تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

به عنوان حسابدار به کانادا مهاجرت کنید


مهاجرت حسابداران به کانادا

خبر خوب برای علاقمندان به مهاجرت که تجربه کار به عنوان حسابدار در کشور خودشان را داشته‌اند؛ کانادا به افرادی با تخصص حسابداری نیاز دارد. موقعیت‌های شغلی متعددی در زمینه حسابداری برای نیروی کار متخصص در کانادا وجود دارد، از جمله حسابداران و ممیزان مالی، تکنسین‌های حسابداری و دفترداران، کارمندان حسابداری و امور مالی و نمایندگان فروش و امور مالی.

وظایف شغلی حسابداران در کانادا

افرادی که به عنوان حسابدار به کانادا مهاجرت می‌کنند، باید از تحصیلات و تجربه خود برای بررسی صحت صورت‌های مالی و یا تصحیح آن صورت‌ها برای شرکت‌ها یا افراد استفاده ‌کنند. مسئولیت اصلی یک حسابدار در کانادا اطمینان از دقت و صحت مدارک مالی و انطباق آنها با قوانین و مقررات مرتبط است. متوسط درآمد حسابداران در کانادا ۵۸ هزار دلار کانادا در سال است.

جستجو کد شغلی حسابداران در کانادا

کدهای NOC متعددی برای حسابداری در کانادا تعریف شده است، جهت دسترسی به کد بروز لطفا عنوان های زیر را در این لینک جستجو کنید.

  • ممیزان مالی و حسابداران
  • تکنسین‌های حسابداری و دفتردارها
  • کارمندان حسابداری و امور مالی
  • نمایندگان فروش و امور مالی- تجارت عمده فروشی (غیر فنی)

شروط اصلی شغل حسابداری در کانادا

برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار، به وضعیت مشخص و قابل اثبات به عنوان حسابدار مجاز در کشور خود نیاز دارید. اصولا، حسابداران مجاز و نظام‌مند در کشورهای مختلف، از طریق توافق دو جانبه مشاغل رسمی (MRA) یا توافق عضویت دو جانبه (RMA)، بر اساس استانداردهای کانادا، واجد شرایط شناخته می‌شوند. اگر در یکی از این گروه‌ها قرار داشته باشید، از گواهی حسابدار مجاز کانادایی استفاده خواهید کرد.

علاوه بر دریافت گواهی حسابداری کانادا، به دریافت مدرک پایین‌تر از کارشناسی ارشد نیز نیاز خواهید داشت. این مدرک تحصیلی، علاوه بر گواهی ذکر شده است، اگرچه سطح حرفه‌ای آزمون‌های دریافت گواهی حسابداری، در سطح کارشناسی ارشد یا بالاتر تلقی می‌شود. اگر مدرک تحصیلی خود را خارج از کانادا دریافت کرده‌اید، باید ECA (ارزشیابی معادل سازی مدرک تحصیلی) روی پرونده خود داشته باشید. ECA برای تایید اعتبار مدارک تحصیلی خارجی، گواهی‌ها و مجوزها و معادل سازی آنها در کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گزینه­‌های دریافت ویزا برای حسابدارن متولد خارج از کانادا برای مهاجرت به کانادا

از آنجا در حال حاضر، شغل حسابداری در سراسر کانادا بسیار مورد نیاز است، مسیرهای متعددی برای مهاجرت حسابداران به این کشور وجود دارد. در اینجا به پرطرفدارترین و معمول­‌ترین مسیرها می­پردازیم:

اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری کانادا به هدف نیروی کار متخصص مایل به مهاجرت به کانادا است. برای دارا بودن شرایط لازم برای این برنامه، شغل شما باید در گروه­های مهارتی ۰، A یا B قرار داشته باشد. این بدان معنی است که گروه حسابداران، برای درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه نیروی کار متخصص فدرال، با مدیریت سیستم اکسپرس اینتری، واجد شرایط می­باشند.

برنامه انتخاب استانی

برنامه استانی کانادا به شما اجازه می­دهد به کانادا مهاجرت کنید، در صورتی که نیروی کار متخصص یا نیمه متخصص بوده و پیشنهاد شغلی معتبر از استان یا قلمرو مورد نظر داشته باشید. هر استان یا قلمرو، PNP مخصوص به خود با فهرست مشاغل مورد نیاز ویژه به هدف برآوردن نیازهای بازار کار خود را دارد. این امر، مستلزم آن است که شما پرونده ابراز تمایل برای مهاجرت به منطقه مربوطه را ارسال کنید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی