه پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

انجام پیکاپ پاسپورت شامل هزینه های دفاتر وک و دستمزد آژانس های مجاز خواهد بود. بسته به این که کجا انگشت نگاری کرده باشید کمی این هزینه تفاوت دارد. دفاتر وک پس از انجام امور لیبل شدن ویزا، پاسپورت شما را فقط از طریق پست های داخل کشوری به آدرسی که شما ارائه کرده‌اید می‌فرستند.

بسته به محل انجام انگشت نگاری کانادا، کمی هزینه پیکاپ ویزا کم و زیاد می‌شود. اگر انگشت نگاری شما در استانبول انجام شده باشد برای پیکاپ ویزا از دفتر وک استانبول هزینه های اضافی پرداخت نخواهید کرد.

 • هزینه پیکاپ ویزای کانادا از استانبول برای پرونده ای که در استانبول انگشت نگاری شده باشد:  ۱۲۱.۵ لیر 
 • هزینه پیکاپ ویزای کانادا از استانبول برای پرونده ای که در آنکارا انگشت نگاری شده باشد:  ۱۲۱.۵ لیر + ۶۰ لیر

هزینه آژانس های مسافرتی هم بین یک میلیون تا یک میلیون و پانصد هزار تومان متغیر است.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا کانادا

 • اصل پاسپورت
 • نامه تاییدیه ویزای کانادا
 • رضایت نامه به آژانس یا فرد مجاز برای انجام پیکاپ
 • دو قطعه عکس ۵x۷ سانتیمتر (فقط برای ویزاهای مهاجرتی عکس نیاز است. برای پیکاپ ویزای دانشجویی و ویزای کاری و ویزای توریستی عکس نیاز نیست). در پشت عکس، نام و نام خانوادگی و تاریخ گرفته شدن عکس باید ثبت شود و باید الزاما عکس را در عکاسی بگیرید.

والدین نباید امضای خودشان را در پاسپورت فرزندانشان بزنند. این کار باعث میشود که پاسپورت فرزندشان نامعتبر شود و سفارت آن را بر خواهد گرداند. فرزندان بالای شانزده سال خودشان باید امضای خودشان را بزنند. فرزندان زیر شانزده سال الزامی برای امضای پاسپورت ندارد. البته اگر امضای خودشان را بزنند هم مشکلی نخواهد بود.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

معمولا پس از تحویل پاسپورت و مدارک به دفاتر وک، بین ده تا چهارده روز بعد پاسپورت شما برای پیکاپ آماده خواهد بود. 

نکات مهم در زمان پیکاپ ویزای کانادا

متقاضی ویزا

 • آژانس مورد نظر شما حتما دارای مجوز از پلیس مهاجرت ایران باشد. 
 • هنگام تحویل پاسپورت به آژانس رسید دریافت کنید. 
 • پس از دریافت پاسپورت اطلاعات خودتان را روی لیبل ویزا کنترل کنید.

آژانس های انجام دهنده پیکاپ ویزا

 • از انتقال امن پاسپورت های متقاضیان اطمینان حاصل کنید. 
 • پاسپورت ها را در جای امن نگهداری کنید. 
 • پس از پیکاپ پاسپورت، اطلاعات روی آن را کنترل کنید و در صورت وجود هرگونه مشکل آن را به دفتر وک برگردانید.

لیبل های ویزای کانادا را پس از پیکاپ کنترل کنید

شروع حرف S که مخفف کلمه Student هست را روی این ویزا مشاهده می‌کنید.
شروع حرف V که مخفف کلمه Visitor هست را روی این ویزا مشاهده می‌کنید.
شروع حرف W که مخفف کلمه Worker هست را روی این ویزا مشاهده می‌کنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت