اخبار آمریکا ایالات متحده

نتیجه و تحلیل مصاحبه های آمریکا متقاضیان ایرانی در سفارت پاکستان

نتیجه و تحلیل مصاحبه های متقاضیان ویزا آمریکا در سفارت پاکستان تا مورخه 31 دسامبر 2020

این آمار بر اساس تحلیل فرم‌های ارسالی متقاضیان بعد از انجام مصاحبه می باشد

  • تعداد مراجعه به سفارت آمریکا در پاکستان تاکنون ۳۰۷ نفر
  • تعداد نفرات ریجکت شده ۵۶ نفر – رشته های همچون برق، کامپیوتر، عمران، مکانیک، تغذیه، ورزش و … مشاهده می شود. (بیشترین تعداد ریجکت مربوط به گرایش های رشته عمران می باشد)
  • تعداد کسانی که ویزای درجا گرفته‌اند ۲۱ نفر – رشته های همچون برق، کامپیوتر، عمران، مکانیک، روانشناسی و پزشکی مشاهده می شود.

مشاهدات نشان میدهد که:

۱. تا اواسط دسامبر، زمان اپروو شدن پرونده هایی که به AP رفته‌اند سریعتر از سفارت‌های اصلی در دوره زمانی مشابه بوده و بعد از این تاریخ، روند کلیر کردن این سفارت تا حدی کند شده است. علت این کند شدن تدریجی را می‌توان تعطیلات سال نو میلادی و همچنین تعداد زیاد پرونده‌ها دانست. با در نظر گرفتن تمام عوامل، عملکرد سفارت کراچی نسبت به سفارت دبی در کلییر (visa issue) بهتر و امیدوارکننده‌تر بوده است.

۲. بنظر می‌رسد در هفته‌های ابتدایی، کنسولگری آمریکا در کراچی برای بررسی پرونده های حساس ( به عنوان مثال زمینه‌های کاری مرتبط به انرژی) بسیار سخت گیر بوده اما برای سایر پرونده ها عملکرد بهتری نسبت به سفارت های اصلی داشته است.

۳. بنظر می‌رسد علت کمتر شدن آمار ریجکتی مربوط به پرونده‌های حساس در هفته‌های اخیر را می‌توان در آگاهی بیشتر دانشجویان با حساسیت‌های کنسولگری امریکا در کراچی و عدم مراجعه احتمالی آنها جستجو کرد.

۴. بنظر میرسد این سفارت به برخی از سابقه کارها حساسیت بیشتری نشان داده است که در نهایت نتیجه آن را می‌توان در ریجکت‌های نیمه دوم دسامبر مشاهده نمود‌.

۵. براساس مشاهدات ، سفارت کراچی تا پایان سال ۲۰۲۰، برای رشته های به غیر از مهندسی مکانیک و عمران عملکرد مطلوبی نسبت به سایر سفارت های مشابه داشته و بنظر می‌رسد بتواند مقصد خوب و دائمی برای دانشجویان ایرانی باشد.

۶. بنظر می‌رسد کنسولگری آمریکا در کراچی نسبت به رشته عمران سخت گیری بسیاری داشته که این موضوع ممکن است به تحریم شرکت های عمرانی مرتبط باشد . قابل ذکر است در بررسی تعدادی از پرونده های ریجکتی عمران و مکانیک با بند ۵۰۱، تصمیم آفیسر مطابق با دستورالعمل ۵۰۱ صحیح بوده، هرچند در موارد مشابه در سفارت های اصلی متقاضی با این بند ریجکت نمی شد.

پیشنهادات وبسایت وی والت:

اگر شروع ترم/پروگرم شما حداکثر تا ۳ ماه آینده است و امکان دیفر کردند ندارید، می‌توانید موارد زیر را درنظر بگیرید:

۱. اگر رشته غیر از مهندسی مکانیک / عمران / انرژی هستید می‌توانید کنسولگری آمریکا در کراچی را مدنظر داشته باشید. این افراد (مکانیک/عمران/انرژی) اگر گزینه ای دیگر ندارند می توانند اسلام آباد را مدنظر داشته باشند.

۲. اگر مشکلات مربوط به بند ۲۱۴ دارید ( گپ طولانی / تغییر رشته / مقطع مجدد / ریجکت قبلی / فامیل درجه یک در آمریکا و سایر ) ممکن است اسلام آباد گزینه مناسب تری باشد. (در تحلیل عدی با اخذ دیتای کافی متقاضی های ایرانی در اسلام آباد ، تحلیل دقیقتری ارائه خواهد شد)

۳. پیشنهاد می شود رشته های حساس تا بازگشایی مجدد سفارت های اصلی صبور باشند، یا اینکه با افراد مطلع مشورت نمایند.

▪️در این متن به علت نبود دیتای کافی از سفارت آمریکا در لبنان، این سفارت توصیه نشده ولی در سال‌های گذشته، این سفارت در بررسی پرونده ایرانیان عملکرد منطقی داشته است.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023