تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجرت مهندسان به برترین کشورها

وی والت مشترک کشورها ویزا و مهاجرت مهاجرت مهندسان به برترین کشورها

امروزه بسیاری از کشورهای پیشرفته در کل جهان با کاهش شدید جمعیت جوان روبه‌رو هستند و این امر بزرگ‌ترین تهدید برای این کشورها به شمار می‌آید چراکه نیروی کافی و لازم را برای استفاده در صنایع مختلف خود ندارند و ازاین‌رو به دنبال پذیرش نیروهای جوان و متخصص از سوی کشورهای دیگر هستند.

صفر تا صد مهاجرت مهندسان به برترین کشورها

مهاجرت مهندسان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های بسیاری از کشورهای جهان است که در این سیاست سعی بر آن دارند تا به بهترین شکل ممکن توجه افراد باتجربه و حرفه‌ای را جذب کنند. این سیاست کشورهای پیشرفته به نفع بسیاری از افرادی بوده است که به دنبال مهاجرت مهندسان هستند، چراکه می‌توانند بدون گذراندن شرایط بسیار پیچیده، به‌راحتی در یکی از شرکت‌ها و صنایع کشورهای خارجی جذب‌شده و از این طریق مهاجرت کاری خود را شروع کنند.

کار در خارج مهندسان

در میان مهاجرت‌های کاری، مهاجرت مهندسان بیشترین تعداد و درخواست را داشته است چراکه مهندسان تازه فارغ‌التحصیل به‌خوبی می‌دانند که با مهاجرت خود به کشورهای صنعتی و پیشرفته می‌توانند آینده شغلی بسیار خوبی را داشته و از طرفی نیز مزایای شغلی بسیار خوبی را تجربه کنند.

توجه داشته باشید که بهترین گزینه برای مهاجرت مهندسان، کشورهایی است که صنعت و اقتصاد بسیار قدرتمندی را داشته باشد که از بهترین کشورهای مقصد برای مهاجران مهندسان می‌توان به کشورهایی از جمله آلمان، اتریش اشاره کرد.

بهترین رشته‌های مهندسی برای مهاجرت

از مهم‌ترین و شخص‌ترین رشته‌های مهندسی که در مهاجرت مهندسان با آن مواجه می‌شویم، می‌توان به رشته‌هایی از جمله زیر اشاره کرد:

◾️ مهندسی برق (گرایش قدرت بهتر از سایر گرایش‌ها است)
◾️ مهندسی عمران (باسابقه کار بالای ۸ سال)
◾️  مهندسی مکانیک (به ترتیب گرایش سیالات، ساخت و تولید، طراحی جامدات)
◾️ مهندسی برنامه‌نویسی (سابقه کار بالای ۶ سال)
◾️  مهندسی فناوری اطلاعات IT (سابقه کار بالای ۵ سال)

البته در نظر داشته باشید که این رشته‌ها با توجه به مقاصد مختلف برای مهاجرت ممکن است متفاوت باشد.

افرادی که به دنبال مهاجرت مهندسان به کشورهای مختلف جهان هستند می‌توانند به‌راحتی این آرزو را به واقعیت تبدیل کنند که در این مسیر نیز بایستی به یک از مهم‌ترین و حساس‌ترین نکات نیز توجه لازم را داشته باشند که از مهم‌ترین نکات موردتوجه در مهاجرت مهندسان می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

◾️مهاجران بایستی در انتخاب کشور مقصد موردنظر خود حتماً به آیتم‌هایی از جمله فرهنگ کشور مقصد، مزایای شغلی، فرهنگ کاری در کشور مقصد و غیره توجه بسیار ویژه‌ای را داشته باشند.

◾️ حتماً بعد از انتخاب کشور مقصد موردنظر خود برای مهاجرت مهندسان، در خصوص فرهنگ و آداب مردم این کشور اطلاعات موردنیاز را به دست آورید چراکه قرار است شما یک مدت طولانی در این کشور زندگی کنید.

◾️  توصیه می‌شود که از طریق راه‌های قانونی و دولتی تمام اقدامات مربوط به مهاجرت خود را پیگیری کنید و در این مسیر پیش روی خود وعده‌های افراد کلاه‌بردار و سودجو را نخورید، زیرا همیشه آرزوهای شما با واقعیت یکی نیست، پس واقع‌بینانه با مسئله مهاجرت خود برخورد نمایید.

◾️ لازم است بدانید که اگر شرایط لازم را دارید بهترین و مناسب‌ترین زمان برای مهاجرت کاری خود هم‌اکنون بوده و به همین جهت هیچ فرصتی را از دست ندهید.

◾️ درصورتی‌که فوت‌وفن‌های مهاجرت کاری را نمی‌دانید توصیه می‌شود که قبل از هر اقدامی با متخصصان بسیار حرفه‌ای شرکت جام جم مشاوره‌ای را داشته باشید.

◾️ درصورتی‌که شما نیز بتوانید از تمام نکات مذکور پیروی کنید، قادر خواهید بود در کم‌ترین زمان ممکن مهاجرت مهندسان خود را به بهترین و مناسب‌ترین شکل ممکن انجام داده و زندگی بسیار مدرن و هدفمندی را برای خود در یکی از کشورهای مقصد رقم بزنید.

روش‌های مهاجرت مهندسان

از مهم‌ترین و پرطرفدارترین انواع روش مهاجرت مهندسان می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

◾️ مهاجرت تحصیلی
◾️ مهاجرت کاری
◾️ مهاجرت از طریق ثبت شرکت

مهاجرت تحصیلی مهندسان

بسیاری از مهندسان تازه فارغ‌التحصیل و یا مهندسانی که سابقه کار مرتبط و مکفی در زمینه رشته خود ندارند اقدام به مهاجرت تحصیلی می‌نمایند.

 برخی از دلایل مهاجرت تحصیلی مهندسان:
◾️ نداشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
◾️ کافی نبودن سابقه کاری
◾️ عدم تسلط به زبان
◾️ تکمیل تحصیلات و درآمد بیشتر
◾️ سن
◾️ رشته تحصیلی

کار در خارج مهندسان

در میان مهاجرت‌های کاری، مهاجرت مهندسان بیشترین تعداد و درخواست را داشته است چراکه مهندسان تازه فارغ‌التحصیل به‌خوبی می‌دانند که با مهاجرت خود به کشورهای صنعتی و پیشرفته می‌توانند آینده شغلی بسیار خوبی را داشته و از طرفی نیز مزایای شغلی بسیار خوبی را تجربه کنند.

مهاجرت کاری آلمان برای مهندسان

کشور آلمان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای صنعتی در کل جهان است که اگر مهاجران (مهندسان) نتوانند شغل موردنظر خود را در این کشور پیدا کنند، بی‌شک پیدا کردن همان شغل در سایر کشورها نیز بسیار سخت خواهد بود.

ویزای کار آلمان برای متخصصینی مناسب است که قصد کار و اقامت بلندمدت را در آلمان دارند. در این نوع ویزا فرد از طریق تحصیلات دانشگاهی و سابقه‌ی کار مرتبط می‌تواند به آلمان مهاجرت کرده و به‌صورت بلندمدت در این کشور کار و اقامت داشته باشد. در ابتدا در نظر داشته باشید اگر واجدالشرایط دو شرط اصلی زیر بودید می‌توانید برای ویزای کار آلمان اقدام کنید:

◾️ برای اخذ ویزای کار آلمان به‌عنوان مهندس باید B2 زبان آلمانی را داشته باشید.

◾️ رشته‌ی تحصیلی و سوابق کاری فرد متقاضی باید در لیست مشاغل موردنیاز دولت آلمان باشد. شایان‌ذکر است هرساله در اکثر کشورهای مهاجرپذیر به دلیل کمبود نیروی کار در برخی از مشاغل، فهرستی مبنی بر مشاغل موردنیاز آن کشور اعلام می‌گردد. جهت اطلاع از لیست رشته و مشاغل موردنیاز آلمان کلیک کنید.

◾️فرد متقاضی می‌بایست پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای آلمانی دریافت کند. به‌عبارت‌دیگر کارفرمای مورد تائید اداره کار آلمان، باید اسپانسر شغلی فرد متقاضی کار در آلمان شود.

شما با گرفتن ویزای کار آلمان می‌توانید شرایط اقامت دائم خود و افراد خانواده‌تان را فراهم کنید و به‌طور دائم در آلمان کار وزندگی کنید.

مهاجرت کاری اتریش برای مهندسان

کشور اتریش نیز از دیگر بهترین مقاصدی است که امروزه بسیاری از مهاجران به دنبال جذب شدن در یکی از بهترین پروژه‌ها و شرکت‌های این کشور هستند.

توجه داشته باشید که مهاجرت کاری به کشور اتریش به نسبت آلمان کمی آسان‌تر است زیرا نمره موردنظر برای ویزای کار اتریش B1 است.

مهاجرت کاری کانادا برای مهندسان

بخش قابل توجهی از مهاجران کانادا مهندسان هستند. این افراد با چند سال سابقه کار مهندسی وارد کانادا می شوند و اکثرا امیدوارند که در زمینه های کاری – تحصیلی خود ادامه فعالیت دهند. متاسفانه مهندسان در همان بد ورود با یک مشکل جدی مواجه می شوند. بیشتر فعالیت های مهندسی نیازمند آن است که فرد، ابتدا مجوزی تحت عنوان Professional Engineer یا P.Eng (در استان کبک ing یا Eng) دریافت کرده باشد. اگر این مجوز یا بهتر بگویم عنوان را نداشته باشید نمی توانید در بسیاری از زمینه های مهندسی فعالیت کنید. طبق قانون مهندسان حرفه ای Professional Engineers Act کسی که حرفه  او شامل سه مورد زیر می شود باید حتما “مهندس حرفه ای” باشد.

بسته به استانی که در آن فعالیت می کنید شرایط عضویت متفاوت است ولی معمولا شامل سه مورد زیر می شود: 

1. داشتن مدرک مهندسی معتبر (حداقل کارشناسی) از یکی از دانشگاه های کانادا و یا مدرکی که از دانشگاهی خارج کانادا دریافت شده و به تایید انجمن مهندسان حرفه ای رسیده باشد.
2. داشتن سابقه کار مهندسی (معمولا 48 ماه) در داخل کانادا
3. قبول شدن در آزمون انجمن

مشکل بزرگی که مهدسین مهاجر با آن مواجه می شوند، مساله سابقه کار است. دانشجویان رشته مهندسی کانادا از این حیث به مشکل نمی خورند. اینها بعد از فارغ التحصیلی به عنوان یک مهندس تحت آموزش Engineer in Training در یک شرکت مهندسی استخدام و تحت نظارت یک مهندس حرفه ای P. Eng فعالیت می کنند. بعد از گذشت 4 سال، تقاضای عضویت می دهند و با قبول شدن در امتحان ورودی مدرک خود را دریافت می کنند و می توانند از آن به بعد در زمینه مهندسی به عنوان یک مهندس حرفه ای فعال باشند.

در خصوص مهندسان مهاجر، مشکل بزرگ این است که سابقه کار آنها را قبول نمی کنند و از طرف دیگر به سختی می توانند به عنوان Engineer in Training کار گیر بیاورند چراکه بیشتر شرکت ها این دسته از مهندسان مورد نیاز خود را مستقیما از دانشگاه ها جذب می کنند نه از بازار کار عادی. 

البته این نکته را باید ذکر کنم که معمولا انجمن مهندسان حرفه ای کانادا CCPE یا Canadian Council of Professional Engineers  که تحت نام Engineers Canada فعالیت دارد تا سه سال از سابقه کار شما را می پذیرد و شما تنها به یک سال سابقه کار برای ادامه فعالیت به عنوان مهندس حرفه ای نیاز دارید. 

اگر مهندسی بتواند مشکل سابقه کار را رفع کند، پس از آن باید از سد امتحان هم عبور کند. امتحان معمولا به صورت کتبی برگزار می شود ولی اگر نمره امتحان کتبی شما چندان رضایت بخش نباشد ممکن است یک سلسله مصاحبه هم از شما به عمل بیاورند.

به همان دلایلی که در بالا آمد، بسیاری از مهندسان مهاجر برای حل مشکل خود، اول برای ادامه تحصیل و گرفتن مدرک کارشناسی ارشد و یا حتی کارشناسی از یکی از دانشگاه های کانادا اقدام می کنند تا راحت تر این مسیر را طی نمایند.

مهاجرت کاری سوئد برای مهندسان

علاقه مند به مقوله مهاجرت مهندسان به سوئد باید توجه داشته باشند ، به منظور موفقیت در  تبدیل اقامت دانشجویی سوئد به اقامت کاری سوئد و به طبع آن اخذ اقامت دائم سوئد ، می بایست شغلی که می یابید و مزایای آن شغل بر اساس قوانین بیمه و اداره مهاجرت کشور سوئد باشد .

در غیر این صورت شما مطلقا موفق به تبدیل ویزای خود نخواهید شد . موسسه حقوقی سفیران نسل نو ایرانیان ارائه دهنده برترین‌ خدمات مشاوره حقوقی در زمینه مهاجرت بوده و بدین ترتیب بهترین مشاغل بر اساس رزومه کاری شما و همچنین بر اساس قوانین مختلف کشور سوئد را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

 یکی از مراحل اعزام مهندس به سوئد و اشتغال در سوئد به عنوان مهندس ، در واقع اخذ تاییدیه مدارک مهندسی شما از ارگان مربوطه در سوئد می باشد . 

 شما در ابتدا می بایست با اخذ پذیرش از دوره های زبان انگلیسی و یا سوئدی و یا پذیرش از یکی از رشته های ارشد و یا حتی کارشناسی وارد خاک سوئد گردیده و سپس بتوانید اقدام به یافتن و یا ایجاد شغل مناسب و مرتبط با رزومه خود کرده و بدین ترتیب اهداف خود را در سوئد تعقیب نمایید .

 باید توجه داشته باشید مهندس ها در سوئد از شرایط خوبی برخوردار هستند و حقوق مهندس در سوئد چیزی در حدود ۱۵ تا ۴۵ هزار کرون متغیر می باشد .  شما نیز می توانید در صورت یافتن شغل مناسب و قانونی و سلامت از همه نظر می توانید از مزایای اشتغال و زندگی در سوئد بهره مند گردید .

اجازه کار در سوئد در ارتباط با مهاجرت مهندس به سوئد به این نحو می باشد که شما به عنوان دانشجو اجازه کار پارت تایم به معنای نیمه وقت را دارید و در واقع هفته ای ۲۰ ساعت می توانید کار کنید .  همراه شما در صورت توافق اداره مهاجرت سوئد می تواند به صورت فول تایم و تمام وقت کار کند .

مهاجرت کاری استرالیا برای مهندسان

طبق اداره مهاجرت استرالیا اکثر گرایش های مهندسی در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور قرار دارد و به همین دلیل فارغ التحصیلان مهندسی در استرالیا تا شش ماه بعد از اتمام درس شان می توانند درخواست Graduate visa کنند و برای کسب تجربه کاری دراین کشور مشغول به کار شوند .

مدت این ویزا برای فارغ التحصیلان کارشناسی دوسال ، برای دوره کارشناسی ارشد دوساله مدت هیجده ماه و برای دکترا سه سال است . لازم به ذکر است که با کسب شرایط و امتیاز لازم این ویزا قابل تبدیل به اقامت دائم است .

برای اخذ ویزای کار در استرالیا باید اشخاص از نظر توانمندی زبان و تخصصی یا تحصیلات عالی مورد بررسی قرار بگیرند. ویزای کار موقت استرالیا انواع مختلفی دارد که با توجه به رشته تحصیلی متقاضی یا شرایطی که در آن قرار دارد یکی از ویزاها برای او صادر می شود. ویزای کار موقت مستقل که برای افراد متخصص صادر می شود و تنها افرادی که توسط یک کارفرما یا خویشاوندان خود که شهروند استرالیا هستند حمایت می شوند این ویزا را دریافت می کنند. افرادی که این نوع ویزای کار را دریافت می‌کند از امکان تحصیل و اقامت دائم استرالیا نیز بهره مند خواهند شد.

سازمان مهندسان استرالیا یا Engineers Australia مدارک مهندسان را جهت معادل سازی آن با مدرک استرالیایی ارزیابی می کند. ارزشیابی مدرک توسط سازمان مهندسان استرالیا به نسبت سازمان مهندسان کامپیوتر(ACS) و وت اسس (VETASSESS) سخت تر و پیچیده تر می باشد. علاوه بر مدارک عمومی و مدارک سابقه کار، سازمان مهندسان استرالیا متقاضیان را ملزم به نوشتن CDR می کند. سی دی آر پکیجی است که مهندسان باید برای ارزیابی مدارک خود و معادل سازی آن با مدرک استرالیایی تهیه کنند. سازمان مهندسان استرالیا مدرک آیلتس جنرال یا آکادمیک ۶ و یا pte 50 در هر مهارت را برای شروع پروسه الزامی می داند.

جواب نهایی اداره مهندسان استرالیا با توجه به رشته انتخابی و مدرک تحصیلی شما و نوع دانشگاه محل تحصیل به صورت های زیر می باشد:

۱- مهندسی حرفه ای (Professional Engineer) که در این حالت رشته شما Skill Level 1 ارزیابی شده است و می توانید ۱۵ امتیاز کامل را از رشته خود دریافت کنید. مهندسی حرفه ای معادل لیسانس ۴ ساله استرالیا می باشد.

۲- مهندسی تکنولوژیست (Engineering Technologist) که معادل لیسانس ۳ ساله استرالیایی می باشد که در این حالت شما Skill Level 2 محسوب می شوید و می توانید ۱۰ امتیاز از رشته خود دریافت کنید. جز این دسته قرار می گیرند اما ممکن است با نوشتن ضعیف cdr به جای مهندس حرفه ای تکنولوژیست اسس شوید.

۳- کاردانی مهندسی (Engineering Associate) که معادل دیپلم ۲ ساله استرالیایی (کاردانی ایران) می باشد و در این حالت فقط برای رشته هایی می توانید اقدام کنید که مدرک فوق دیپلم نیاز دارند و برای لیسانس ها نمی توانید اقدام کنید.

۴- مدیریت مهندسی (Engineers Manager) که مخصوص مهندسانی است که سابقه کاری مدیریت رده بالا دارند. با توجه به اینکه این رده Skill Level 1 است ۱۵ امتیاز به متقاضی تعلق می گیرد.

مدرک آیلتس جنرال یا آکادمیک در هر مهارت حداقل ۶ باید باشد. مدرک تافل اینترنتی با میانگین ۶۴ و در هر مهارت L12، R13، W21 و S18 نیز قابل قبول است. اگر در دو امتحان یا چند امتحان هم به نمره فوق برسید می توانید نمره ها را جایگزین هم کنید. مثلا در یک امتحان نمره L6، S6، W5.5، R6 و در یک امتحان نمره L6، S6، W6، R5 آورده باشید می توانید این دو امتحان را با هم به عنوان نتیجه قابل قبول اعلام کنید. طبق اعلام اخیر اداره مهندسان استرالیا، مدرک PTE در هر مهارت ۵۰ نیز مورد قبول است.

میزان درآمد مهندسان در استرالیا به اندازه ای تنظیم شده است که افراد بتوانند علاوه بر رفع نیازهای اساسی خود مانند خوراک، پوشاک و مسکن مقداری هم پس‌انداز کنند.

به طور کلی کاریابی در تمام کشور های پیشرفته جهان یا باید از طریق روزنامه ‌های محلی صورت بگیرد یا از طریق ارسال رزومه برای کارفرمایان آن کشور انجام شود. در برخی موارد استفاده از موسسات کاریابی با توجه به دایره گسترده اطلاعات شغلی انتخاب بسیار خوبی می باشد. موسسات کاریابی در ابتدا تمام اطلاعات لازم را از کارفرمایان و متقاضیان دریافت می‌کنند و وارد سیستم آنلاین همگام‌سازی خود می کنند.

در صورتی که اطلاعات متقاضی کار با نیازهای یکی از کارفرمایان مطابقت داشت به عنوان یک پل ارتباطی بین کارفرما و متقاضی شغل قرار می‌گیرند. در بسیاری از موارد این موسسات کاریابی بر اساس یک قرارداد، درصدی از درآمد مهندسان در استرالیا در ماه های اول خدمت را از وی دریافت می کنند. 

مهاجرت کاری آمریکا برای مهندسان

کار مهندسی در ایالات متحده آمریکا از مشاغل پرطرفدار است و متقاضیان بین المللی که قصد کار مهندسی در این کشور یا سایر مشاغل را دارند باید ویزای کاری دریافت نمایند.

متقاضیانی که قصد کار مهندسی در ایالات متحده آمریکا را دارند باید در اولین قدم، پیشنهاد شغلی و یا دعوت نامه شغلی از کارفرمایی در این کشور دریافت نمایند و سپس اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کاری انجام دهند. همچنین متقاضیان می توانند از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. برای یافتن کار در این کشور می توانید از روش های مختلفی استفاده نمایید. به عنوان مثال بازارچه های کار، موسسات کاریابی، سایت های کاریابی، از طریق دوستان و آشنایان و حضور در گردهمایی ایرانیان.

پیش از آن که به بررسی کار مهندسی در ایالات متحده آمریکا بپردازیم، بهتر است بررسی نماییم که متقاضیان از چه راهی می توانند وارد این کشور شوند. یکی از راه هایی که متقاضیان می توانند از طریق آن برای کاریابی اقدام نمایند و ویزای کاری این کشور را دریافت کنند، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرما می باشد. اگر فردی موفق به گرفتن پیشنهاد شغلی شود، باید جهت اخذ ویزا قرار داد کاری 12 ماهه با کارفرما تنظیم نماید. برای ارائه پیشنهاد شغلی شرایطی در نظر گرفته شده است. کارفرما باید به مدت 90 روز آگهی شغلی را در کشور ایالات متحده آمریکا منتشر نماید. اگر در طول این مدت نیز فردی انتخاب نشد می توان از نیروی کار خارجی استفاده کرد.

متقاضیان باید بدانند که در سال 2021 در این روش شانسی معادل 20% و کمتر برای یافتن شغل در کشور ایالات متحده آمریکا خواهند داشت اما اگر متقاضی از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شود شانس بیشتری برای یافتن کار در این کشور دارد. یکی از مسائل مهمی که متقاضیان باید آن را در نظر بگیرند شرکت در مصاحبه های کاری می باشد. اگر شما در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ایالات متحده آمریکا تحصیل کرده باشید، شانس بیشتری برای موفقیت در مصاحبه های کاری دارید.

همان طور که گفته شد کسانی که از طریق تحصیل در رشته های مهندسی وارد کشور ایالات متحده آمریکا می شوند شانس کاریابی بسیار بیشتری دارند. البته نظام تحصیلی در ایالات متحده آمریکا برخلاف فرانسه، اتریش، نروژ و آلمان رایگان نیست و شهریه رشته های مهندسی معمولا سالانه بین 5000$ تا 22000$ (دلار ایالات متحده آمریکا) می باشد. به همین دلیل بهتر است افراد تلاش کنند تا بورسیه تحصیلی اخذ نمایند یا مقصد خود را به کشورهای ارزان تری مثل قبرس، ایتالیا و غیره تغییر دهند. برای مهاجرت تحصیلی به ایالات متحده آمریکا پس از اخذ پذیرش از دانشگاه نوبت به اخذ ویزای تحصیلی می رسد. مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا عبارت هستند از:

◾️ نامه پذیرش قطعی از کالج یا دانشگاه مورد نظر در ایالات متحده آمریکا
◾️ نامه اخذ بورسیه و در غیر این صورت گواهی پرداخت شهریه سال اول دانشگاه به طور کامل
◾️ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای بالای 18 ساله ها
◾️ بیمه معتبر در ایالات متحده آمریکا
◾️ تهیه محل اقامت در ایالات متحده آمریکا و ارائه اجاره نامه
◾️ اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه بین 1200$ تا 1600$ (دلار ایالات متحده آمریکا) است
◾️ اجاره ماهانه خوابگاه ها بین 400$ تا 1000$ (دلار ایالات متحده آمریکا) است
◾️ ارائه نامه بانکی تمکن مالی مبنی بر داشتن حداقل 15000$ (دلار ایالات متحده آمریکا) برای پرداخت هزینه های زندگی
◾️ پرداخت هزینه سفارت (visa fee)
◾️ در ویزای تحصیلی کوتاه مدت 100$ (دلار ایالات متحده آمریکا) است
◾️ در ویزای تحصیلی بلند مدت 200$ (دلار ایالات متحده آمریکا) است

مشاغل مهندسی در ایالات متحده ایالات متحده آمریکا بالاترین میانگین درآمد پایه را به خود اختصاص میدهند. مطابق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS) میانگین درآمدی مهندسان در حدود 91010$ (دلار ایالات متحده آمریکا) است و پیش بینی می شود که این رشته شغلی در ایالات متحده آمریکا برای دهه بعدی تقریبا با 140000 شغل جدید، رشد استخدامی داشته باشد. پس وقت آن است که زمان را مغتنم دانسته و حتما مدرک مهندسی خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کنید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی