تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

پیش بینی مهاجرت کانادا بین سالهای 2020-2029

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا پیش بینی مهاجرت کانادا بین سالهای 2020-2029

این افزایش قابل توجه در سطح ساکنین دائم ، دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی در کانادا مشاهده شده است. بازسازی کامل برنامه کلاس اقتصادی کانادا از دیگر تحولات اساسی بود که همچنین بر برنامه های خانواده و بشردوستانه کلاس این کشور تأثیر گذاشت. پیش بینی می شود که با توجه به نیاز مبرهن کانادا به مهاجران ، در دهه آینده تغییرات اساسی تری رخ دهد.

کانادا در طی دهه آینده پذیرای بیش از 3 میلیون ساکن دائم است

پیر شدن جمعیت کانادا و پایین بودن نرخ تولد کانادا دلیل اصلی این است که ما باید انتظار داشته باشیم که این کشور از میزان مهاجران حتی بالاتر در دهه آینده استقبال کند.

جمعیت کانادا هر ساله تقریباً یک درصد رشد می کند. افزایش طبیعی (زایمان های ناشده از مرگ ها) تنها 20 درصد رشد سالانه جمعیت و مهاجرت را برای 80 درصد دیگر تشکیل می دهد. طی یک دهه آینده ، انتظار می رود افزایش طبیعی به حدود صفر برسد ، به این معنی که مهاجرت می تواند 100 درصد از رشد جمعیت کانادا را تشکیل دهد.

رشد جمعیت برای تحریک فعالیت های اقتصادی که برای حفظ کیفیت بالای زندگی کانادا لازم است ، مهم است. از این رو ، اگر کانادا بخواهد که جمعیت آن سالانه یا بیشتر از یک سال به رشد خود ادامه دهد ، باید به تدریج سطح تازه واردان خود را از هدف خود از 350،000 در سال 2021 به حدود 400000 سالانه تا پایان دهه افزایش دهد.

همه گفته ها ، به نظر می رسد كه كانادا از 3.5 میلیون ساكن دائم در طی دهه آینده استقبال می كند – بیشترین میزان دریافت در تاریخ كشور. این افزایش 25٪ در مقایسه با حدود 2.8 میلیون ساکن دائمی که طی یک دهه گذشته پذیرفته شده است.

بازیگران محلی نقش بیشتری در انتخاب مهاجران خواهند داشت

براساس این دلیل که استانها و کارفرمایان درک کاملی از الزامات بازار کار محلی دارند ، دولت فدرال کانادا در دو دهه گذشته نقش بیشتری در انتخاب مهاجران در استانها ، کارفرمایان و موسسات پس از ثانویه فراهم کرده است.

این واگذاری اختیار انتخاب احتمالاً به جلو حرکت خواهد کرد.

امروز ، استان های کانادا سالانه حدود 40،000 متقاضی اصلی (PA) را انتخاب می کنند – رقمی که اگر دولت فدرال طبق آنچه انتظار می رود ، میزان مهاجرت را افزایش دهد ، باید سالانه به بیش از 50،000 پنسیلوانیائی برسد.

اگرچه قانون اساسی کانادا مهاجرت را به عنوان حوزه ای از صلاحیت های مشترک فدرال -استانی معرفی می کند ، از آنجا که بیشتر مهاجران در شهرها زندگی می کنند ، شهرداری ها نیز در سیستم مهاجرت نقش بیشتری دارند. شهرداری ها همچنان به حمایت از صدای بیشتر در انتخاب مهاجران ادامه می دهند ، اگرچه با توجه به اینکه سیستم مهاجرت کانادا از قبل پیچیده است ، اجرای آن دشوار خواهد بود.

با این وجود ، احتمالاً شهرداری ها از طریق برنامه نامزد شهرداری فدرال (MNP) و همچنین برنامه های نامزد استانهای فعلی (PNP) تأثیر بیشتری بر انتخاب دارند. از جمله این واقعیت ها حساس بودن واقعیت است که تأثیر تأثیر شهرها بر انتخاب است. مهم.

کبک ، انتاریو و بریتیش کلمبیا تمایل داشتند که سهام مهاجرت خود را کاهش دهند

نقش بیشتر برای بازیگران محلی به ترویج توزیع گسترده مهاجرت و توسعه اقتصادی در سراسر کانادا کمک می کند.

امروز حدود 70 درصد از مهاجران به کبک ، انتاریو و بریتیش کلمبیا می روند ، که حدود 85 درصد قبل از آغاز PNP کاهش یافته است.

سهم افراد تازه وارد که در این سه استان به سر می برند ، باید کاهش یابد زیرا سایر استانها همچنان به شدت با استعداد جهانی روبرو هستند. به عنوان مثال ، اقیانوس اطلس کانادا شاهد افزایش سهم تازه واردان ملی خود از سه درصد از چند سال پیش به پنج درصد امروز بود و جایی برای رشد بیشتر دارد.

علاوه بر این ، کبک میزان مصرف تازه وارد خود را 20 درصد کاهش داده است ، بدین معنی که اکنون 10،000 مهاجر اضافی برای توزیع در سراسر کانادا وجود دارد. حتی اگر استان تصمیم به افزایش سطح مهاجرت خود در اواخر این دهه داشته باشد ، آنها احتمالاً همچنان از نرخ افزایش کانادا عقب خواهند ماند زیرا کبک رویکرد محتاط تر را برای افزایش سطح خود ترجیح می دهد.

بهبود قیمت جهانی نفت همچنین می تواند باعث شود که بار دیگر مهاجرت آلبرتا از سر گرفته شود. اقتصاد این استان و سطح تازه وارد منجر به سقوط قیمت جهانی نفت در سال 2014 شد. هر دو از زمان کاهش یافته است ، اما اگر قیمت نفت بهبود یابد ، آلبرتا می تواند به راحتی از کبک و بریتیش کلمبیا پیشی بگیرد تا به مقصد دوم مهاجران کانادا در پشت انتاریو تبدیل شود.

دانشجویان بین المللی به بهبود نتایج اقتصادی افراد تازه وارد کمک خواهند کرد

از آنجا که نه میلیون کودک کانادا در حال بازنشستگی هستند ، این کشور نیاز به کارگران جدیدی دارد. فرصت های شغلی زیادی وجود خواهد داشت و کارگران و مهاجران متولد کانادا نیز باید از این تغییرات بهره مند شوند. ما قبلاً شاهد آن بودیم که طی دهه گذشته این آشکار است ، زیرا داده های دولت فدرال نشان می دهد که مهاجران از نتایج قوی تری برخوردار هستند. تحقیقات فدرال همچنین نشان می دهد که ارائه استانها ، کارفرمایان و مؤسسات پس از ثانویه نقش در روند انتخاب از عملکرد مثبت بازار کار مهاجران پشتیبانی می کند.

بررسی ها حاکی از آن است که نیمی از 600000 دانشجو بین المللی کانادا نشان می دهند که آنها مایل به اقامت دائم هستند ، به این معنی که کانادا احتمالاً در این دهه شاهد مهاجران بیشتر آنها خواهد بود. این یک استقبال خوب خواهد بود زیرا دانشجویان بین المللی در بازار کار بسیار خوب حرکت می کنند و محرک اصلی رشد اقتصادی خواهند بود زیرا در دهه های گذشته در کانادا کارگر و مصرف کننده خواهند بود.

مهاجرت کانادا نیز مختل می شود

به دلیل حمایت شدید مردم از مهاجرت ، کانادا همچنان می تواند از سطح بالایی از تازه واردان استقبال کند. با این وجود ، باید احساسات عمومی نسبت به افراد تازه وارد به عنوان هوشیار شناخته شود زیرا افزایش پوپولیسم قطعاً توانایی کانادا در تحریک توسعه اقتصادی از طریق مهاجرت را مختل می کند.

با این حال ، این واقعیت که مهاجران سهم بیشتری از جمعیت کانادا را در دهه های آینده تشکیل خواهند داد ، ممکن است آن را از افزایش پوپولیسم محافظت کند ، با توجه به اینکه مهاجران به طور عمده در بزرگترین شهرهای کانادا ساکن هستند – که بیشترین تغییر سیاسی را دارند.

کاهش سیاست های پوپولیستی در خارج از کشور همچنین می تواند سیستم مهاجرت کانادا را مختل کند. اگر دموکراسی های غربی مانند انگلیس و ایالات متحده برای استقبال بیشتر از مهاجران تصمیم بگیرند برنامه های کلاس اقتصادی خود را اصلاح کنند ، کانادا با تهدید رقابتی روبرو خواهد شد.

افزایش رونق در کشورهای در حال توسعه همچنین می تواند باعث کاهش جریان مهاجران و دانشجویان بین المللی به کانادا شود و همچنین ممکن است منجر به رقابت بیشتر شود. به عنوان مثال ، چین سرمایه گذاری های اساسی را در سیستم آموزش خود انجام می دهد و اکنون یکی از دریافت کنندگان برجسته دانشجویان بین المللی در جهان است.

سرانجام ، تغییر ماهیت کار ، مسائل سیستم مهاجرت کانادا را پیچیده تر می کند. ذینفعان کانادایی ناگزیر می شوند موارد بسیاری از قبیل ارزش ارزیابی اعتبار را مورد بررسی قرار دهند ، حتی اگر برخی از کارفرمایان از روند غربالگری مدارک استخدام در روند استخدام خود ، انتخاب مهاجران در بازار کار در حال تحول سریع و مدیریت سطوح بالاتر کارگران موقت خارجی است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی