تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

بررسی جامع وقایع مهاجرت کانادا در 2019 و برنامه 2020

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا بررسی جامع وقایع مهاجرت کانادا در 2019 و برنامه 2020

از نظر فدرال ، این مورد یکی از کمترین وقایع در سالهای اخیر بود ، با چند تغییر عمده توسط مهاجرت ، و تابعیت کانادا (IRCC).

2019-12-29

بحث و جدال بیشتر پیرامون روند درخواست برنامه والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ و اصلاحات اساسی در مورد سیستم مهاجرت مراقبان ، دو موضوع مهم داغ فدرال 2019 بود.

در همین حال ، کبک نکات زیادی برای گفتگو ایجاد کرد.

ائتلاف حاکم آونیر کبک از ترس 16،000 برنامه موجود کارگر ماهر کبک تا شروع دعوت ها از طریق Arrima ، با معرفی یک آزمون ارزش های کبک ، قبل از معرفی اصلاحات در برنامه تجربه کبک (PEQ) ، پس از آن فوراً دو هفته بعد آنها را عقب رانده است.

CAQ ، و وزیر مهاجرت ، سیمون جولین – بارت ، ضمن تلاش برای کاهش مهاجرت در استان که کارفرمایان از افزایش مهاجرت ناامید شده اند ، متحمل آتش شدند.

در جای دیگر ، استانهای دیگر کانادا چند برنامه جدید از جمله خود ، از جمله Tech Draws جدید در انتاریو و جریان کارآفرینی منطقه ای در بریتیش کلمبیا ، تولید کردند.

در اینجا ، به تحولات سال 2019 در مهاجرت کانادا نگاه می کند و به آنچه که 2020 ممکن است ارائه دهد ، منتظر است.

ورود فدرال اکسپرس

سیستم ورود ورود به کانادا با پایدارترین اندازه دروس و یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) پایدارترین سال خود را نشان داد که به تدریج در طول سال به پایان می رسد.

این نخستین سال از زمان معرفی سیستم در سال 2015 بود که در کل تعداد دعوت از درخواست (ITA) رکورد سالانه جدیدی را تعیین نکرد.

کانادا طی سال 2019 85،1 هزار 300 ITA صادر کرده است که از 89800 صادر شده در سال 2018 و 86.023 صادر شده در 2017 کاهش یافته است.

در همین حال ، با شروع تست مقادیر کبک از اول ژانویه سال 2020 می توان پیشرفت های بیشتری را در کبک پیش بینی کرد.

استان فرانسه زبان نیز احتمالاً بعد از تلاش پرشور در پایان سال 2019 ، تلاش دیگری برای اصلاح برنامه تجربه كبك (PEQ) خواهد كرد.


اکسپرس اینتری

Express Entry یک سیستم مهاجرتی است که در 1 ژانویه 2015 توسط مقامات مهاجرت کانادایی (IRCC) اجرا شده است ، که برنامه های کارمندان ماهر را تحت برنامه های اقتصادی فدرال مدیریت می کند.

این شامل برنامه ماهر کارگر فدرال ، برنامه ماهرانه فدرال ، کلاس تجربه در کانادا و بخش هایی از برنامه های نامزدی استانی است .


این یک سیگنال مطمئن در حال بالغ شدن سیستم است ، به طوری که مقامات IRCC کاملاً از نحوه ترجمه ITA هایی که ترجمه آن را به ورودی های مقیم دائم کانادا منتقل می کند کاملاً آگاه هستند.

در سالهای گذشته ، IRCC با معرفی امتیازات کمتری برای پیشنهادهای شغلی واجد شرایط و امتیاز بیشتر برای تحصیلات در کانادا ، از جمله تغییرات دیگر ، با CRS هماهنگ شده است. در سال 2019 هیچ تغییری در CRS رخ نداد ، و این نشان می دهد سیستم دقیقاً در نظر دارد IRCC چگونه کار کند.


ITA هایی که در این مرحله از هر سال صادر می شوند

منطقی است که با افزایش اهداف مهاجرت ماهرانه کانادا ، تعداد سالانه ITA افزایش یابد ، به این معنی که رکورد سال 2018 تقریباً در سالهای آینده شکسته خواهد شد.

کانادا در نظر دارد از 85800 مهاجران ماهر جدید در سال 2020 استقبال کند ، در سال 2019 از 81.400 نفر. در جدیدترین ورودی های جدید باید در نهایت به معنی ITA های بیشتر باشند.


اهداف مهاجرت ماهر فدرال

2019سال 20202021
81،40085،80088،800

غرفه های اختصاصی ضبط ITA

رکورد بالاترین قرعه کشی انفرادی 3،923 ITA صادر شده در 13 آوریل 2017 است.

IRCC در اواخر سال 2019 به 3 هزار و 900 ITA رسید ، در مجموع در چهار از 25 تساوی صادر شد. همین بزرگترین اندازه قرعه کشی در سال 2018 ثبت شد.

اندازه ترجیح قرعه کشی در سال 2019 3،350 ITA بود که در 10 قرعه کشی صادر شد و 3600 ITA که در هشت قرعه کشی صادر شده است.

IRCC اولویت خود را برای قرعه کشی هر دو هفته در سال 2019 ادامه داد ، اگرچه به دلیل تعمیر و نگهداری سیستم ، دو بار سه هفته بین تساوی باقی مانده است.

دو قرعه کشی ویژه برنامه Skilled Trades ویژه سال 2019 در مجموع 1000 ITA تولید کرد.

نکته قابل توجه این بود که هر دو تساوی کلیه برنامه که به دنبال تساوی اختصاصی برنامه بودند ، افزایش چشمگیر در نمره CRS را نشان دادند ، به دلیل ایجاد پروفایل های با امتیاز بالاتر.


ITA در هر قرعه کشی در سال 2019 صادر شد

افزایش حداقل امتیازات CRS

یکی از ویژگی های سال 2019 ، ناخواسته برای نامزدهای دارای نمرات CRS در 400s پایین ، افزایش حداقل نمره CRS بود.

حداقل نمره CRS از 438 در قرعه کشی 30 ژانویه به 475 در 30 اکتبر رسید. نمودار زیر نشان می دهد که افزایش شدید هنگامی اتفاق می افتد که IRCC از هر الگوی قرعه کشی هر دو هفته یکبار رد شود.


حداقل امتیازات CRS برای تساوی تمام برنامه سال 2019

هر دو هفته پس از جمع شدن ، نمرات CRS با هر تساوی چند امتیاز کاهش می یابد. با این حال ، اگر بیش از دو هفته بین قرعه کشی باقی بماند ، به شدت بالا می رود. این اتفاق چهار بار در طول سال 2019 رخ داده است:

 • 30 ژانویه تا 20 فوریه: سه هفته بین تساوی ، نمره CRS از 438 به 457 می رسد.
 • 1 تا 29 مه: چهار هفته بین تساوی تمام برنامه (Skills Trades Trades بین بین) ، نمره CRS از 450 به 470 می رسد.
 • 24 ژوئیه تا 12 آگوست: تقریباً سه هفته بین تساوی ، امتیاز CRS از 459 به 466 می رسد.
 • 2 اکتبر تا 30 اکتبر: چهار هفته بین تساوی تمام برنامه (Skills Trades Trades) ، امتیاز CRS از 464 به 475 می رسد.

جریان استانی اکسپرس اینتری

استانهای کانادا در سال 2019 با روش های استفاده از سیستم Express Entry برای جذب نامزدهای خاص ، به نوآوری خود ادامه دادند.

سالی که انتاریو پس از ابتکار مشابهی از بریتانیا کلمبیا ، شروع به کار Tech Draws از طریق جریان ورودی اولویتهای سرمایه انسانی مرتبط با اکسپرس کرد.

در همین حال ، نوا اسکوشیا جریان جدیدی از اولویت های بازار کار را به طور ویژه برای پزشکان آغاز کرد.

New Brunswick همچنین جریان ورودی Express خود را به نامزدهایی که در این استان ساکن و مشغول کار هستند ، افتتاح کرد ، در عین حال اظهار داشت که گهگاهی دعوت نامه های Express Entry را نیز در پاسخ به نیاز بازار کار صادر می کند.

ساسکاچوان همچنین قدم جسورانه ای در افزایش چشمگیر تعداد مشاغل واجد شرایط از طریق جریان ورود به سیستم اکسپرس اینتری خود گرفت و کدهای NOC هدفمند را با هر قرعه کشی لیست کرد.

اکسپرس اینتری در سال 2020

ذینفعان باید انتظار مشابهی را در مورد ورود ورود اکسپرس در طول سال 2020 داشته باشند. دولت لیبرال اقلیت منتخب کانادا هیچ تغییری را که قبل از انتخابات اکتبر یا بعد از اکتبر انجام داده بود ، پرچم گذاری نکرد.

تغییرات قبلی در CRS از قبل به خوبی جدول بندی شده است و تغییرات دیگر در سال 2020 بعید به نظر می رسد.

یکی از تغییرات احتمالی که می تواند در ورود Express تأثیر بگذارد ، معرفی یک برنامه نامزد شهرداری است.

دولت فدرال در نظر دارد 5000 مهاجر در سال قدرت را به شهرداری های کانادا اعطا کند ، با جزئیات بیشتر انتظار می رود در سال 2020. این امکان وجود دارد که برنامه جدید با Express Entry مرتبط شود.

مهاجرت کبک

سیاست های ائتلاف آونیر کبک برای مهاجرت کبک  برخی از نکات مهم صحبت در طول سال 2019 را ایجاد کرده است.

این مناقشه در اواخر سال 2018 آغاز شد و دولت نخست وزیر فرانسوا لگول قول خود را برای کاهش مهاجرت به عمل آورد. اهداف 2019 برای 40،000 نفر تازه وارد تعیین شده است که بیش از 52،000 هدف برای سال 2018 کاهش یافته است.

این اقدام به رغم مشاغل کبک انجام شد که از کمبود مزمن بازار کار رنج می برد ، که در این بین رکورد تعداد خالی شغل دیده شده و بیکاری کم را به ثبت رسانده است.

در مرحله بعد ، CAQ برنامه كوشش ماهر كبك را هدف گرفت. سیستم

دولت استانی قبلی سیستم آگاهی از کبک ، معروف به Arrima را در آگوست سال 2018 راه اندازی کرده بود ،اما 18،000 درخواست تحت سیستم قدیمی همچنان باقی مانده بود.

به دنبال شروع تمیز تحت سیستم EOI ، CAQ برای جبران بقیه برنامه های کاربردی ، که برخی از آنها بیش از یک دهه در سیستم بوده است ، حرکت کرد.

علاوه بر این ، CAQ سعی کرد تا قبل از تصویب لایحه 9 – بخشی از مقررات مربوط به این موضوع ، از طریق مجلس شورای ملی متقاعد شود.

حکم صادره توسط دیوان عالی کشور صادر شد که CAQ را مجبور به ادامه مراحل پردازش درخواستها کرد تا اینکه بیل 9 به قانون تبدیل شود ، که سرانجام در ژوئن 2019 اتفاق افتاد.

پس از قطع شدن درخواست های مربوط به باقیمانده ، کبک اولین دعوت های خود را از طریق Arrima در ژوئیه سال 2019 ، تقریباً یک سال پس از باز شدن این پرتال ، برای ارائه ابراز علاقه ارائه داد.

از ماه ژوئیه ، در مجموع هفت قرعه کشی برای داوطلبان یا با پیشنهاد شغلی صورت گرفته است ، یا افرادی که به طور قانونی در کبک زندگی می کردند و وقتی درخواست آنها تحت سیستم قدیمی رد شد ، کار می کردند.

آزمون ارزش کبک

کبک تست جدید ارزشهای کبک را از اول ژانویه سال 2020 معرفی خواهد کرد.

آیین نامه جدید منتشر شده در روزنامه رسمی در تاریخ 30 اکتبر 2019 به این معنی است که داوطلبان باید قبل از دریافت گواهی انتخاب کبک (CSQ) از آزمون عبور کنند.

مطابق این اصلاحیه ، نامزدها و اعضای خانواده آنها “باید گواهی از یادگیری در مورد ارزشهای دموکراتیک و ارزشهای کبک بیان شده در منشور حقوق و آزادی های انسانی دریافت کنند”.

نمونه سوالات عبارتند از:

 1. از تاریخ 27 مارس 2019 ، بیل 21 ، سکولاریسم دولت ، می گوید که هر افسر پلیس جدید نمی تواند نمادهای مذهبی را بر سر کار بگذارد. درست یا غلط؟”
 2. چه کسی مجاز به ازدواج قانونی در کبک است؟ گزینه ها را حلقه بزنید: M / F ، F / F ، M / M
 3. زن و مرد در کبک از حقوق یکسانی برخوردار هستند. درست یا غلط؟
 4. وضعیت (های) را شناسایی کنید که در آن می تواند شیوه های استخدام تبعیض آمیز وجود داشته باشد: زنی که باردار است ، شخصی که صلاحیت های لازم را نداشته باشد یا یک فرد رنگی داشته باشد.

برنامه تجربه کبک

CAQ با QSWP متوقف نشد.

در قسمت دوم سال 2019 ، تلاش جدی برای به روزرسانی برنامه تجربه کبک (PEQ) مشاهده شد.

وزیر مهاجرت استانی ، سیمون جولین – بارت ، تغییراتی را ارائه داد که هم در مقاطع تحصیلات واجد شرایط ، هم دیپلم های واجد شرایط را در زیر گروه فارغ التحصیلان برنامه و هم تعداد NOC واجد شرایط زیر رده کارگران ماهر محدود می کند.

این تغییرات از اول نوامبر 2019 به اجرا درآمد.

آنها باعث ایجاد خشم و درگیری بین هزاران نامزد در حال حاضر در کبک که قصد داشتند درخواست کنند برای همیشه از طریق PEQ بمانند ، شدند. ناگهان ، آنها به دلیل محدودیت هایی که توسط جولین بارت و CAQ اعمال شده ، دیگر صلاحیت آن را کسب نکردند.

سرانجام ، CAQ برای تغییر وضعیت و بازگرداندن الزامات PEQ قبل از 1 نوامبر به حرکت درآید. جولین بارت گفت قبل از تهیه لیست های جدید دیپلم های واجد شرایط و کدهای NOC با ذینفعان مشورت خواهد کرد.

ادغام مهاجران کبک

در طول سال 2019 ، CAQ همچنین ابتکارات متعددی را با هدف بهبود ادغام مهاجرین آغاز کرد.

دولت استانی در یک برنامه 70.3 میلیون دلاری ، دسترسی بهتر به کلاس های فرانسه برای مهاجران جدید را فراهم کرد.

همچنین این برنامه “مسیر شخصی سازی شغلی” را برای مهاجران جدید معرفی کرده است ، که می بیند قبل از ورود به استان با نامزدها تماس گرفته شود تا روند ادغام را آغاز کنند.

CAQ همچنین تعداد دفاتر منطقه ای MIFI را برای کمک به مشاغل و نامزدها در مناطق کوچکتر گسترش داده است.

برنامه سرمایه گذار مهاجران کبک

برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک برای بیش از نیمی از 2019 تحت پنجره برنامه است که در ابتدا در سال 2018 افتتاح شد، با شرایط جدید باز بود.

از اول نوامبر سال 2019 ، مصرف تا 30 ژوئن سال 2020 در این برنامه متوقف شده است. این به داوطلبان فرصتی می دهد تا برنامه های خود را دریافت کنند تا برای افتتاح یک پنجره جدید آماده شوند.

متقاضیان باید این شرایط را داشته باشند:

 • به ارزش قانونی خالص شخصی 2 میلیون دلار
 • دو سال مدیریت مناسب یا تجربه تجاری در مدت پنج سال قبل از برنامه؛
 • سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلار برای یک دولت منفعل سرمایه گذاری را برای مدت 5 سال تضمین می کند و هیچ بهره ای ندارد.
 • قصد اسکان در استان کبک را دارید.

مهاجرت کبک در سال 2020

با توجه به اتفاقات سال 2019 ، پیش بینی اینکه چه اتفاقی در مهاجرت کبک در طول سال 2020 رخ خواهد داد دشوار است.

سال با معرفی آزمون ارزشهای کبک از اول ژانویه آغاز می شود ، در حالی که تغییرات اصلاح شده CAQ در برنامه تجربه کبک نیز در اوایل سال پیش بینی می شود.

همچنین در سال باید شاهد شروع تساوی های عمومی تحت عنوان ابراز علاقه کبک بود. تاکنون تنها دعوت نامه هایی که باید برای آنها صادر شود ، به داوطلبان دارای پیشنهادات شغلی و کسانی که در کبک زندگی می کنند مراجعه کرده و متقاضیانی هستند که طبق سیستم قبلی متوقف شده اند.

در همین حال ، پیش بینی می شود آخرین پنجره برنامه QIIP در ژوئیه سال 2020 پرتاب شود.

برنامه سطح مهاجرت CAQ در سال 2020 هدف افزایش سطح 2019 است. هدف مهاجرت بین 43000 تا 44.500 در سال 2020 است ، در حالی که در سال 2019 بین 38،000 و 42،000.


برنامه سطح مهاجرت کبک در سال 2020

2019سال 2020
حداقلحداکثرحداقلحداکثر
اقتصادی21،70024،30025،50026،300
خانواده8،9009،4009،90010200
حمایت بشر دوستانه6،8007،5007،2007،500
دیگران600800400500
جمع38000420004300044،500

سایر برنامه های مهاجرتی استانی

برنامه اسمی استانی بریتانیا کلمبیا

بریتیش کلمبیا به عنوان یکی از پایدارترین و پرکارترین برنامه های مهاجرتی استانی کانادا ، ادامه داشت و قرعه کشی های هفتگی را در طول سال 2019 انجام می داد.

همچنین در سال گذشته ، استان غربی یک پایلوت منطقه ای جدید کارآفرین را آغاز کرد که در آن 30 جوامع ثبت نام کردند.

دعوت نامه ها از طریق پایلوت و از طریق جریان اصلی کارآفرینان BC تا سال 2019 صادر شده است.

این استان همچنین برای گسترش پایلوت موفق BC PNP Tech تا سال 2020 تلاش کرد.


برنامه نامزد مهاجران انتاریو

انتاریو طی برنامه سال 2019 تغییرات بسیاری در برنامه نامزد مهاجران انتاریو ایجاد کرد.

پس از یک دوره مشاوره ، پرجمعیت ترین استان کانادا تغییراتی را در مهارت های درون تقاضا و کارآفرین خود ایجاد کرد ، راه اندازی تکنیک های جدید ترسیم را از طریق جریان اولویت های سرمایه انسانی و یک پایلوت جدید مهاجرتی منطقه ای انجام داد.

سه شغل در زمینه های مرتبط با پرستاری و حمل و نقل در مسیر مهارت های In-Demand Skills اضافه شد.

در همین حال ، استان تجربه ، ارزش خالص و الزامات سرمایه گذاری را برای جریان کارآفرین کاهش داده است.


خلاصه ای از انتاریو NOIs 2019

جریاناعلان های مورد علاقه
جریان اولویت های سرمایه انسانی (HCP)6،958
جریان کارگر ماهر در فرانسوی (FSSW)549
معاملات ماهر ماهر (ST)732
جریان کارآفرین66

پایلوت جدید مهاجرت منطقه ای ، که در رده بندی پیشنهادات شغلی کارفرمای OINP موجود قرار دارد ، طراحی شده است تا به مهاجران کارگر ماهرتری در جوامع Chatham-Kent ، Cornwall و Belleville / Quinte West کمک کند.

در اواخر سال 2019 ، این استان به 6،650 نامزد دولت فدرال خود رسید ، و بلافاصله در ماه دسامبر 700 نامزدی دیگر دریافت کرد.

یک مقام دولتی خواستار این تخصیص تا سال 2021 برابر با 13300 نامزد بود.


برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا

Manitoba استان دیگری بود که در سال جبهه مهاجرت 2019 آرام داشت.

قرعه کشی های منظم از طریق برنامه نامزدهای استانی Manitoba ، از جمله از طریق جریان بین المللی آموزش و پرورش که در پایان سال 2018 آغاز شد ، ادامه یافت.

این استان در ماه مه 7 شغل از لیست تقاضا را حذف کرد ، و همچنین گفت که برای کمک به مهاجران در مناطق روستایی ، سیاست های جدیدی را ارائه می دهد.

جزئیات بیشتر در سال 2020 پیش بینی می شود.


برنامه نامزد مهاجران ساسکاچوان

در ساسکاچوان ، پیشرفت اصلی در سال 2019 با افزایش جسورانه تعداد مشاغل درون تقاضا همراه بود.

پیش از این ، این استان لیستی از 19 مشاغل واجد شرایط را که از دسته های مربوط به اشغال In-Demand و Express Entry دریافت می شود ، منتشر کرده است.

در این تغییرات ، لیست مشاغل واجد شرایط به بیش از 200 نفر افزایش یافته است.

این استان به ترسیم منظم سیستمهای بهره و کارگر ماهر و کارآفرین ادامه می دهد.

در ماه دسامبر ، این استان برای جلب فارغ التحصیلان مؤسسات ساسکاچوان برای اقامت و ایجاد مشاغل در استان ، یک جریان جدید بین المللی کارآفرین را راه اندازی کرد.


برنامه نامزد مهاجران آلبرتا

آلبرتا استان دیگری بود که از نظر مهاجرت یک سال آرام داشت.

قرعه کشی های منظم از طریق ورود به آلبرتا اکسپرس صورت گرفت که این استان در ماه دسامبر به 6،000 نامزد فدرال خود به اختصاص فدرال خود رسید.

در اواخر ماه نوامبر این استان تغییر کوچکی اما مهم در مدارک تحصیلی واجد شرایط برای فارغ التحصیلان تحت جریان فرصت آلبرتا را ارائه داد.


برنامه نامزدهای نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا همچنان بر موفقیت اخیر خود در جذب مهاجران بیشتر در سال 2019 تأکید می کند.

استان به طور مرتب توانایی خود را برای پاسخگویی سریع به نیازهای بازار کار با جریان های جدید مهاجرت نشان داده است.

در سال 2019 ، جریانهای جدیدی را با هدف قرار داد:

 • کارگران ماهر واسطه از طریق مشاغل درون تقاضا ، و
 • پزشکان از طریق اولویت های بازار کار برای پزشکان.

همچنان این دعوت نامه تحت جریان اصلی اولویت های بازار کار خود صادر می کند که از طریق آن کدهای مختلف NOC را با هر قرعه کشی هدف قرار می دهد.

قرعه کشی منظم از طریق جریان استان برای کارآفرینان نیز ادامه یافت.


برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک

توسعه اصلی مهاجرت سال 2019 برای برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک ، اقدام به ترمیم عوامل انتخاب برای جریان کارگر ماهر استان بود.

در یک راهنمای کاربرد جدید در تاریخ سپتامبر 2019 ، تغییرات بسیاری در شرایط سنی ، زبان ، تحصیلات ، تجربه و شرایط ارائه شغل ایجاد شده است.

این استان همچنین پس از راه‌اندازی یک سیستم جدید آنلاین درخواست ، ابراز علاقه را از نامزدهای مشخص ورود به سیستم آغاز کرد.


برنامه نامزدی استانی جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد در طول سال 2019 از طریق جریان کار خود ، تأثیر ورود و ورود به کسب و کار ، که بخشی از سیستم بیان علاقه به PEI است ، تساوی ماهانه را انجام داد.

علیرغم ضبط جریان مهاجرت مشاغل بحث برانگیز مبنی بر سپرده گذاری خود در سال 2018 ، این استان هنوز 17.4 میلیون دلار از سپرده های تمدید شده درآمد ندارد.

با توجه به جمعیت اندک این استان ، این استان همچنان در جذب تعداد سالم از مهاجران شاهد موفقیت است.


برنامه نامزدهای استانی نیوفاند لند و لابرادور

Newfoundland در سال 2019 پذیرش ابراز علاقه برای جریان کارآفرینان جدید استان را آغاز کرد.

این استان از افزایش علاقه به مهاجرت ، که گفته می شود زمان پردازش را افزایش می دهد ، خبر داد.

در همین حال ، NLPNP تعداد کارفرمایان تعیین شده تحت پایلوت مهاجرت آتلانتیک را به 279 نفر افزایش داده است.


مهاجرت در کلاس خانواده

تحولات مهاجرت کلاس خانواده در سال 2019 بر برنامه والدین و مادربزرگ ها متمرکز شده است.

آخرین تلاش برای عادلانه تر شدن روند درخواست PGP باعث جنجالهای شدیدی شد که فرم آنلاین علاقه به اسپانسر در 28 ژانویه 2019 فقط چند دقیقه در دسترس قرار گرفت.

IRCC می گوید 100،000 نفر سعی در دستیابی به فرم را دارند و تنها 20،000 مکان درخواست در دسترس هستند.

براساس گزارش CBC ، دولت فدرال كانادا 70 مقام را تحت PGP اعطا كرد تا دو دادخواست ارائه كند كه می گویند سیستم درخواست آنلاین غیرمنصفانه است.

اتاوا در دسامبر سال 2019 گفت که جزئیات آخرین تلاش خود برای یافتن راه درست برای پذیرش درخواست ها “به زودی” منتشر می شود.

در همین حال ، کانادا برای کمک به قربانیان سوء استفاده با دو ابتکار اقدام کرد ، یکی پایلوت اجازه حمایت مالی از اعضای خانواده اعلام نشده و دوم اجازه دادن به قربانیان سوءاستفاده از خانواده برای دریافت مجوزهای اقامت موقت.

کانادا در نظر دارد در سال 2020 پذیرش 91000 مقیم دائم جدید تحت خانواده Family را داشته باشد ، 2500 نفر بیشتر از سال 2019.

برنامه سطح مهاجرت در کلاس خانواده

2019سال 20202021
همسران ، شرکا و فرزندان680007000070000
پدر و مادر و مادربزرگ و مادربزرگ20،5002100021000
کل خانواده88،5009100091000

مهاجرت مراقب

پیشنهاد مهاجرت مراقب کانادا در سال 2019 چندین آپدیت را مشاهده کرد.

ذینفعان سال را با توجه به پایلوت مراقب موجود که به دلیل انقضاء در سال 2019 اعلام شده اند ، سالی را که مطمئن نیست آینده را برگزار می کند ، آغاز کردند.

دو پایلوت مراقبت کننده جدید – پایلوت ارائه دهنده مراقبت از کودک خانه و پایلوت کار پشتیبانی از خانه – در ژوئن سال 2019 برای برنامه های کاربردی افتتاح شدند و جایگزین پایلوت قدیمی شدند.

هر دو مسیر مستقیمی را برای اقامت دائم ارائه می دهند و به متقاضیان اجازه می دهند اعضای خانواده را با خود به کانادا بیاورند.

هر پایلوت جدید حداکثر 2750 متقاضی اصلی دارد ، برای کل 5،500 متقاضی اصلی در سال ، به علاوه خانواده فوری آنها.

دولت فدرال همچنین دو پنجره برنامه را برای یک مسیر موقت جدید برای مراقبان گشود. این مسیر کوتاه مدت در نظر گرفته شده بود تا مراقبینی که از سال 2014 به عنوان کارگران خارجی موقت به کانادا آمده بودند اما از طریق یک برنامه موجود قادر به اخذ اقامت دائم نبودند.

پایلوت ارائه دهنده مراقبت از کودک در خانه و پایلوت کارگر پشتیبانی از خانه باز هستند. مسیر موقت اکنون بسته است.


برنامه سطوح مهاجرت سال 2019 تا 2021 کانادا

2019سال 20202021
140005،000TBD

کارگران موقت

تحولات برای کارگران موقت در سال 2019 دوباره در حوالی کبک معطوف شد.

در حالی که استان فرانسوی زبان سطح مهاجرت را در سال 2019 کاهش داده ، منابع را برای پذیرش کارگران موقت بیشتر پمپ می کند.

ذینفعان معتقدند كه این مسئله یك رفع سطحی از كمبود فعلی بازار كار است.

در جبهه فدرال ، جریان جهانی استعدادیابی کانادا همچنان رهبر جهانی برای جذب استعدادهای فنی است. پرچمدار GTS که دارای پردازش دو هفته ای است ، به کارفرمایان کانادایی حائز اهمیتی در نبرد استعدادهای خارجی است.

تحولات دیگر شامل یک برنامه از ارزیابی اثرات بازار کار تأخیر پردازش مجوز کار است.

اتاوا همچنین اجازه داد تا کارگران خارجی که با سوءاستفاده از کارفرمایان خود روبرو هستند ، مجوز کار را باز کنند.

دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی

دانشجویان بین المللی همچنان در ابتدا آرزو می کنند که از طرف مؤسسات آموزشی بلکه به عنوان اقامتگاه دائم جدید کانادا پس از فارغ التحصیلی آماده شوند.

کانادا در اواخر سال 2018 در بیش از 570،000 دارندگان مجوز تحصیل قرار داشت که مقامات مهاجرت فدرال و استانی تمام تلاش خود را در سال 2019 انجام دادند تا دانشجویان بیشتری را به خود جذب و حفظ کنند.


دارندگان پروانه تحصیل در تاریخ 31 دسامبر

در طول سال 2019 ، جریان مستقیم دانشجویی گسترش یافته است تا پردازش سریع را به دانشجویان پاکستان ، سنگال و مراکش ارائه دهد.

در همین حال ، دانشگاه های آتلانتیک کانادا از افزایش تعداد دانشجویان بین المللی خبر دادند.

با وجود جمعیت بین المللی دانشجویی فعلی که تحت تسلط دانشجویان هندی و چینی است ، اتاوا همچنین اعلام کرد که برای جذب دانشجویان از کشورهای مختلف 148 میلیون دلار هزینه خواهد کرد.


دارندگان اجازه تحصیل در کانادا براساس ملیت ، پایان سال 2018

همچنین دانش آموزان بین المللی که بخاطر کار بیش از اجازه تحصیل مجازات شده بودند ، تمرکز داشتند.

محدودیت های دقیقی درمورد اینکه یک دارنده اجازه تحصیل در کانادا چقدر می تواند کار کند وجود دارد ، در حالی که دانشجویان معتقدند که برای تأمین هزینه تحصیلات خود باید بیشتر کار کنند.


مهاجرت کانادا در سال 2020

با وجود یک وزیر جدید مهاجرت فدرال در راس شکل دادن به دادستان پیشین ولیعهد ، مارکو مندیچینو ، پیش بینی می شود تحولات زیادی در زمینه مهاجرت کانادا در سال 2020 انجام شود.

حزب لیبرال پیش از انتخابات اکتبر ، وعده های خود را در مورد نامه جاستین تروودو به مندنیكو ، چندین وعده در مورد مهاجرت داد.

مندیچینو همچنین باید اولین برنامه سطح مهاجرت خود را برای ارسال به پارلمان آماده کند.


وعده های دولت لیبرال در مورد مهاجرت

1) ادامه سطح مهاجرت مدیریت شده افزایش می یابد

با توجه به اجماع قبلی که بین احزاب اصلی کانادا ذکر شد ، می توان ادامه مهاجرت مدیریت شده تحت لیبرال ها را افزایش داد .

در برنامه سطح مهاجرت سال 2018 تعدادهایی که انتظار می رود تا سال 2021 به 350،000 تازه وارد در سال برسد ، بود.

2) ایجاد یک برنامه جدید نامزد شهرداری

لیبرال ها برای کمک به جوامع کوچکتر که با پیر شدن جمعیت و کوچک شدن نیروهای کار روبرو هستند ، یک برنامه جدید نامزد شهرداری پیشنهاد داده اند .

MNP در کنار برنامه نامزدهای استان موجود ، با حداقل اختصاص 5،000 فضای در سال فعالیت خواهد کرد.

3) دائمی ساختن پایلوت مهاجرت اقیانوس اطلس

اطلس مهاجرت پایلوت یک برنامه دیگر معرفی شده توسط لیبرال با هدف آوردن مهاجرین بیشتر به یک منطقه مبارزه با پیری جمعیت و کاهش بازار کار است.

در ابتدا لیبرال ها به عنوان پایلوت معرفی شدند و پیشنهاد می كنند كه این دائمی باشد.

4) نوسازی توافق نامه امن کشور سوم با ایالات متحده

جریان مداوم حمایت بشر دوستانه که از مرزهای ایالات متحده در نقاط غیرقابل تصرف عبور می کنند ، در طول نخستین دوره ریاست جمهوری خود برای تودئو جنجال برانگیز بوده است.

این تعداد در ماه های تابستان فراتر از سطح سال 2018 افزایش یافته است ، به این معنی که یک مسئله مهم بخصوص در استان کبک به عنوان استانی است که 95 درصد از مرزهای مرزی را دریافت می کند.

5) لغو هزینه درخواست تابعیت

پیشنهاد Trudeau برای لغو هزینه درخواست شهروندی 630 دلار (530 دلار برای پردازش و 100 دلار حق شهروندی) 100 میلیون دلار در سال برای مالیات دهندگان پرداخت می شود.

مشخص نیست که طرفهای دیگر در این مورد چه موضع گیری می کنند. این هزینه در زمان دولت محافظه کار قبلی به میزان قابل توجهی افزایش یافت.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی