کانادا اخبار سراسری کانادا

مهاجرت استانی و منطقه ای کانادا در 2020

میلیون ها کانادایی جدید طی دهه جدید از طریق برنامه های مختلف مهاجرت کانادا وارد می شوند و چندین به روزرسانی پیش بینی شده از سیاست به هموار کردن راه در سال 2020 کمک خواهد کرد.

31 دسامبر 2019

تأثیر Brexit ، انتخابات ایالات متحده در سال جدید می تواند کانادا را برای مهاجران اقتصادی رقیب کند

میلیون ها کانادایی جدید طی دهه جدید از طریق برنامه های مختلف مهاجرت به کانادا وارد می شوند و چندین به روزرسانی سیاسی پیش بینی شده به هموار کردن راه در سال 2020 کمک خواهد کرد.

در اینجا برخی از تحولات قابل توجه را که می توان انتظار داشت در طی 12 ماه آینده چه در کانادا و چه در خارج از آن داشته باشد می تواند به شکل دادن به آینده سیاست مهاجرت کانادا کمک کند.

2020-2022 اعلام برنامه های سطح مهاجرت تا ماه مارس

تا ماه مارس ، وزیر جدید مهاجرت و شهروندان کانادا ، مارکو مندیچینو باید در موقعیتی باشد که گزارش سالانه 2019 را به پارلمان مهاجرت ارائه دهد. این گزارش معمولاً تا اول نوامبر هر سال منتشر می شود ، اما این به دلیل انتخابات فدرال در 21 اکتبر به تأخیر افتاد.

این گزارش قابل توجه است زیرا بینشی درمورد اولویت های مهاجرت دولت فدرال ارائه می دهد.  شاید برجسته ترین جنبه آن برنامه سطوح مهاجرت 2020-2022 کانادا باشد.  ما اهداف مهاجرت دولت فدرال را برای سال 2020 (341،000 تازه وارد) و 2021 (350،000 تازه وارد) از قبل می شناسیم . 

همانطور که در نامه نامه الزامات وزیر مندیچینو بیان شده است ، ما باید انتظار داشته باشیم که نسبت به هدف سال 2022 یک افزایش متوسط ​​داشته باشیم که براساس روندهای فعلی ، می تواند در همسایگی 360،000 مهاجر باشد.

برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ تغییراتی را که حداکثر تا ماه آوریل پیش بینی می شود ، دارند 

انتظار می رود که دولت فدرال حداکثر تا آوریل 2020 برنامه های فرآیند جذب خود را برای برنامه والدین و مادربزرگ ها (PGP) اعلام کند. در حالی که دولت فدرال هدف سالانه استقبال از حدود 21،000 مهاجر تحت PGP را دارد ، مدیریت فرایند مصرف سالهاست که با توجه به تقاضا بسیار فراتر از عرضه نقاط مهاجرتی موجود ، چالش برانگیز باشد. این احتمال وجود دارد که دولت فدرال  روند جدیدی را آغاز کند  که می خواهد از کاستی های قبلی فرآیند دریافت جلوگیری کند.

تعهد اتاوا به منطقه سازی غیرقابل انکار است

بر اساس برنامه سطح مهاجرت 2019-2021 ، کانادا به دنبال استقبال از 67،800 مهاجر (متقاضیان اصلی ، همسران و وابستگان) از طریق برنامه استانی نامزد (PNP) در سال آینده خواهد بود که در مقایسه با سال 2019 ، 11 درصد افزایش داشته است.

نه تنها استان ها و سرزمین ها به دنبال جذب مهاجران بیشتر از طریق PNP هستند ، بلکه آنها همچنین به دنبال این هستند که تعداد بیشتری از آنها را فراتر از بزرگترین شهرهای خود هدایت کنند. اکثر استان ها و سرزمین ها حداقل 80 درصد از مهاجران خود را در بزرگترین شهرداری ها مستقر می کنند که این به قیمت تلاش برای ارتقاء توسعه اقتصادی در شهرهای کوچکتر و جوامع روستایی است. برای مقابله با این ، تعدادی از استان ها و سرزمین ها جریان های منطقه ای PNP را معرفی کرده اند. به عنوان مثال ،  اخیراً انتاریو سه انجمن را برای شرکت در پایلوت جدید مهاجرت منطقه ای خود انتخاب کرد.

دولت فدرال در حال تکمیل PNP با تلاش های بیشتر برای ترویج توزیع گسترده تر مهاجران در سراسر کانادا است (سیاستی که با عنوان “منطقه سازی” شناخته می شود).

در سال 2017 ، پایلوت مهاجرت آتلانتیک را راه اندازی کرد ، که چهار استان آتلانتیک نیوفاندلند و لابرادور ، جزیره پرنس ادوارد ، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک را قادر کرده است تا از 4000 مهاجر دیگر استقبال کنند . براساس نامه موافقت وزیر ، می توان انتظار داشت که AIP به ترتیب کوتاه به یک برنامه دائمی تبدیل شود.

در سال 2019 ، دولت فدرال پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) را راه اندازی کرد که در سال 2020 به هم پیوسته خواهد شد زیرا 11 انجمن تعیین شده در سراسر کانادا شروع به جذب تازه واردان از طریق پایلوت می کنند.

وظیفه وزیر همچنین مستلزم آغاز یک برنامه جدید نامزد شهرداری است.  جزئیات هنوز در دسترس نیست ، اما معقول است انتظار داشته باشیم كه این امر به روشی مشابه RNIP عمل كند كه به موجب آن شهرداری های تعیین شده قادر به جذب تازه واردانی باشند كه نیازهای بازار كار خود را برآورده كنند. این دستورالعمل همچنین حاکی از آن است که دولت فدرال پایلوت دیگری را برای ارتقاء مهاجرت بیشتر به جوامع روستایی راه اندازی خواهد کرد.

یک نکته قابل توجه در مورد این برنامه های گوناگون این است که دولت فدرال اکنون تصمیم به ارائه استانها ، سرزمین ها و جوامع در سراسر کانادا با بیش از 50 درصد اختیارات انتخاب طبقه اقتصادی را دارد. این یک تحول اخیر است و تأکید می کند که تعهد دولت فدرال برای اطمینان از مزایای مهاجرت به طور عادلانه در سراسر کشور گسترش می یابد.

طی چند سال گذشته ، قدرت انتخاب کلاس اقتصادی 50-50 تقسیم شده است. قبل از آغاز PNP در سال 1998 ، دولت فدرال نزدیک به 90 درصد از کل مهاجران طبقه اقتصادی به کانادا را انتخاب کرد و کبک 10 درصد باقی مانده را انتخاب کرد.

آیا در سال 2020 هزینه های تابعیت ناپدید می شود؟

از بین بردن هزینه های شهروندی نیز بخشی از نامه مندیتین است. هزینه فعلی شهروندی 630 دلار برای هر بزرگسال است که برخی معتقدند برای افراد کم درآمد و خانواده های کم درآمد بسیار بالا است. معلوم نیست چه موقع هزینه ها از بین می روند ، اما می توان انتظار داشت که نرخ جذب شهروندی به طور موقت رکود یا کاهش یابد زیرا مهاجران واجد شرایط تصمیم منطقی در انتظار اجرای این سیاست را می گیرند. با شروع عملی ، نرخ تابعیت تا سال 2024 حدود 40 درصد افزایش می یابد .

مراقب انگلیس بزرگ و ایالات متحده باشید

واضح است که سال 2020 یک سیستم پراهمیت دیگر در سیستم مهاجرت کانادا خواهد بود.

علاوه بر تحولات فدرال و همچنین PNP ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم كه كبك اصلاحات برنامه های مهاجرتی خود را ادامه دهد – به عنوان مثال ، در اواخر سال 2019 ، این استان اعلام كرد كه تغییرات عمده ای در برنامه محبوب كبك تجربه خود (كه آن را پس گرفت) و كبك مهاجر سرمایه گذار. برنامه

ما همچنین باید نسبت به تحولات سیاست مهاجرت در خارج از کانادا توجه داشته باشیم.

هنگامی که انگلیس توافقنامه Brexit خود را با اتحادیه اروپا نهایی کرد ، دولت اکثریت محافظه کار آن ممکن است به دنبال راه اندازی سیستم جدید کلاس های اقتصادی است که با کانادا رقابت می کند.

علاوه بر این ، همه نگاه ها به انتخابات ریاست جمهوری و کنگره ایالات متحده در نوامبر 2020 خواهد بود که مطمئناً از چند طریق بر کانادا تأثیر خواهد گذاشت.

کانادا به دنبال نوسازی توافق نامه کشور سوم ایمن در سال 2002 (STCA) با ایالات متحده برای مدیریت مطالبات حفاظت بشر دوستانه است. از سال 2017 ، حدود 50،000 نفر با عبور از طریق کانادا از مدافعی در STCA استفاده کرده اند تا از طریق گذرگاه های مرزی که تحت پوشش توافقنامه قرار نگرفته اند ، حفاظت بشر دوستانه کنند. ممکن است کانادا پس از انتخابات منتظر بماند تا دستور کار نوسازی خود را دنبال کند.

علاوه بر این ، اکثریت جمهوری خواه یا دموکرات در سراسر کاخ سفید ، مجلس نمایندگان و سنا می تواند راه را برای ایالات متحده برای اجرای اصلاحاتی از قبیل راه اندازی مسیرهای طبقه اقتصادی اضافی هموار کند ، که همچنین می تواند منجر به رقابت شدیدتر برای کانادا شود. پرزیدنت ترامپ غالباً از کانادا به عنوان نمونه ای از چگونگی استقبال ایالات متحده از مهاجران طبقه اقتصادی یاد کرده ، اما دولت وی فاقد حمایت کافی از کنگره برای اصلاحات مانند کانادا است.

همه اینها را باید بگویم ، سیاست مهاجرت همیشه ماهیت بین المللی دارد و موضوعات خارج از کنترل کانادا از جمله جنوب مرز و در سراسر اقیانوس اطلس بر کانادا تا سال 2020 تأثیر خواهد گذاشت.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023