تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا راه های مهاجرت بیشتری را به دارندگان ویزای موقت ارائه می دهد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا کانادا راه های مهاجرت بیشتری را به دارندگان ویزای موقت ارائه می دهد

کانادا به دنبال ارائه مسیرهای اقامت دائم بیشتر به اتباع خارجی است که در حال حاضر در این کشور هستند (لطفا توجه بفرمایید تا به اینجا ، تنها دانشجویان و نیرو کار خارجی که دارنده ویزای موقت هستند و افرادی که درخواست حمایت بشردوستانه را داده و در کانادا هستند شامل میشوند، یعنی این افراد که در خارج از کانادا هستند و دارندگان ویزای توریستی شامل نمیشوند ، و در آخر باید منتظر اعلامیه رسمی دولت فدرال بود) .

به دنبال اعلام اینکه کانادا طی سه سال آینده بیش از 400000 مهاجر را سالانه پذیرش خواهد کرد ، مارکو مندیچینو وزیر مهاجرت به بلومبرگ گفته که دولت فدرال به زودی در این باره اعلامیه خواهد داد.

مهاجرت به کانادا

چرا این تغییرات جدید برای کانادا ضروری است

وزیر مهاجرت گفت برای کانادا مهم است که مشخص کند چگونه می تواند راه های اقامت دائم را برای سه دسته زیر که اکنون در کشور هستند تسریع کند:

 • دانشجویان بین المللی ،
 • افراد داری ویزای کاری موقت (خارجی) و
 • ملتجیان

این کار به این دلیل برای کانادا ضروری ست که در اثر ویروس کرونا:

 • جذب مهاجر توسط کانادا پایین آمده و
 • در موارد اقتصادی کانادا را با چالشهایی روبرو کرده است .

یعنی در حالت کلی ، کاهش سطح مهاجرت کانادا باعث کندی جمعیت ، کاهش نیروی کار و رشد اقتصادی شده است.

به این دلیل کانادا به دنبال راهی برای کاهش چالش های اقتصادی است ، که در نتیجه افزایش جذب مهاجران را هدف قرار داده است.

آمار صدور ویزای موقت کانادا:

صدور اقامت دائم و موقت امسال کانادا به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

 • سال 2019 بیش از 190،000
 • نیمه اول سال 2020 این تعداد به 18،221 کاهش یافته است.

آمار صدور اقامت دائم کانادا:

بر اساس داده های دولت کانادا از اوت ، به دلیل کرونا ویروس ، تعداد صدورت اقامت دائم 60 درصد نسبت سال های قبل کاهش یافته است .

 • تا هشت ماه یعنی آگوست 2020 ، کانادا 128،430 پذیرش اقامت دائم را ثبت کرده است. 
 • در مدت مشابه سال 2019 ، 228،430 بوده است.

کانادا کمتر از برنامه مهاجرت سال 2020 مهاجر جذب می کند

کانادا بر اساس سرعت فعلی خود قرار است امسال فقط 200،000 مهاجر جدید جذب کند ، که بسیار کمتر ازبرنامه مهاجرتی امسال یعنی 341،000 هزار نفری است که قبل از کرونا اعلام کرده بود. این کاهش جذب مهاجر در حال حاضر رشد كل جمعیت كانادا را كاهش داده است ، كه در سه ماهه دوم سال 2020 فقط 0.1 درصد بود. جمعیت كانادا معمولاً بیش از یك درصد در سال رشد می كند.

مندیچینو به بلومبرگ گفت كه ارائه اقامت دائم کانادا به دارندگان ساکنان موقت (دارندگان ویزای کار موقت، دانشجویان و ملتچیان که موقت در کانادا هستند) پاسخگوی نیازهای كوتاه مدت كانادا برای پاسخ اثرات مخرب ویروس كرونا است. 

وی همچنین بیان داشته است که این امر باعث رفع چالش هایی که در ادامه گفته شده می شود:

 • به رفع چالش های جمعیتی دراز مدت کانادا کمک خواهد کرد (به دلیل پایین بودن نرخ زاد و ولد و پیر شدن جمعیت کانادا، که این دو عامل باعث افزایش جمعیت بازنشستگان و اختلال در بازار کار کانادا می شود ، همچنین لازم به ذکر است که با نرخ تولد پایینی که کانادا دارد برای بازار کار کافی نیست و در نتیجه کانادا به مهاجران بیشتری نیاز خواهد داشت).
 • دولت به استعدادهای خارجی که در حال حاضر در کانادا است نگاه خواهد کرد تا ملتجیان ، دانشجویان و افراد دارای ویزای موقت کاری را که دارای مهارت های همسو با خدماتی که برای اقتصاد مهم هستند ، پیدا کند.
 • دانشجویان خارجی “به ویژه به عنوان نیروهای مقابله كننده با تأثیرات سالخوردگی” بسیار برای کشور مفید هستند. به همین دلیل ، دولت کار کردن برای آنها را در کانادا آسان کرده است.

به عنوان مثال ، کانادا اجازه می دهد تا افراد تحصیل آنلاین در یک موسسه آموزشی را بین ماه مه 2020 و آوریل 2021 انجام دهد تا واجد شرایط ویزای کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشند.

PGWP در بین دانشجویان بین المللی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است زیرا آنها را قادر می سازد تجربه کار کانادایی به دست بیاورند ، و بعد از تجربه کانادا دانشجو در بسیاری از برنامه های مهاجرت طبقه اقتصادی جهت اخذ اقامت دائک واجد شرایط می شود. این برنامه ها شامل موارد زیر است:

کانادا همچنین اخیراً مرزهای خود را به روی دانشجویانی که در دانشگاه‌ها و کالج های آماده پذیرش حضوری دانشجویان خارجی در کانادا تحصیل می کنند باز کرده است.

مزایای برنامه تجربه کانادایی کانادا

ارائه راههای مهاجرت بیشتر به دانشجویان موجود ، دارندگان ویزای کار و ملتجیان در کانادا دو مزیت عمده دارد. 

 1. در کوتاه مدت ، این کاهش موقت مهاجرت ناشی از کرونا را جبران می کند ، که از رشد اقتصادی کشور نیز پشتیبانی می کند.
 2. در دراز مدت ، این امر به نفع کانادا خواهد بود زیرا مهاجران با تجربه کانادایی تمایل دارند نتایج قدرتمندی در بازار کار داشته باشند.

بیشتر موارد ذکر شده در زیر را افرادی که کانادا اکنون قصد دارد مسیر های اقامت دائم را برایشان تسریع کند دارند و ترکیب این موارد منجر به ادغام سریعتر افراد با بازار کار و دریافت دستمزد های بیشتر در دراز مدت و حتی اشتغال زدایی میشود.

 • تحصیل در کانادا (مدرک کانادایی) ،
 • تجربه کار / حرفه (تجربه کانادایی که بسیار برای کانادا با ارزش است) و
 • تسلط به زبان انگلیسی / فرانسه (که بسیار در ادغام و کارها به پیشرفت کمک می کند).

همچنین در مطالعات متعدد انجام شده توسط آمار کانادا Statistics Canada ،نشان داده شده است که، در نتیجه الزامات تعیین شده برای انتخاب مهاجران که توسط اداره مهاجرت و شهورندی کانادا، استانها و مناطق تحت PNP و کبک استفاده می شود ، به افرادی که دارای تجربه کاری و تحصیل در کانادا هستند اولویت داده می شود.

تغییرات در برنامه مهاجرت کانادا ممکن است چگونه باشد؟

وزیر مهاجرت کانادا اشاره ای به آنچه ممکن است تغییرات ایجاد کند در این گزارش اعلام نکرده است ، اما گزینه های وی ممکن است شامل یک یا چند مورد زیر باشد:

 • راه اندازی برنامه های آزمایشی جدید فدرال
 • برگزاری دارو های خاصی برای اکسپرس انتری
 • اصلاح سیستم امتیاز بندی (CRS) اکسپرس اینتری در جهت ارائه امتیازات بیشتر برای تجربه کانادایی
 • اصلاح معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه های فدرال (به عنوان مثال ، کاهش نیاز به تجربه کار برای کلاس تجربه کانادایی)
 • طولانی کردن مدت زمان اجازه کار موقت برای دادن فرصت بیشتر به داوطلبان برای به دست آوردن تجربه کاری کانادا ( که به عنوان مثال: برای برنامه مهاجرتی فرد باید مدت خاصی تجربه کانادایی داشته باشد تا امتیاز لازم جهت مهاجرت را به دست بیاورد ، مثل تجربه کانادایی).

لطفا توجه بفرمایید که وزیرمهاجرت کانادا واداره مهاجرت کانادا IRCC هیچ اشاره دیگری در مورد اصلاحاتی که قرار است داشته باشند ارائه نکرده اند ، بنابراین ذینفعان باید منتظر اعلام رسمی دولت فدرال باشند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی