تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

راه‌های مهاجرت به کانادا برای متخصصین در هوش مصنوعی

وی والت آمریکا کانادا اطلاعات کاربردی مشاغل کانادا راه‌های مهاجرت به کانادا برای متخصصین در هوش مصنوعی

روش های مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص در هوش مصنوعی

سیاست های مهاجرتی کانادا مسیرهای مختلفی را برای جذب و حفظ بهترین استعداد بین المللی در هوش مصنوعی فراهم می کند

هر شخص با تجربه در هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات ممکن است بخواهد به کانادا نگاهی بیندازد ، جایی که سیاست های مهاجرتی مسیرهای روشنی برای اخذ اقامت دائم و ورود به کانادا به عنوان نیروی کار ماهر فراهم می کند.

مطالعه ای که در ماه ژوئن 2020 توسط مرکز امنیت و فناوری نوظهور منتشر شد ، بررسی کرد که چگونه سیاست های مهاجرتی به حمایت از رقابت بخش هوش مصنوعی در پنج کشور: کانادا ، ایالات متحده ، استرالیا ، انگلستان و فرانسه کمک می کند.

این مطالعه نشان می دهد ، در مقایسه با چهار کشور دیگر که کانادا با آنها رقابت می کند ، سیستم مهاجرت کانادا به نظر می رسد متناسب تر، انعطاف پذیر است
و به ویژه مناسب برای حمایت از جذب متخصصان خارجی ماهر و در نهایت رقابت برای جذب استعدادهای هوش مصنوعی .

چه چیزی باعث می شود کانادا نسبت به سایر کشورها برای استقبال از استعدادهای هوش مصنوعی خارج از کشور بهتر باشد ؟

این مطالعه چندین سیاست کلیدی مهاجرت را مورد بررسی قرار داده است
که از نظر اقتصادی نیز کانادا با سایر کشورها از مزیت های چشمگیری برخوردار است
و بنابراین کانادا را در موقعیتی عالی برای جذب متخصصان بسیار ماهر و به عنوان یک رهبر جهانی در هوش مصنوعی در سالهای آینده قرار می دهد.در ادامه نگاهی به سه مزیت اصلی کانادا میندازیم.

1. ایالات متحده ، استرالیا ، انگلستان و فرانسه همگی دارای محدودیت ویزای کار از سه تا شش سال هستند. در کانادا هیچ محدودیتی برای مدت اقامت متخصصین موقت خارجی وجود ندارد ، زیرا مدت زمان اجازه کار توسط کارفرما متخصصین تعیین می شود.

2. در مقایسه با چهار کشور دیگر که زمان پردازش برای اجازه کار یا ویزاهای موقت معمولاً چند ماه است ، در کانادا این روند به طور کلی بین دو تا هشت هفته طول می کشد ، بسته به کشوری که متخصص در آن متقاضی شده و موقعیت متخصص دارد. علاوه بر این ، کانادا مجوز کار را در طول سال صادر می کند ، برخلاف دیگر کشور ها ، برای مثال ، ایالات متحده ، متقاضیان دریافت ویزای H1-B باید منتظر قرعه کشی سالانه باشند.

3. با تجزیه و تحلیل در بین پنج کشور ، کانادا تنها کشوری است که به متخصصین خارجی که ویزا یا مجوز کار دارند اجازه می دهد بلافاصله برای اقامت دائم اقدام کنند. در سایر کشورها ، زمان انتظار منوط به سهمیه است و می تواند بین سه تا پنج سال متغیر باشد.

علاوه بر این ، کانادا طیف گسترده ای از مسیرهای مهاجرتی را برای متخصصین با مهارت بالا ارائه می دهد. آخرین تعداد حساب شده توسط CIC News نشان داد که اکنون بیش از 100مسیر مهاجرتی وجود دارد .

سیاست مهاجرت کانادا راه را برای افرادی که به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا هستند هموار میکند

مسیر اصلی اخذ اقامت دائم در کانادا استفاده از سیستم اکسپرس اینتری است – یک سیستم مدیریتی که برای پردازش برنامه های مربوط به اقامت دائم متخصصین خارجی استفاده می شود. این فرآیند در حالت عادی به طور کلی شش تا نه ماه طول می کشد و امتیاز بندی از طریق سیستم جامع امتیاز دهی (CRS) انجام می شود.

این سیستم براساس عواملی مانند:
نمره مدرک زبان، سن ، تجربه کار ، تحصیلات و غیره امتیاز میدهد. داوطلبان متقاضی ورود از طریق express entry فدرال برای درخواست اقامت دائم در کانادا نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. با این وجود متقاضیان میتوانند پیشنهاد شغلی ارائه دهند که این مسیر هموار تر شود، یکی از مزایای ارائه پیشنهاد شغلی در شرایط عادی عدم نیاز به ارائه تمکن مالی است.

نامزدهای مهاجرت به کانادا همچنین می توانند از طریق برنامه استانی (PNP) به دنبال اخذ اقامت دائم باشند و این امر به استانها این امکان را می دهد که متخصصین با مهارت را که به طور خاص در استان مورد نیاز است رو بپذیرند و دعوتنامه مهاجرت برای متقاضی ارسال کنند.

کارشناسان هوش مصنوعی و فناوری که کانادا را در نظر می گیرند می توانند به دنبال استانهایی مانند انتاریو یا بریتیش کلمبیا باشند که دارای کانون اصلی بخش فناوری کانادا هستند.

انتاریو دارای پایلوت فناوری است ،
این پایلوت برای متخصصینی ست که دارای تجربه در یکی از شش مشاغل تکنولوژی مشخص شده هستند به کار برده میشود

پایلوت فناوری بریتیش کلمبیا نیز 29 شغل تعیین کرده است
متقاضیان مهاجرت که در یکی از این مشاغل پیشنهاد شغلی معتبر دارند را دعوت میکند.

در سال 2017 ، کانادا همچنین برنامه مهاجرتی به نام استعدادهای جهای GTS را ایجاد کرد ، که ویزاهای کاری را برای متخصصین واجد شرایط بین المللی در مدت زمان حداقل دو هفته فراهم می کند.

کانادا محل چندین سازمان و شرکت پیشرفته هوش مصنوعی در جهان است که از مونترال تا ونکوور در سراسر کشور فعالیت می کنند. این شرکت ها فعالیت های گسترده ای در کانادا انجام میدهند و به موقعیت کانادا به عنوان یک رهبر در صنعت فناوری کمکهای بسیاری می کنند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی