تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

پیش بینی مهاجرت کانادا در ماه های آینده 2020

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا پیش بینی مهاجرت کانادا در ماه های آینده 2020

مهاجرت کانادا در ماه های آینده

در این ممطلب پیش بینی مهاجرت کانادا در ماه های آینده 2020 میپردازیم و میدانیم این سال برای همه ما سالی چالش برانگیز بوده است.

همه گیری کروناویروس تأثیر عمده ای بر سیستم مهاجرت کانادا داشته است.

مهاجران خود تحت تأثیر اختلالهای بی شماری قرار گرفته اند ، خواه مشکلات به دسترسی تست زبان ، خدمات اعتبار سنجی یا سایر خدمات دولتی باشد.

متخصصان مهاجرت نیز بطور شبانه روزی تلاش می كنند تا همه سیاست ها و برنامه را كه بر مهاجرت كانادا تأثیر می گذارد ، تنظیم كنیم.

خبر خوب این است که باید دید که اوضاع در نیمه دوم سال 2020 همچنان ادامه دارد و امیدوارم تا سال 2021 عادی شود.

به عنوان مثال ، داوطلبان مهاجرت هم اکنون می توانند آزمون زبان انگلیسی را رزرو و تکمیل کرده و یک ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) کسب کنند.

شاید بزرگترین دلیلی که همه ما باید خوشبین باشیم این است که ما همچنان پیام های مثبت و سیگنال هایی را از دولت فدرال و وزیر مهاجرت کانادا دریافت می کنیم.

دولت فدرال در حال حاضر برای کمک به نامزدهای مهاجرت ، سیاست های زیادی اعمال کرده است . به عنوان مثال ، آنها به کاندیداها زمان بیشتری برای ارائه مدارک خود می دهند و اگر به دلیل قطع شدن COVID-19 نتوانند درخواست کاملی ارائه دهند ، از کسی امتناع نمی کنند.

وزیر مهاجرت ، ماركو مندیچینو ، به طور مداوم در تمام دوره این بیماری گفته است كه كانادا به همان اندازه همیشه متعهد است كه از مهاجران برای حمایت از اقتصاد خود استقبال كند.

با توجه به این نکته ، در اینجا برخی از مهمترین موضوعاتی که باید در شش ماه باقیمانده سال 2020 به دنبال آن باشیم ، آورده شده است.

محدودیت های سفر کانادا

بزرگترین مسئله در ذهن همه این است که کانادا محدودیت های سفر خود را با ایالات متحده و سایر نقاط جهان برطرف می کند.

آیا جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا ، وزیر مندیچینو یا یک رهبر ارشد دیگر جواب میدهد ؟
پاسخ این است: هیچ کس واقعاً نمی داند.

پاسخ به این سؤال درنهایت بستگی به موفقیت کانادا و سایر کشورها در مهار COVID-19 دارد.

شاید به جرات بتوان گفت که هرچه زودتر این بیماری همه گیر کنترل شود ، زودتر کانادا می تواند شروع به معافیت افراد بیشتری کند و سپس سرانجام محدودیت ها را به طور کلی برداشته شود.

یکی دیگر از سؤالات مهم این است که آیا کانادا برای ترم پاییز سال 2020 دانش آموزان بین المللی را به موقع اسکان می دهد.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) گفته است که مجوزهای تحصیلی را به بهترین شکل ممکن پردازش می کند ، اما طبق قوانین فعلی سفر ، دانشجویان بین المللی که تا قبل از 18 مارس اجازه تحصیل معتبر نداشتند ، قادر به ورود به کانادا نیستند.

از این رو ، به نظر می رسد که بعداً در تابستان امسال ، کانادا دارندگان مجوز تحصیلی جدید را که مایل به شروع تحصیل در کانادا هستند تا سپتامبر معاف کند.

برنامه کارگران ماهر فدرال کانادا

کارگران ماهر فدرال برنامه (FSWP) مسیر اصلی متقاضیان اکسپرس اینتری برای به دست آوردن اقامت دائم است. با این وجود ، از زمان شروع بیماری همه گیر ، دراو های اکسپرس اینتری فقط روی نامزدهای برنامه استانی (PNP) و کلاس تجربه کانادا (CEC) متمرکز شده اند . دلیل منطقی IRCC این است که می خواهد دعوت نامه هایی را برای درخواست (ITA) برای نامزدها در کانادا صادر کند ، زیرا احتمالاً در مقایسه با کاندیداهای خارج از کشور کمتر دچار اختلال کرونا ویروس می شوند.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که برخی از کاندیداهای CEC و PNP که اکنون ITA را دریافت می کنند نیز در خارج از کشور هستند. علاوه بر این ، منطقی است که انتظار داشته باشیم تا زمانی كه نامزدهای موفق درخواست های اقامت دائم خود را ارائه كرده و IRCC آنها را پردازش كنند ، ما در سال 2021 خواهیم بود. در آن مرحله ، امیدوارم كه قوانین مرزی كانادا آسان تر شود.

بنابراین ، اکنون می توان یک استدلال محکم به نفع IRCC از جمله نامزدهای FSWP در Express Entry بیان کرد. حتی اگر کسی با این استدلال قانع نشود ، مجدداً به یاد داشته باشید که برخی از کاندیداهای CEC و PNP در حال حاضر در خارج از کشور هستند ، پس چرا باید نامزدهای FSWP و معاملات مهارت های فدرال (FSTC) – که برخی از آنها در واقع در کانادا هستند- مستثنا شوند؟

برنامه مهاجرت کلاس خانواده کانادا

حال یک سوال رایج این است که آیا IRCC اجازه کار آزاد را قبل از انقضا در تاریخ 31 ژوئیه تمدید خواهد کرد یا خیر .

پایلوت مجوز کار آزاد را به همسران و شرکای شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی که منتظر هستند تا برای درخواست حمایت از همسر خود اقدام کنند ، می دهد.

با توجه به اینکه چقدر این پایلوت برای خانواده های کانادایی و اقتصاد مفید است ، باید انتظار داشته باشیم که این برنامه تمدید شود.

یکی دیگر از سؤالات مهم مربوط به برنامه والدین و پدر بزرگ، مادربزرگ ها (PGP) است. به دلیل بررسی IRCC در مورد چگونگی بهبود آن و سپس شروع COVID-19 به تأخیر افتاده است.

IRCC اظهار داشته است كه متعهد است جزییاتی درباره راه‌اندازی برنامه بعداً در سال 2020 اعلام كند.

یکی از موانعی که وزیر مندینو اظهار داشت ، این است که والدین و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها نسبت به COVID-19 آسیب پذیرتر هستند. از این رو ، IRCC در تلاش است تا چگونگی استقبال از چنین افرادی در کانادا را به روشی که از سلامتی آنها پشتیبانی کند ، تشخیص دهد.

برنامه مهاجرت کانادا بین سالهای2021-2023

گذشته از هرگونه اطلاعیه در مورد محدودیت های سفر و هنگامی که IRCC دوباره نامزدهای FSWP را دعوت خواهد کرد ، سومین داستان بزرگ در شش ماه آینده اعلامیه برنامه مهاجرت 2021-2023 وزیر Mendicino خواهد بود.

این پیش بینی ترین اعلامیه از زمان ارائه برنامه مهاجرت دولت در سال 2017 خواهد بود – در آن زمان ، ذینفعان می خواستند بدانند كه آیا كانادا متعهد خواهد شد كه سطح مهاجرت را به میزان قابل توجهی بالا ببرد و آیا مجدداً برنامه ای چند ساله را ارائه می دهد (قبل از سال 2017 ، برنامه ها یک سال در یک زمان اعلام شد).

1 نوامبر ST ، Mendicino ویروس COVID-19 اهداف مهاجرت میانه و دراز مدت کانادا را تحت تاثیر قرار است. همه ما می دانیم که مهاجرت برای اقتصاد و جامعه کانادا بسیار مهم است ، اما در عین حال ، COVID-19 عدم اطمینان بسیاری ایجاد کرده است.

درنهایت ، COVID-19 تأثیری در نیاز کانادا برای مهاجرت ندارد ، بنابراین احتمال قوی وجود دارد که میزان مهاجرت در سال 2021 و بعد از آن همچنان بالا باشد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی