کانادا اخبار سراسری کانادا

رکورد شکنی پذیرش اکسپرس‌ اینتری کانادا در سال 2020

در سال 2020 ، با وجود اختلالاتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در سیستم مهاجرتی کانادا به وجود آمد، هم‌چنان بزرگترین سال در تاریخ پذیرش‌های اکسپرس‌انتری بوده است.

اکسپرس ‌انتری کانادا

تعداد کل دعوتنامه‌های صادر شده اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۰ به ۱۰۷,۳۵۰ رسید. این تعداد دعوتنامه (ITA) رکوردی جدید محسوب می‌شود. در هیچ سالی از زمان معرفی سیستم اکسپرس‌انتری در سال ۲۰۱۵ شاهد این اتفاق نبوده‌ایم که تعداد دعوتنامه ها از مرز ۱۰۰,۰۰۰ عدد عبور کند.

اکسپرس انتری یک برنامه مهاجرتی است که متقاضیان سه دسته اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا را مدیریت می کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSW)، نیروی فنی و حرفه ای متخصص فدرال (FST) و تجربه کانادایی (CEC).

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در سال ۲۰۲۰، ۳۶ دوره پذیرش اکسپرس انتری برگزار کرد. تعداد پذیرش ها در سال ۲۰۲۰، ده عدد بیشتر از سال ۲۰۱۹ بوده است. زیرا در هفته های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، IRCC پذیرش های متعددی را انجام می داد که فقط متقاضیان برنامه تجربه کانادایی (CEC) و پذیرش استانی (PNPs) را هدف قرار می داد. این پذیرش ها با هدف اولویت بندی متقاضیان اکسپرس انتری که از قبل در کانادا بوده اند، انجام شد.

سال ۲۰۲۰ رکورد بزرگترین و کوچکترین پذیرش برگزار شده اکسپرس انتری نیز شکسته شد. کوچکترین پذیرش در تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ (۲۷ فروردین ۹۹) انجام شد و فقط ۱۱۸ دعوت نامه برای متقاضیان برنامه های استانی صادر شد. اما در اواخر سال ۲۰۲۰، کانادا در ۴ پذیرش متوالی ۵۰۰۰ دعوتنامه صادر کرد که صدور این تعداد دعوتنامه در یک پذیرش بی سابقه بود. افزایش تعداد دعوتنامه های صادر شده در پذیرش های اخیر تلاشی برای دستیابی به هدف مهاجرتی سال ۲۰۲۱ یعنی پذیرش ۴۰۱,۰۰۰ مهاجر جدید می‌باشد. افرادی که پس از دریافت دعوتنامه اکسپرس‌انتری برای اقامت دائم اقدام می کنند معمولاً در مدت ۶ ماه درخواستشان بررسی و نهایی می شود. بنابراین آن دسته از متقاضیانی که انتهای سال ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده اند، در سال ۲۰۲۱ تبدیل به دارندگان اقامت دائم کانادا می‌شوند.

از ۴۰۱,۰۰۰ مهاجر جدیدی که قرار است در سال ۲۰۲۱ وارد کانادا شوند، ۱۰۸,۵۰۰ متقاضی از طریق برنامه اکسپرس انتری دعوتنامه دریافت خواهند کرد. تعداد پذیرش از طریق اکسپرس انتری، در سال‌های بعد افزایش نیز می یابد و در سال ۲۰۲۳ به ۱۱۳,۷۵۰ نفر خواهد رسید. یکی از علل افزایش میزان پذیرش مهاجران، کاهش نرخ مهاجرت در سال ۲۰۲۰ بوده که به دلیل شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد.

اندازه پذیرش‌های اکسپرس‌انتری در سال 2020

سال ۲۰۲۰ با افزایش تعداد دعوتنامه‌ها در هر پذیرش آغاز شد. بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری در سه ماهه اول سال مربوط به ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ (۳۰ بهمن ۹۸) بوده است، زمانی که اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ۴۵۰۰ دعوت نامه برای متقاضیان برنامه اکسپرس انتری صادر کرد.

در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۲۰ (۲۸ اسفند ۹۹)، همان روزی که محدودیت های سفر به کانادا اعمال شد، کانادا پذیرش اکسپرس انتری را در بخش PNP با صدور ۶۶۸ دعوتنامه برگزار کرد که الگویی جدید در پذیرش های اکسپرس انتری بود. در هفته های ابتدایی اعمال محدودیت های سفر به کانادا، اداره مهاجرت کانادا پذیرش هایی را انجام می داد که فقط به متقاضیان زیر دسته‌های تجربه کانادایی (CEC) و برنامه های مهاجرتی استانی (PNPs) اختصاص داشت و به طور معمول در هر پذیرش بین ۳۶۰۰ تا ۳۹۰۰ دعوتنامه صادر می‌کرد.

یک پذیرش در تمام برنامه‌ها (FSW، FST و CEC) در ماه جولای ۲۰۲۰ و دیگری در ماه آگوست ۲۰۲۰ انجام شد. کانادا برگزاری پذیرش‌ها و دعوت از متقاضیان سه زیر دسته اکسپرس‌انتری را از ماه سپتامبر ۲۰۲۰ از سر گرفت. از آن زمان، تعداد دعوتنامه ها از ۴۲۰۰ به ۵۰۰۰ دعوتنامه در هر پذیرش رسید که رکوردی در این بخش محسوب می‌شود.

یک پذیرش اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۰ فقط مختص متقاضیان برنامه نیروی فنی و حرفه‌ای متخصص فدرال (FST) در تاریخ ۶ آگوست ۲۰۲۰ (۱۶ مرداد ۹۹) برگزار شد که با صدور ۲۵۰ دعوتنامه همراه بود.

در سال ۲۰۲۰، با وجود اختلالاتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در سیستم مهاجرتی کانادا به وجود آمد، هم‌چنان بزرگترین سال در تاریخ پذیرش‌های اکسپرس‌انتری بوده است.

نتایج دراو های اکسپرس اینتری در 2020

تاریخ دراو 2020 تعداد دعوتنامه ITA صادر شده
دسامبر10.000
نوامبر14.500
اکتبر4.500
سپتامبر12.600
اوت8.050
ژوئیه7.800
ژوئن7.800
مه11.111
آوریل8.389
مارس7.800
فوریه8.000
ژانویه6.800
مجموع107,350

حداقل امتیاز مورد نیاز (CRS) اکسپرس اینتری کانادا

امتیاز داوطلبان با توجه به عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و توانایی در زبان انگلیسی و فرانسوی محاسبه می شود.

قابل ذکر است متقاضیانی که از طرف یک استان انتخاب می‌شوند در سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری، ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب می‌کنند و احتمال پذیرش خود را برای دوره‌های بعدی قطعی می‌کنند.

کمترین امتیاز سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری (CRS) در سال ۲۰۲۰ در دسته نیروی فنی و حرفه ای متخصص فدرال (FST) و ۴۱۵ بوده است. همچنین، کمترین امتیاز سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری (CRS) در دسته تجربه کانادایی (CEC) در پذیرش ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰ (۵ تیر ۹۹) و ۴۳۱ بوده است.

به طور کل متقاضیان برای اخذ پذیرش از طریق برنامه تجربه کانادایی (CEC) به حداقل امتیاز کمتری نیاز دارند چرا که متقاضیان این دسته با سایر متقاضیان با امتیاز بالا در دسته نیروی کار متخصص فدرال (FSW) یا برنامه‌های مهاجرتی استانی (PNP) رقابت نمی‌کنند. در پذیرش های نیروی فنی و حرفه ای متخصص فدرال (FST) باکاهش امتیاز (CRS) کمتری روبه‌رو بوده‌ایم زیرا کانادا متقاضیان کمتری را در این دسته دعوت می کند و آن‌ها بخش کوچکی از پذیرش های اکسپرس انتری را تشکیل می دهند.

امتیاز سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری (CRS) در پذیرش‌هایی که شامل تمامی برنامه‌های FSW ،FST و CEC بوده در تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۲۰ (۳ دی ۹۹) به امتیاز ۴۶۸ رسید که کمترین مقدار از اکتبر ۲۰۱۹ می‌باشد.

جمع بندی:

 • کمترین میزان امتیاز CRS در دراو اکسپرس اینتری 2020:
  • کتگوری FSWP حداقل امتیاز 468
  • کتگوری FSTC حداقل امتیاز 415
  • کتگوری CEC حداقل امتیاز 431
  • کتگوری PNP حداقل امتیاز 692
 • بالاترین میزان امتیاز CRS در قرعه کشی اکسپرس اینتری 2020:
  • کتگوری FSWP حداکثر امتیاز 478
  • تگوری FSTC حداکثر امتیاز 415
  • کتگوری CEC حداکثر امتیاز 467
  • کتگوری PNP حداکثر امتیاز 808

پذریش‌های اکسپرس انتری کانادا در سال 2021

برای رسیدن به اهداف مهاجرتی سال آینده، کانادا باید ماهانه برای حدود ۸,۹۹۴ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کند. با احتساب دو پذیرش در هر ماه، یعنی در هر پذیرش باید حدود ۴,۴۷۳ دعوتنامه صادر شود. همچنین، با احتساب متقاضیان دارای پروفایل اکسپرس‌انتری که از تصمیم خود برای آمدن به کانادا منصرف شده‌اند یا متقاضیانی که در مراحل پایانی تائید نمی‌شوند، کانادا باید در هر پذیرش برای بیش از ۴۵۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023