ویزای مهاجرتی کانادا مهاجرت کانادا در مشاغل

به عنوان مهندس نفت به کانادا مهاجرت کنید

مهاجرت مهندسان نفت به کانادا

فرصت خوبی در انتظار مهندسان نفت دارای تجربه کار و مایل به مهاجرت به کانادا است. مشاغل حوزه مهندسی نفت در حال حاضر در سراسر کانادا در گروه مشاغل پر تقاضا قرار دارند و همیشه برای بهبود رشد اقتصادی این کشور، مورد توجه بوده‌­اند.

وظایف شغلی مهندسان نفت در کانادا

مسئولیت مهندس نفت، طراحی ابزار و ادوات حفاری و برنامه‌ریزی برای روش­ها و تکنیک­های مورد استفاده برای استخراج نفت و گاز از منابع خشکی و دریا است. معمولا، وظایف این گروه شغلی در برگیرنده پیشنهاداتی در زمینه امور حفاری بر اساس هزینه، میزان کار مورد نیاز و عملیاتی بودن آن در مقایسه با بازده حاصل است.

متوسط درآمد مهندسان نفت در کانادا:

۹۷ هزار دلار کانادا در سال

حرفه­‌های مشابه در این زمینه، موارد زیر را شامل می­شوند:

  • ناظران امور فرآوری و تصفیه و تاسیسات نفت، گاز و مواد شیمیایی
  • اپراتورهای کنترل و پروسه مرکزی در زمینه فرآوری نفت، گاز و مواد شیمایی

الزامات و شرایط مهندسین نفت در کانادا

افرادی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند، برای اشتغال به عنوان مهندس نفت باید حداقل مدرک کارشناسی در این رشته یا یکی از رشته­‌های مهندسی مرتبط داشته باشند. بسته به نوع شغل، مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا ممکن است ضروری باشد. پس از آن، برای تایید نقشه­‌ها، گزارشات ساختمانی و کار به عنوان یک مهندس حرفه‌­ای، به دریافت گواهی یا مجوز از یک سازمان استانی یا قلمرویی (شبیه سازمان نظام مهندسی) نیاز خواهید داشت. دریافت گواهی از چنین سازمانی برای مجوز کار حرفه­‌ای، ضرورت دارد. مهندسان پس از فارغ التحصیلی از یکی از دوره‌­های آموزشی مورد تایید و پس از سه یا چهار سال تجربه کاری تحت نظارت در زمینه مهندسی و گذراندن آزمون عملی حرفه­‌ای، برای ثبت نام در این زمینه، واجد شرایط هستند.

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا یک سیستم هدفمند مبتنی بر امتیاز، برای افرادی است که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار متخصص، مانند مهندسان نفت هستند و متقاضیان را در استخر اکسپرس اینتری رتبه بندی می­کند. متقاضیان پس از دعوت به تقاضا، می­توانند از طریق اشتغال مهاجرت کرده و به اقامت دائم دست یابند.

برنامه‌­های انتخاب استانی (PNP) کانادا

برنامه­‌های انتخاب استانی که با عنوان PNP نیز شناخته می­شوند، گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که مایل به سکونت در یک استان/ قلمرو خاص هستند. PNP به یک استان اجازه می­دهد نیروی کار متخصص دارای صلاحیت را بر اساس معیارهای تعیین شده از جانب دولت آن استان، برای مهاجرت به آن منطقه انتخاب کند.  


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023