کانادا ویزا و مهاجرت

با داشتن چه تخصصی می توان اقامت دائم کانادا را گرفت؟

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا برای خوداشتغالی در زمینه های فرهنگی، ورزشی، موسیقی، شاخه های هنر و ورزش.

افرادی که می خواهند شغل خود را در کانادا داشته باشند می توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند باتوجه به سابقه کاریشان و توانایی ادامه کار در کانادا.

برنامه خوداشتغالی کانادا این اجازه را به افرادی در زمینه های ورزشی، هنری و فرهنگی دارد می دهد که برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

این برنامه برای گروه زیادی از افراد در زمینه کاری هنر و ورزش مانند: معلم موسیقی، نقاش، تصویرگردان، فیلم ساز، خبرنگار مستقل یا ورزشکاران است.این برنامه شامل افرادی که در پشت صحنه کار می کنند نیز می باشد مانند طراحان رقص، طراح صحنه و مربیان ورزشی.

افراد براساس فاکتورهایی از جمله تجربه کاری، هدف و توانایی داشتن شغلی مستقل ارزیابی می شوند.

کاندیدها باید نشان دهند حداقل دو سال سابقه کار- داشتن نقش در فعالیتی فرهنگی یا ورزشی در سطح بین المللی (به این معنی که در سطح بین المللی شناخته شده هستند یا به صورت خود اشتغالی در زمینه ورزشی یا فرهنگی مشغول به کار بوده اند.)

همچنین باید بتوانند نقشی در قوی تر کردن فرهنگ و ورزش کانادا (enrichment of Canadian culture and sport) ایفا کنند و سهمی مهم در فعالیت اقتصادی مشخصی داشته باشند.

به طور مثال فردی که به عنوان معلم موسیقی در شهر کوچکی فعالیت می کند نقش مهمی دارد ، یا ژورنالیستی که برای انتشارات کانادایی می نویسد، این دو مثالی از افرادی هستند که تاثیر مهمی در فرهنگ کانادا دارند.

برنامه فدرال سلف ایمپلویمنت برنامه ای شبیه به اکسپرس اینتری نیست و سیستم نمره دهی آن رقابتی نمی باشد.

پروسه زمانی این برنامه در مقایسه با سایر برنامه های اقتصادی  کانادا طولانی تر است و تا سال گذشته اخذ ویزای این برنامه هفت سال به طول می انجامید، اما در حال حاضر مدت بررسی و اخذ ویزا 23 ماه است.

همچنین باتوجه به برنامه ای که از طریق آن اقدام می کنید باید حداقل امتیاز مشخصی را نیز بدست بیاورید.

اکسپرس اینتری

برنامه های اقتصادی مانند برنامه های زیر که از زیر شاخه های اکسپرس اینتری هستند و افراد را باتوجه به امتیازی که دارند انتخاب می کنند، برای این برنامه ها نیز واجد شرایط باشید و امتیاز لازم را کسب کنید می توانید اقدام کنید.

  • طبقه کارگر ماهر فدرال 
  • کلاس معاملات ماهر فدرال 
  • کلاس تجربه کانادایی
  • بخشی از برنامه های استانی

نکته: افرادی که می خواهند در استان کبک زندگی کنند، این نکته را بدانند که سیستم مهاجرتی این استان متفاوت است.


بیشتر بخوانید:

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023