dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

سیستم مهاجرت مبتنی بر 70 امتیازی انگلیس

اخبار اروپا سیستم مهاجرت مبتنی بر 70 امتیازی انگلیس

بریتانیای کبیر تصمیم خود را گرفته است؛ پس از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا برای تامین منافع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خود، حالا در ادامه سیاست کنترل و آزادی های رفت و آمد، نوید سیستم مهاجرتی جدیدی را به علاقه مندان مهاجرت به این کشور منحصر به فرد داده است.

سیستم جدید مهاجرتی بریتانیا سیستمی مبتنی بر 70 امتیاز

جدیدترین خبرهایی که از بریتانیا حکایت از این دارند که از ماه ژانویه 2021 ، بریتانیا از سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز جدید خود رونمایی کرده و این بدین معنی است که متقاضیان مهاجرت به بریتانیا باید حدنصاب امتیاز را کسب کنند تا بتوانند ویزای کاری یا تحصیلی دریافت کنند.

بدین ترتیب، بریتانیا نیز از لحاظ سیستم مهاجرتی به جمع فرزندان خود یعنی نیوزیلند، کانادا و استرالیا پیوست.

گفتنی است این سیستم مهاجرتی بین شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا تبعیضی قائل نمی شود اما شهروندان اتحادیه اروپا می توانند از مزایایی نظیر ویزای الکترونیک و آپلود عکس به صورت آنلاین برخوردار باشند.

اما از ماه جولای 2020 شهروندان اروپا دیگر نخواهند توانست صرفا با نشان دادن کارت شناسایی خود وارد بریتانیا شوند و باید منتظر دریافت ویزا بمانند.  افرادی که از هر نقطه از جهان به قصد کار یا تحصیل به بریتانیا می آیند، به غیر از افرادی که به صورت کوتاه مدت برای کار یا تحصیل وارد بریتانیا می شوند، باید در ازای دریافت ویزا مبلغی را هم پرداخت کنند.

تمام دانشجویان خارجی و نیز نیروی کار ماهر که مایل به کار یا اقامت دائم در بریتانیا هستند باید حداقل 70 امتیاز از سیستم امتیازدهی بریتانیا را کسب کنند. دولت بریتانیا بخشی از امتیازات اصلی دانشجویان را اعلام کرده است: پیشنهاد شغل از یک موسسه آموزش عالی معتبر، توانایی سخن گفتن به انگلیسی و توانایی ساپورت خود در حین تحصیل در بریتانیا.  اما نیروی کاری خارجی ماهر باید حد اقل 50 امتیاز از 70 امتیاز را حتما کسب کنند.
۴ دسته مشاغل عمده اعلام شده :

Engineering Occupations
Healthcare Occupations
Arts and Entertainment Occupations
Other Occupations


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت