تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجرت به کانادا: نحوه مهاجرت به کبک به عنوان نیروی ماهر


بررسی مهاجرت کبک

مهاجرت منطقه ای از حوزه قضایی مشترک فدرال-استانی در کانادا است. قانون اساسی می گوید که دولت فدرال نسبت به استان ها اختیارات مهاجرتی بیشتری دارد. به این ترتیب، دولت فدرال نقش اصلی را در استقبال و اسکان مهاجران در طول تاریخ کانادا ایفا کرده است.

با این حال، کبک بیش از هر استان دیگری دارای مجوز و اختیارات برای مهاجرت است. کبک زمانی که وزارت مهاجرت خود را در سال 1968 راه اندازی کرد، در سیستم مهاجرت کانادا فعال تر شد. در آن زمان، کبک تشخیص داد که استقبال از مهاجران بیشتر برای حفظ شخصیت قوی فرانسوی زبانش کلیدی است.

از آن زمان، این استان به تدریج اختیارات مهاجرت بیشتری را از دولت فدرال دریافت کرده است. امروزه مسئولیت انتخاب کلیه کارگران ماهر که مایل به مهاجرت به کبک هستند را بر عهده دارد. دولت فدرال مسئول پذیرش این مهاجران است.

در مرحله اول، کبک مهاجران را بر اساس معیارها و رویه های خود انتخاب می کند. اگر توسط کبک انتخاب شده باشید، شما و خانواده همراهتان گواهی انتخاب کبک (CSQ) دریافت خواهید کرد. این مدرک توسط وزارت مهاجرت، de la Francisation et de l’Intégration du Québec صادر شده است و شما می توانید با درخواست برای یکی از برنامه های مهاجرتی کبک، آن را دریافت کنید.

دریافت CSQ شما تایید می کند که شما برای مهاجرت به کبک انتخاب شده اید. پس از این مرحله می توانید به مرحله دو بروید. این بدان معناست که شما می توانید برای اقامت دائم به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست دهید و بررسی های پزشکی، گواهی عدم سو پیشینه لازم برای اقامت دائم در کانادا را بگذرانید.

به زبان ساده، برای مهاجرت به کبک، شما و خانواده تان باید شرایط هر دو سطح دولتی را برآورده کنید.

بر اساس یک اقدام جدید که در سال 2022 معرفی شد، متقاضیانی که CSQ دریافت می‌کنند و به تایید فدرال برای اقامت دائم می‌پردازند، ممکن است واجد شرایط باشند تا برای کار و زندگی در کبک با مجوز کار آزاد برنامه بین‌المللی (IMP+) در حالی که منتظر هستند ، بیایند و در کانادا زندگی کنند. تصمیم نهایی را بگیرد.برنامه های مهاجرت اقتصادی کبک چیست؟

کبک از این جهت منحصر به فرد است که تنها استانی در کانادا است که زبان فرانسه، تنها زبان رسمی آن است. برای محافظت از این موقعیت متمایز، کبک در هنگام انتخاب مهاجران تاکید ویژه ای بر دانش زبان فرانسه دارد. در حالی که تسلط به زبان فرانسه شانس فرد را برای مهاجرت به کبک افزایش می دهد، همچنین می توان شرایط برنامه های مهاجرتی کبک را بدون صحبت کردن به آن زبان برآورده کرد.

کبک نیرو ماهر را برای مهاجرت بر اساس نیازهای جمعیتی و اقتصادی استان و اهداف پذیرش سالانه خاص انتخاب می کند.

اتباع خارجی که علاقه مند به اقامت در کبک هستند ممکن است از طریق یکی از کتگوری های مهاجرت اقتصادی گفته شده ادامه این مطلب از VWALT برای CSQ دعوت شوند.


برنامه کارگران ماهر منظم کبک (QSWP)

QSW که به عنوان برنامه کارگران ماهر کبک نیز شناخته می شود، یک برنامه مهاجرتی برای کارگران ماهر خارجی است که می خواهند ساکن کانادا شوند و در کبک اقامت کنند.

برای این برنامه، شما باید یکی از افراد انتخاب شده با آموزش و مهارت های حرفه ای باشید که ادغام شما در استخدام در کبک را تسهیل می کند. تسلط به زبان، سن و وضعیت خانوادگی از دیگر عواملی است که در فرآیند گزینش مورد توجه قرار می گیرد.

درباره QSWP بیشتر بیاموزید


برنامه تجربه کبک – برنامه تجربه کبک (PEQ)

PEQ یک گزینه مهاجرتی محبوب برای دانشجویان بین المللی است که دیپلم واجد شرایط را از یک مؤسسه تحصیلات تکمیلی کبک و کارگران ماهر با تجربه کاری واجد شرایط در استان دریافت کرده اند.

اگر 18 سال یا بیشتر دارید، قصد دارید در کبک بمانید تا شغلی داشته باشید و حداقل سطح متوسط ​​پیشرفته زبان فرانسه را داشته باشید و ممکن است واجد شرایط PEQ باشید.

PEQ به دلیل تعداد زیادی از دانشجویان و کارگران در کبک که می خواهند به عنوان اقامت دائم باقی بمانند، محبوب است. PEQ به دنبال نتایج تحقیقات گسترده دولتی راه‌اندازی شد که نشان می‌دهد افرادی که تجربه کار در کانادا دارند، پس از انتقال به وضعیت اقامت دائم، تمایل دارند سریع‌تر در بازار کار ادغام شوند.

درباره PEQ بیشتر بدانید


برنامه های آزمایشی مهاجرت دائم کبک

در حال حاضر سه برنامه آزمایشی مهاجرت دائمی در کبک وجود دارد که کارگران صنایع غذایی ، سفارش دهندگان و بخش های هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و جلوه های بصری را هدف قرار می دهد. این خلبان‌های مهاجرت برای کمک به کبک برای پاسخگویی به تقاضای بالای کارگران ماهر در زمینه‌های خاص طراحی شده‌اند.

حداکثر 550 متقاضی اصلی در مشاغل واجد شرایط هر سال تحت هر برنامه آزمایشی انتخاب می شوند. اعضای خانواده همراه نیز ممکن است گواهی انتخاب کبک را تحت این برنامه های آزمایشی دریافت کنند.

این پروژه های آزمایشی شامل الزامات زبان فرانسه است، اما در برخی موارد، به جای نیاز به دانش کامل زبان فرانسه در طول فرآیند مهاجرت، دوره های فرانشیز به کارگرانی با مشخصات مورد نظر ارائه می شود.

درباره پایلوت ها بیشتر بدانید


برنامه های مهاجرت تجاری کبک

اتباع خارجی که می توانند ثابت کنند که منابع لازم را دارند می توانند تحت سه برنامه مهاجرتی برای افراد تجاری برای مهاجرت به کبک درخواست دهند.  

اگر به دنبال مهاجرت به کبک برای شروع یا به دست آوردن یک تجارت هستید، ممکن است واجد شرایط برنامه کارآفرین باشید . 

اگر می خواهید برای سرمایه گذاری به کبک بیایید، ممکن است واجد شرایط برنامه سرمایه گذار باشید . برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (QIIP) تنها برنامه سرمایه گذار غیرفعال کانادا و یکی از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذار منفعل در جهان است. کاندیداهای موفق فقط باید برای دولت کبک سرمایه گذاری کنند. آنها نیازی به مدیریت یک تجارت در کبک ندارند.

اگر خوداشتغال هستید و حرفه ای یا تاجر هستید، ممکن است واجد شرایط برنامه خوداشتغالی باشید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی