تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

به عنوان پرستار به کانادا مهاجرت کنید


مهاجرت پرستاران به کانادا

خبر خوب برای پرستاران دارای تجربه شغلی و مایل به مهاجرت به کانادا این است که این کشور بیش از ۶۰۰۰۰ متقاضی دارای انواع مختلف مهارت­، تخصص­ و تجربه در زمینه پرستاری را در سراسر کانادا استخدام خواهد کرد.

وظایف شغلی پرستاران در کانادا

وظایف شغلی پرستارانی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، می­تواند بسته به نوع شرایط شغلی در زمینه پرستاری کانادا، متفاوت باشد. هرچند، همه پرستاران وظیفه تعامل با بیماران و مراقبت از آنها با توجه به نیازهای فیزیکی، روانی و اجتماعی را بر عهده دارند. اکثر پرستاران در کانادا از دستگاه‌­ها و ابزار پیشرفته استفاده می­کنند، کارهای پیچیده‌­ای انجام می­­‌دهند و کارکنان را رهبری و مدیریت می‌­کنند.

متوسط درآمد: ۷۸۵۴۶ دلار کانادا در سال

کدهای NOC متعددی به پرستاران اختصاص یافته است

جهت دسترسی به کد بروز لطفا عنوان های زیر را در این لینک جستجو کنید.

 • سرپرستان و هماهنگ کنندگان پرستاری
 • پرستاران مجاز و پرستاران روانپزشکی مجاز
 • پزشک- پرستاران و پرستاران در مشاغل درمانی وابسته
 • پرستاران تجربی مجاز
 • کمک پرستاران، بهیاران و کمک بهیاران

شرایط و الزامات پرستاران در کانادا

برای کار در کانادا به عنوان پرستار، شما باید شرایط و معیارهای زیر را دارا باشید:

 • مدرک تحصیلی شما توسط آژانس مجاز و شناخته شده ارزشیابی شود.
 • درخواستی برای سازمان مسئول امور پرستاری استان یا قلمرو مورد نظر خود برای کار و زندگی، درخواست کنید.
 • افرادی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند باید در انجمن پرستاران کانادا (CAN) یا شورای مسئول پرستاری تجربی (CCPNR) ثبت نام کنید.
 • در آزمون کتبی گواهی پرستاری کانادا (CRNE) یا آزمون ثبت پرستاران تجربی کانادا (CPRNE) شرکت کنید. این آزمون­ها فقط در کانادا برگزار می‌­شوند.

مراحل مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار

 1. یک وکیل مهاجرت داشته باشید- متقاضیان کار و زندگی در کانادا به مدارک و شرایط بسیاری نیاز دارند و اگر به دنبال کار در حرفه پرستاری هستید، این مدارک و شرایط حتی بیشتر هم خواهند بود. وکیل مهاجرت برای ساماندهی این مدارک و الزامات در جهت یافتن بهترین مسیر برای مهاجرت به کانادا به شما کمک خواهد کرد.
 2. استان محل اقامت خود را مشخص کنید- استان مورد نظر شما برای سکونت، تعیین کننده شرایطی است که برای حرفه پرستاری باید دارا باشید.
 3. مجوز کار در امور پزشکی و درمانی دریافت کنید- بسته به استان محل سکونت خود، ارسال درخواست به سازمان مسئول پرستاری آن استان برای کار در شغل پرستاری، الزامی است.

گزینه­‌های دریافت ویزا برای پرستاران متولد خارج از کانادا برای مهاجرت به کانادا

از آنجا در حال حاضر، شغل پرستاری در سراسر کانادا بسیار مورد نیاز است، مسیرهای متعددی برای مهاجرت پرستاران به این کشور وجود دارد. در اینجا به پرطرفدارترین و معمول­‌ترین مسیرها می­پردازیم:

اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری کانادا به هدف نیروی کار متخصص مایل به مهاجرت به کانادا است. برای دارا بودن شرایط لازم برای این برنامه، شغل شما باید در گروه­های مهارتی ۰، A یا B قرار داشته باشد. این بدان معنی است که گروه پرستاران، به غیر از کمک پرستاران، بهیاران و کمک بهیاران، برای درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه نیروی کار متخصص فدرال، با مدیریت سیستم اکسپرس اینتری، واجد شرایط می­باشند.

برنامه انتخاب استانی

برنامه استانی کانادا به شما اجازه می­دهد به کانادا مهاجرت کنید، در صورتی که نیروی کار متخصص یا نیمه متخصص بوده و پیشنهاد شغلی معتبر از استان یا قلمرو مورد نظر داشته باشید. هر استان یا قلمرو، PNP مخصوص به خود با فهرست مشاغل مورد نیاز ویژه به هدف برآوردن نیازهای بازار کار خود را دارد. این امر، مستلزم آن است که شما پرونده ابراز تمایل برای مهاجرت به منطقه مربوطه را ارسال کنید.

پایلوت مهاجرت آتلانتیک

برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک شبیه برنامه انتخاب استانی است. این برنامه به هدف افراد متخصصی مانند پرستاران است که استان مورد نظر آنها برای اقامت در بدو ورود به کانادا یکی از چهار استان شرکت کننده در این پایلوت مهاجرتی باشد.

هدف از این برنامه، حل مشکل کمبود نیروی کار در چهار استان آتلانتیک، نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد، است. همه مشاغل مرتبط با بهداشت . درمان در آتلانتیک کانادا، بسیار مورد نیاز هستند. اگر پیشنهاد شغلی معتبر تمام وقت در یکی از این چهار استان دارید، می­توانید همزمان با درخواست برای ویزای کار کانادا، برای اقامت دائم نیز تقاضا کنید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی