تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجرت از طریق کاری بهتر است یا تحصیلی؟

وی والت مشترک کشورها ویزا و مهاجرت مهاجرت از طریق کاری بهتر است یا تحصیلی؟

بین مهاجرت تحصیلی و کاری کدام بهتر است

بسته به کشوری که می‌خواهید به آنجا مهاجرت کنید، روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. ممکن است کسی برای ادامه تحصیل یا کار به یک کشور خارجی برود، ممکن است به عنوان نیروی متخصص مهاجرت کند، به عنوان کارآفرین، سرمایه‌گذار، یا مثلا ممکن است کسی همسرش اقامت خارج از کشور را دارد و او را با روش‌های حمایتی نزد خود می‌برد. اما به دلیل تنوع و تعدد کشورها، نیز تعدد و تنوع برنامه‌های مهاجرتی، و اینکه ممکن است پیوسته این برنامه‌ها در حال تغییر باشند، لازم است کاملا تحقیق کنید و البته وب‌سایت کشور مقصد را هم دقیق مطالعه کنید.


مهاجرت تحصیلی

افرادی که می خواهند در کشورهای خارجی تحصیل کنند، باید ویزای تحصیلی کشور مورد نظر را دریافت کنند. ویزای تحصیلی، در واقع نوعی اقامت موقت است که امکان تحصیل، کار و زندگی را در آن کشور به اشخاص متقاضی می دهد. با گرفتن ویزای تحصیلی، دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه معتبر، اجازه اقامت در کشور مقصد را کسب کرده است. حداقل سن برای گرفتن ویزای تحصیلی، 4 سالگی است و افراد می توانند از این سن، برای تحصیل در دیگر کشورها اقدام کنند.

برای گرفتن ویزای تحصیلی، ابتدا باید پذیرش تحصیلی بگیرید. پذیرش تحصیلی یعنی اینکه از دانشگاه موردنظرتان، اجازه ادامه تحصیل در رشته خاصی را بگیرید. در نتیجه، شما قبل از گرفتن ویزای تحصیلی باید مشخص کنید که در کدام رشته و کدام دانشگاه، قصد ادامه تحصیل دارید. برای انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کنید؛ زیرا باید چند سال از عمر و وقت خود را در آن دانشگاه و آن کشور بگذرانید.

زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشورتان می گیرید، ممکن است کمی بترسید و نگران شوید که زندگی شما بعد از مهاجرت به چه صورتی در می آید و اینکه آیا می توانید در کشور جدید به راحتی زندگی کنید یا خیر.

گرفتن ویزای تحصیلی مزایای زیادی دارد. یکی از مهمترین مزایای داشتن ویزای تحصیلی، این است که به شما اجازه زندگی در بهترین کشورها را می دهد و این امکان را برایتان فراهم می کند که در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید. علاوه بر این، شما اجازه دارید در طول مدت تحصیلتان، به وطن خود رفت و آمد کنید.

یعنی داشتن ویزای تحصیلی با حداقل استرس های روحی، فرصتی مناسب را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از دانش روز دنیا و علم بهترین اساتید جهان استفاده کنید. بعضی از کشورها هستند که بعد از اعطای ویزای تحصیلی به دانشجوی پذیرفته شده به او اجازه کار در حین تحصیل را نیز می دهند.


مهاجرت کاری

افراد ممکن است به دلایل مختلفی به خارج از کشور سفر کنند. یکی از عمده دلایل موضوع کار می‌باشد. اگر شخصی قصد داشته باشد از کشور به منظور کار و فعالیت تجاری خارج شود نیاز به داشتن ویزا دارد که این نوع ویزا را به عنوان ویزای کاری تلقی می‌کنند. مهاجرت کاری برای بهبود شرایط کاری با اینکه در گذشته وجود داشته اما به گستردگی حجم متقاضیان مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار در عصر حاضر نبوده است.

علت افزایش درخواست ها برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری می تواند سیاست های غلط حکومت ها، حجم بالای بیکاری و ناعادلاته بودن دستمزدها را در کشور مقصد باشد. در کشور ما متاسفانه بدلیل ضعف مدیریتی و بالا رفتن بیش ازحد نرخ بیکاری، نداشتن امنیت شغلی و عدم تامین مالی باعث شده متقاضیان زیادی در بین هموطنان ما برای مهاجرت کاری وجود داشته باشد.

ویزای کاری مزایای خاص به خود را دارد که مهم ترین آن این است در صورتی که شخص موفق به اخذ ویزای کاری شود می تواند با خیالی آسوده به کشور مورد نظر مهاجرت کند و از روز اول صاحب شغل و درآمد شود. داشتن درآمد و کار در بدو ورود به کشورهای خارجی امتیاز بسیار خوبی است.

از دیگر مزایای ویزای کاری این است که شما نیازی به سرمایه گذاری ندارید و با مبلغ نا چیزی که آن هم شامل هزینه رفت و آمد و وکیل خواهد بود می توانید شرایط زندگی خود را بهبود دهید و کار مناسب با تخصص و شان خود بیابید.

اکثر کشورهایی که نیروی کار خارجی جذب می کنند کشورهای توسعه یافته ای هستند و پیدا کردن کار و اشتغال به آن در این کشورها برای مدتی مشخص می تواند شرایط اخذ اقامت دائم آن کشور را برای شما به دنبال داشته باشد.

اخذ اقامت دائم کشورها از طریق ویزای کاری شرایط خاص خود را دارد که سخت ترین آن پیدا کردن کار است. به عنوان مثال برای اخذ اقامت دائم یک کشور که مد نظر شماست باید به مدت ۵ سال اشتغال به یک شغل معین و یا اینکه مدرک زبان آن کشور را داشته باشید و در ادامه هم مالیات خود را بپردازید. اشتغال در هر کشور با توجه به اینکه در چه زمینه ای نیاز به نیروی کار دارد امکان پذیر است. همچنین هر کشور شرایط خاصی را برای متقاضیان کار در نظر می گیرد. شرایطی که برای اخذ ویزای کاری ممکن است وجود داشته باشد می تواند از مدرک تحصیلی خاص گرفته تا مدرک زبان و یا گواهی عدم سوء پیشینه باشد.


سخن آخر

با این تفاصیر می‌توان گفت که مهاجرت از طریق تحصیل گزینه مناسب تری می‌باشد. تحصیل در خارج از کشور به شما فرصتی می‌دهد که به طور کامل خود را در یک زبان جدید غوطه‌ور کنید و برای یادگیری بهتر زبان خارجی، هیچ راهی بهتر از این نیست که در آن کشور زندگی کنید. علاوه بر اینکه در زندگی روزمره تمرین زبان می‌کنید، دانشگاه میزبان هم به احتمال زیاد دوره‌های آموزش زبان برای شما برگزار می‌کند. خیلی از دانشجویان آنقدر جذب کشور میزبان می‌شوند که تصمیم می‌گیرند در آنجا کار کنند.

از مزایای تحصیل در خارج از کشور، افزایش فرصت های کاری در داخل و خارج از کشور است. با انتخاب صحیح رشته و دانشگاه در خارج از کشور ، آشنایی با یک زبان دیگر و بدست آوردن تجربه ای بین المللی، همه و همه کمک میکند که برای فرد موقعیت های بیشتری را برای کار و زندگی پیدا کند و نتنها در کشور خود موقعیت خود را بهبود بخشد بلکه فرصت های کار بین المللی نیز برای خود فراهم میکند بنابراین در جهان امروز که با بحرانهای مختلف اقتصادی و … رو برو است، این یکی از امتیازات ویژه تحصیل در خارج از کشور میباشد.

فرد تحصیل کرده در یک دانشگاه خوب بین المللی، آشنایی با یک زبان دیگر ، تجربه بین المللی داشتن، فرد را در مقایسه با دیگر افراد در زمینه های کاری در موقعیت بهتری قرار میدهد .

اگر هنوز هم دارید می‌پرسید چرا تحصیل در خارج بهتر است، باید بدانید که تحصیل در یک کشور دیگر، فعالیت‌ها و علایق جدیدی فراهم می‌کند که هرگز نمی‌توانستید در کشور خود به آن فکر کنید. یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در خارج از کشور، ملاقات با دوستان جدید با پیش‌زمینه‌های مختلف است. با تحصیل در خارج از کشور، با دیگر دانشجویان بین‌المللی و با دانشجویان کشور میزبان آشنا خواهید شد و با افراد جدیدی رابطه برقرار می‌کنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی