تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجرت به کانادا برای موسیقی دانان ، هنرمندان ، ورزشکاران و فرهنگیان

وی والت آمریکا کانادا ویزا و مهاجرت ویزا و راه های مهاجرت کانادا ویزای مهاجرتی کانادا خوداشتغالی فدرال کانادا مهاجرت به کانادا برای موسیقی دانان ، هنرمندان ، ورزشکاران و فرهنگیان

مهاجرت به کانادا برای افراد خود اشتغال

افراد خود اشتغالی ، بر اساس تجربه کار خود ، و تمایل به ادامه شغل خودشان ، ممکن است امکان اخذ اقامت دائم کانادا را داشته باشند.

برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا به افراد واجد شرایط که تجربه مربوط به ورزش ، هنر و فرهنگ را دارند می توانند درخواست اقامت دائم کانادا دهند .

این برنامه برای خارجی هایی است که خود اشتغال است
برخی مشاغل خود اشتغالی شامل : معلمان موسیقی ، نقاشان ، تصویرگران ، فیلمسازان ، روزنامه نگاران آزاد یا ورزشکاران است. این برنامه همچنین شامل افرادی است که در پشت صحنه کار می کنند مانند طنز نویسان ، طراحان مجموعه ، مربیان و غیره.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) متقاضیان این برنامه را بر اساس، تجربه کاری ، توانایی ایجاد اشتغال ، مدرک زبان ، سن ، تحصیلات ، انطباق پذیری ارزیابی می کند.

  • داوطلبان باید ، حداقل 2 سال تجربه کاری مرتبط را داشته باشند (فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح بین المللی)،
  • یا این بدان معناست که آنها در سطح بین المللی شناخته شده باشند یا در بالاترین سطح در رشته خود فعالیت کنند. 
  • یا در زمینه فعالیتهای فرهنگی یا ورزشی خود اشتغال باشند.

کاندیداها همچنین باید بتوانند در آنچه دولت فدرال “غنی سازی فرهنگ و ورزش کانادا” می نامد مشارکت کنند و “سهم قابل توجهی در فعالیت های اقتصادی ” در کشور داشته باشند. ممکن است یک معلم موسیقی که برای یک شهر کوچک در نظر گرفته شده است از اهمیت محلی برخوردار باشد ، همانطور که ممکن است یک روزنامه نگار آزاد برای یک نشریه کانادایی بنویسد ، که هر دو توسط دولت به عنوان نمونه هایی از آنچه که می تواند سهم مهمی داشته باشد ذکر شده است.

برای مهاجرت به عنوان یک فرد خود اشتغال ، داوطلبان علاقمند نیز باید معیارهای تعیین شده برنامه را داشته باشند و حداقل امتیاز مشخص یا بیشتر را کسب کنند .

میزان مشارکت و دیگر موارد تعیین شده را اگر شرایط داشته باشید و اقدام کنید باقی مراحل بر عهده افیسر ویزا خواهد بود.

برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا گزینه ای عالی برای بسیاری از افرادی است که ممکن است واجد شرایط دریافت برخی از برنامه های مهاجرت اقتصادی نباشند و وضعیت اشتغال یا نوع شغل آنها ممکن است برای دیگر راه های مهاجرت به کانادا محدودیت ایجاد کند .

در کانادا برنامه های مهاجرت اقتصادی وجود دارد که ممکن است فرد خوداشتغال شرایط لازم را نداشته باشد. به عنوان مثال ، در مورد کلاس تجربه کانادا (CEC) چنین است. CEC یکی از سه برنامه فدرال است که از طریق سیستم برنامه Express Entry مدیریت می شود و  به عوامل مختلف از جمله سن ، تحصیلات ، تجربه کار کانادایی و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی به داوطلبان امتیاز داده می شود. کسب امتیاز برای تجربه کاری کانادا در مشاغل خاص می تواند یک عامل اصلی در امتیاز لارم برای دریافت دعوتنامه و اخذ اقامت دائم کانادا باشد.

برنامه خود اشتغالی فدرال مشمول چنین شرایطی نمی باشد و دارای سیستم رتبه بندی یا انتخاب رقابتی برای نامزدها نیست.

در حالی که مدت زمان طولانی پردازش برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا می توانست در گذشته عامل مهمی باشد ، اما اکنون این اصلاح شده است. سال گذشته ، IRCC وضعیت زمان پردازش برنامه را به روز کرد و دولت فدرال اکنون زمان پردازش 23 ماه را گزارش کرده است. (یک پیشرفت اساسی صورت گرفته زیرا قبلا هفت سال پردازش این برنامه طول می‌کشید).

افراد متقاضی مهاجرت به کبک باید توجه داشته باشند که این استان دارای سیستم انتخاب جداگانه ای برای افراد خود اشتغال است.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی