کانادا اخبار سراسری کانادا

موفق ترین مهاجران کانادا از چه طریق به این کشور مهاجرت کردند؟

اکسپرس اینتری کانادا

سایت وی والت که گزارش‌های مهاجرت ایرانیان به کانادا و زندگی در مهاجرت را دنبال می‌کند از یافته‌های تحقیق اخیر اداره مهاجرت کانادا گزارش می‌دهد.

بررسی اجمالی:

بر اساس گزارش منتشر شده در سایت اداره مهاجرت کانادا تقریباً همه مهاجران Express Entry در سال اول پس از ورود به کانادا کار پیدا کرده‌اند و نسبت به مهاجرانی که از طریق روش‌های قبلی به کانادا آمده بودند،عملکرد بهتری داشته‌اند.

این‌ گزارش به چگونگی پیشرفت مهاجران Express Entry در بازار کار کانادا بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ پرداخته است.

همه شرکت‌کنندگان نظرسنجی این‌ گزارش برای مهاجرت از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) ، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) ، کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا یک برنامه تقویت شده نامزد استانی (PNP) درخواست مهاجرت داشته‌اند.

بر اساس این‌ گزارش Express Entry برای انتخاب مهاجرانی طراحی شده است که در دراز مدت موفق باشند و نیز مهاجران اکسپرس انتری تمایل دارند که نتایج قوی‌تری نسبت به مهاجران غیر اکسپرس اینتری در بازار کار داشته باشند. همچنین طبق آمار ۹۵ درصد از مهاجران اکسپرس انتری، در سال اول پس از مهاجرت جذب بازار کار شده اند.


توضیحات تکمیلی:

تقریباً همه مهاجران اکسپرس انتری در اولین سال پس از ورود شغل پیدا کردند و به طور کلی از مهاجران که از با روش های دیگر به کانادا مهاجرت کردند ، عملکرد بهتری داشتند.

گزارش اخیر مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) به چگونگی پیشرفت مهاجرهای Express Entry در بازار کار کانادا بین 2015 و 2018 پرداخته است. آنها نتایج گروه های افرادی را که از طریق سیستم الکترونیکی Express Entry درخواست داده اند و مهاجرانی که هنوز از سیستم برنامه قدیمی مبتنی بر کاغذ (آفلاین) اقدام می کنند ، بررسی و استفاده می کنند.

همه شرکت کنندگان در این نظرسنجی برای مهاجرت از طریق یکی از برنامه های زیر درخواست مهاجرت داده اند.

مهاجران اکسپرس اینتری در سه سال پس از راه اندازی سیستم مدیریت برنامه الکترونیکی در ژانویه ، 2015 نتایج “مثبت” را مشاهده کردند. اگرچه نتایج در کوتاه مدت نتایج مطلوبی را نشان می دهد ، IRCC خاطر نشان کرد که Express Entry برای انتخاب مهاجرانی طراحی شده است که در دراز مدت موفق باشند.

مهاجران اکسپرس انتری تمایل دارند که نتایج قوی تری نسبت به مهاجران غیر اکسپرس اینتری در بازار کار داشته باشند. در سال اول پس از مهاجرت ، 95 درصد از مهاجران Express Entry شاغل بودند ، در حالی که 87 درصد از مهاجران غیر Express Entry که در همان بازه زمانی استخدام شده اند. از بین مهاجران اکسپرس انتری که در یک سال پس از مهاجرت شغل خود را پیدا کردند ، حدود 83 درصد از افراد در زمینه تخصص خود کار می کردند.

هنگام تقسیم شغل ، مهاجران بر اساس برنامه مهاجرتی ، متقاضیان Express Entry همیشه بیشتر استخدام می شدند. مهاجران FSWP و CEC هنگام مراجعه از طریق سیستم Express Entry بیشترین میزان اشتغال را مشاهده کردند.

مهاجران اکسپرس انتری نیز به احتمال زیاد در مشاغل دارای مهارت بالاتر نسبت به مهاجران غیر اکسپرس اینتری استخدام می شوند.

یک سال پس از پذیرش در کانادا ، مهاجران اکسپرس انتری حدود 20 درصد حقوق سالانه بیشتر از مهاجران غیر اکسپرس اینتری دریافت می کنند. مهاجران اکسپرس انتری نیز سالانه به طور متوسط 10,200 دلار بیشتر از افراد متولد کانادا درآمد دارند.

مهاجران CEC و FSTP تنها موارد استثنا بودند ، زیرا مهاجران غیر اکسپرس انتری در این برنامه ها در واقع پس از سال اول حضور در کانادا درآمد بیشتری کسب می کنند. هنگامی که IRCC متغیرهای دیگر را بررسی کرد ، دریافت که تفاوت در درآمد ناشی از تفاوت در شغل مورد نظر ، سن ، جنس ، تحصیلات و سایر موارد است.

مهاجران غیر اکسپرس اینتری در مشاغل کم مهارت شروع به کار کردند ،  شاهد پیشرفت بیشتری بودند

مهاجران اکسپرس انتری و مهاجران غیر اکسپرس اینتری از نظر درآمد شغلی پیشرفت شغلی بیشتری را مشاهده کردند. مهاجران غیر اکسپرس انتری احتمالاً پیشرفت شغلی را گزارش می کنند ، اما همچنین اولین شغل آنها در کانادا لازمه تخصص کمتری است.

بیش از یک سوم کل شرکت کنندگان گزارش دادند که در زمان پر کردن نظرسنجی ، آنها دیگر در همان شغل قبلی که اوایل در کانادا داشتند کار نمی کنند. تعداد بیشتری از مهاجران غیر اکسپرس انتری (41 درصد) گزارش کردند که شغل خود را تغییر داده اند ، در مقایسه با پاسخ دهندگان اکسپرس انتری (36 درصد).

در میان کسانی که شغل خود را تغییر داده اند ، تعداد بیشتری از مهاجران غیر اکسپرس انتری (34 درصد) اظهار داشتند که آنها کار خود را به شغلی بالاتر و تخصصی تر تغییر داده اند ( در سطح مهارت طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) ) ، در مقایسه با مهاجران اکسپرس اینتری (24 درصد). با این حال ، مهاجران Express Entry به احتمال زیاد در همان سطح مهارت NOC شغل خود را تغییر می دهند.

پاسخ دهندگان غیر اکسپرس اینتری بیشتر در مشاغل کم مهارت با ناک C یا D شروع به کار می کنند.

در این گزارش آمده است: “در نتیجه ، پاسخ دهندگان غیر اکسپرس انتری EE در مشاغل با مهارت پایین فرصت بیشتری برای پیشرفت و ارتقا دارند.

هر دو گروه یعنی مهاجران اکسپرس انتری (83 درصد) و غیراکسپرس انتری (85 درصد) گزارش دادند که درآمد آنها بین اولین شغل و شغلی که در زمان نظرسنجی داشته‌اند، افزایش یافته است.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023