تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه مهارت های مورد نیاز انتاریو – پیشنهاد شغلی از کارفرما


برنامه مهارت های مورد نیاز انتاریو

برنامه مهارت های مورد نیاز انتاریو – پیشنهاد شغلی از کارفرما به افراد خارجی که دارای یک پیشنهاد شغلی در یک از مشاغل تعیین شده هستند ، فرصت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق انتاریو را می دهد.

این جریان بخشی از برنامه استانی مهاجرت انتاریو OINP ست این برنامه افراد را بر اساس تواناییشان به استان برای درخواست اقامت دائم معرفی میکند.

در میان سایر معیارهای واجد شرایط بودن ، متقاضیان باید در 36 ماه گذشته یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت از یک کارفرما در انتاریو در یکی از مشاغل مورد تقاضای جریان و همچنین 9 ماه سابقه کار در آن شغل در انتاریو داشته باشند. 23 شغل مورد تقاضا وجود دارد ، اما قابل توجه است كه 13 شغل از این مشاغل فقط در صورتی مجاز هستند كه پیشنهاد شغل مربوط به موقعیتی باشد كه در خارج از منطقه تورنتوی بزرگ (GTA) واقع شده باشد.

جریان مهارتهای شغلی پیشنهاد شغلی کارفرمایان با سیستم انتخاب مهاجرت اکسپرس اینتری فدرال مطابقت ندارد. از آنجا که این جریان برای برنامه های جدید متقاضیان مشاغل زیر سطح مهارت TEER 4 یا TEER 5 در طبقه بندی شغلی ملی (NOC) افتتاح شده است ، افرادی که ممکن است از طریق Express Entry یا از طریق جریان OINP موجود دیگر مجاز به مهاجرت به کانادا نباشند ، اکنون ممکن است واجد شرایط نامزدی استانی در انتاریو باشد.

با نامزدی استانی ، متقاضی و همچنین اعضای خانواده همراه وی می توانند برای دریافت وضعیت اقامت دائم به دولت فدرال مراجعه کنند.

لیست مشاغل مورد نیاز انتاریو

پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر کانادا باید در یکی از مشاغل زیر باشد که دارای تقاضای بالا هستند.

اشتغالالزامات موقعیت مکانی پیشنهاد شغلی
دستیاران پرستار ، نظم دهندگان و همکاران خدمات بیمارهر مکانی در انتاریو
مراقب خانواده/مراقبت از سالمندان/پرستار خانگی/
دستیار شخصی و مرتبط به آنها ، به استثنای خانه داران
هر مکانی در انتاریو
سرویس دهنده های مسکونی و تجاریهر مکانی در انتاریو
رانندگان کامیون حمل و نقلهر مکانی در انتاریو
اپراتورهای تجهیزات ماشین الات سنگین (به جز جرثقیل)هر مکانی در انتاریو
افراد ماهر برای کار های عمومی مزرعههر مکانی در انتاریو
متخصصین مهد کودک و گلخانههر مکانی در انتاریو
کارگران برداشت محصولهر مکانی در انتاریو
دستیار ماهر در ساخت و ساز و کارگرانهر مکانی در انتاریو
قصابی صنعتی ، گوشت کوب ، تهیه مرغ و کارگران مرتبطهر مکانی در انتاریو
اپراتورهای ماشین آلات ، فرآوری مواد معدنی و فلزیباید خارج از GTA باشد
اپراتورهای ماشین آلات فلزکاری و داستگاه های پرسباید خارج از GTA باشد
اپراتورهای ماشینکاریباید خارج از GTA باشد
دیگر اپراتورهای دستگاه های تولید محصولات فلزیباید خارج از GTA باشد
اپراتورهای ماشین آلات کارخانه شیمیاییباید خارج از GTA باشد
اپراتورهای ماشین پردازش پلاستیکباید خارج از GTA باشد
اپراتورهای ماشین آلات نجاریباید خارج از GTA باشد
گردانندگان چرخ خیاطی صنعتیباید خارج از GTA باشد
کنترل فرآیند و اپراتورهای دستگاه ، پردازش مواد غذایی ، نوشیدنی و محصولات مرتبطباید خارج از GTA باشد
مونتاژهای الکترونیکی ، سازندگان ، بازرسان و آزمایش کنندگانباید خارج از GTA باشد
مونتاژها و بازرسان مکانیکیباید خارج از GTA باشد
نقاشان صنعتی ، روکش ها و بهره برداران فرآیند اتمام فلزاتباید خارج از GTA باشد
مونتاژ ، تکمیل کننده و بازرس محصولات دیگرباید خارج از GTA باشد
برای دریافت کد شغلی لطفا به این لینک مراجعه کنید.

پیشنهاد شغلی باید مطابق با سطح دستمزد غالب در انتاریو برای آن شغل و منطقه باشد و اگر متقاضی قبلاً در این موقعیت کار می کند (یعنی متقاضی مهاجرت با ویزا موقت در این مشاغل در انتاریو مشغول به کار باشد)، کارفرما ملزم به رعایت شرایط حاکم و پرداخت دستمزدی برابر یا بیشتر از دستمزد فعلی است .

کارفرمایی که شغلی را به متقاضی ارائه می دهد باید حداقل در سه سال گذشته در بیزینس خود فعال بوده باشد ، همچنین معیارهای اضافی مربوط به گردش مالی سالانه و تعداد کارکنان نیز در نظر گرفته میشود.

اگر تجارت در منطقه تورنتو بزرگ (GTA) باشد ، باید حداقل $ 1،000،000 گردش مالی ناخالص سالانه در آخرین سال مالی و پنج یا بیشتر از کارمندان دائمی تمام وقت که شهروند کانادا یا اقامت دائم هستند را (برای هر سال) در محلی که متقاضی کار می کند داشته باشند.

اگر محل کار در خارج از GTA واقع شده باشد ، بیزینس کارفرما باید حداقل 500،000 دلار کانادا گردش مالی ناخالص در سال مالی اخیر و سه یا بیشتر کارمند دائمی تمام وقت داشته باشد که شهروند کانادا یا اقامت دائم هستند (برای هر سال) و در محل کار متقاضی.

قبل از درخواست

افراد خارجی که می خواهند در بخش پیشنهادات شغلی کارفرمایان انتاریو – مهارت های مورد نیاز شرکت کنند ، ابتدا باید معیارهای واجد شرایط بودن را بررسی کرده و مدارک پشتیبانی مورد نیاز را به زبان انگلیسی یا فرانسه تهیه کنند. 

الزامات برنامه مهارت های مورد نیاز انتاریو – پیشنهاد شغلی از کارفرما

 • سابقه کار: نه ماه تجربه کار تجمعی در انتاریو طی سه ماه قبل از تاریخ ارسال درخواست داشته باشید. سابقه کار باید اثبات شود و تمام وقت باشد (حداقل 30 ساعت کار با حقوق در هفته که حداقل 1200 ساعت در سال است) یا معادل آن به صورت نیمه وقت در انتاریو ، و باید در برای مشغل تعیین شده (در بالا) واجد شرایط باشید. (توجه: سابقه کار فصلی برای تأمین نیاز الزامات سابقه کار واجد شرایط نیست.)
  • یا کار پاره وقت حداقل  15 ساعت کار در هفته ( این مدت در یک شغل در طول 18 ماه باشد) ، که به  حداقل 1200 ساعت اشتغال با حقوق برسد ، یا حداقل 30 ساعت کار در هفته در بیش از یک شغل که معادل حداقل 1200 ساعت اشتغال با حقوق در 9 ماه است.
   • توجه : OINP برای تأیید اینکه سابقه کار در NOC همان موقعیت شغلی ارائه شده است ، مستندات لازم دارد. 
 • تحصیلات: معادل تحصیلات متوسطه کانادا (دبیرستان) یا بالاتر را به اتمام رسانده باشید ، که توسط ارزیابی اعتبار آموزشی و یا همان ECA مشخص شده باشد.
 • لایسنس یا مجوز معتبر: در هنگام درخواست برای هرگونه تجربه کاری ادعا شده در مشاغلی که به گواهینامه یا مجوز نیاز دارد ، گواهی یا مجوز معتبری داشته باشید.
 • زبان: CBL4 یا بالاتر در تمام مهارتهای زبان (خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن). توانایی زبان باید با نتایج آزمون معتبر زبان از سازمان های مورد تأیید دولت زیر ثابت شود:
  • سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) یا  برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی CELPIP  برای تست انگلیسی ، یا
  • TEF یا  TCF  برای زبان فرانسه.
 • تمکن مالی: تمکن و یا درآمد کافی در انتاریو برای تأمین هزینه ها داشته باشید . این نیاز را می توان با یک یا ترکیبی از عوامل ذکر شده توسط OINP تأمین کرد ، مانند نامه بانکی ، درآمد سالانه از اشتغال مداوم در انتاریو و / یا یک پیشنهاد شغلی در انتاریو.
 • قصد:  قصد اقامت در انتاریو  با ارائه لیستی از روابط برقرار شده با انتاریو.
 • وضعیت حقوقی: در  صورت اقامت در کانادا در زمان درخواست ، متقاضی باید دارای وضعیت قانونی (یعنی ویزیتور رکورد ، اجازه تحصیل یا اجازه کار ) باشد و باید این وضعیت را تا زمان معرفی حفظ کند. 

نحوه درخواست برای این برنامه چگونه است ؟

پیشنهاد شغلی کارفرمایان: جریان مهارت های مورد نیاز همیشه برای متقاضیان جدید آزاد نیست. این کار با استفاده از دوره های مشخص شده انجام می شود ، به این معنی که در زمان های خاص این برنامه باز است و داوطلبان واجد شرایط می توانند درخواست های خود را ارسال کنند ، اما در زمان های دیگر برنامه بسته است. برای اطمینان از اینکه می توانید برنامه ای را ارسال کنید ، باید جریان را کنترل کنید.

پس از تکمیل ثبت نام ، ثبت نام کنندگان  14 روز برای تکمیل و ارسال درخواست فرصت دارند ، در غیر این صورت ثبت نام منقضی می شود و پس گرفته می شود. متقاضیان نیازی به تکمیل درخواست در یک جلسه ندارند. همچنین متقاضی می تواند یک وکیل/مشاور مجاز را استخدام کند. تمام اسناد پشتیبان باید اسکن شده و آماده آپلود باشند. 

توجه داشته باشید هرکس نمیتواند مدارک را ترجمه کند. باید یک  مترجم  معتبر را که توسط انجمن مترجمان و مفسران انتاریو (ATIO) معتبر شناخته شده است  ، پیدا کنید و یا توسط مترجم ATIO به صورت محضری تأیید شود.

اگر متقاضی مستقر در انتاریو نتواند مترجم معتبری را که توسط ATIO تایین شده باشد پیدا کند ، ترجمه باید محضری شود. نامه ای که در مورد استدلال و تلاش های انجام شده برای یافتن مترجم معتبر توضیح داده شود ، باید در برنامه موجود باشد. 

اگر از خارج از انتاریو اقدام کنید ، ترجمه باید محضری باشد. و در صورت درخواست ، OINP ممکن است از متقاضیان خواسته شود که به یک مترجم معتبر ATIO جهت تکمیل مدارک مراجعه کنند. ترجمه هایی که توسط متقاضی ، نماینده وی یا سایر افراد با روابط شخصی با متقاضی تکمیل شده است ، حتی اگر این افراد مترجم معتبر محسوب شوند ، پذیرفته نخواهند شد. 

چه افرادی واجد شرایط هستند ؟

برنامه مهارت های مورد نیازاحتمالاً بسیار محدود خواهد بود ، زیرا معیارهای واجد شرایط بودن تجربه کار در انتاریو را مشخص می کند که باید با یکی از مشاغل مورد تقاضای بالا مطابقت داشته باشد ، به علاوه شرط داشتن پیشنهاد کار در استان نیز وجود دارد.

گفته می شود ، این گزینه مهاجرت جدید ممکن است برای افراد و خانواده هایی که برای کار در یکی از این زمینه ها به انتاریو آمده اند بهترباشد ، یعنی افرادی که با اقامت موقت به کانادا آمده اند و در یکی از این مشاغل کار میکنند و میخواهند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

به عنوان مثال ، برخی از افرادی که از طریق برنامه تجربه بین المللی کانادا IEC به کانادا آمده اند ، ممکن است واجد شرایط باشند ، همچنین دارندگان سایر مجوزهای کار آزاد ، مانند فارغ التحصیلان کالج ها و دانشگاه های کانادا.

و دیگر متقاضیان که غیر مستقیم میخواهند اقدام کنند ممکن است در سایر موارد اجازه کار از جمله مجوزهای کار تحت حمایت ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) برای کار در انتاریو بتوانند اقدام کنند . ( یعنی با ویزای کار موقت وارد اونتاریو شوید بعد واجد شرایط باشید و برای این برنامه درخواست ارائه دهید، برنامه ای شبیه IEC )

پس از درخواست

اگر مدارک نادرست ارائه شود یا مدارکی که نیاز به ترجمه دارند تأیید یا محضری نباشند ، OINP مدارک شمار را ناقص را در نظر می گیرد و یا رد میکند. اگر یک برنامه ناقص تشخیص داده شود ، OINP هزینه های برنامه را بازپرداخت می کند. متقاضیان باید هرگونه تغییر در اطلاعات شخصی (همانطور که در راهنمای برنامه ذکر شده است) OINP را مطلع کنند.

متقاضیانی که معتقدند تصمیم OINP به اشتباه  اتخاذ شده است می توانند درخواست بازنگری داخلی برنامه را ظرف 30 روز پس از دریافت ردی (در صورت اقامت در کانادا) یا در صورت اقامت در خارج از کشور طی 60 روز ارائه کنند. این درخواست نباید شامل هیچ مدرکی باشد که قبل از تصمیم گیری به برنامه ارسال نشده باشد ، مگر اینکه در زمان درخواست شواهد به طور معقول در دسترس نباشد. تصمیم internal review of the application OINP نهایی است. 

نامزد شدن

در صورت معرفی توسط OINP ، متقاضی نامه تأیید نامزدی و گواهی نامزدی OINP را دریافت می کند.

OINP ایجاب می کند که نامزدها همچنان از شرایط نامزدی خود ، از جمله  قصد  اقامت در انتاریو و  اشتغال در موقعیت مورد تایید ، برخوردار باشند. در صورت تغییر در شرایط استخدام یا دیگر موارد ، تماس با راهنمای اختصاصی OINP برای جزئیات مربوط به تعهدات ، ضروری است. متقاضیان باید در صورت تغییر در شرایط پیشنهاد شغلی ، مانند عنوان موقعیت ، وظایف ، محل اشتغال ، دستمزد  و / یا ساعات کار ، OINP را مطلع  کنند. اگر کار توسط متقاضی یا کارفرما متوقف شود ، باید به OINP اطلاع داده شود. 

نامزدی استانی OINP برای یک دوره شش ماهه معتبر هستند ، ممکن بسته به شرایط تأیید شده توسط OINP ، لازم باشد درخواست تمدید گواهی نامزدی را ارائه بدهید. 


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی