dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تصمیمات ماه اکتبر مهاجرت کانادا را شکل خواهد داد

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا تصمیمات ماه اکتبر مهاجرت کانادا را شکل خواهد داد

مهاجرت به کانادا

نامه جدیدی توسط نخست وزیر جاستین ترودو به وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو نوشته می شود که این نامه شامل اولویت های جدید مهاجرت کانادا است و به زودی در هفته آینده منتشر خواهد شد.

یک هفته ی دیگر ماه اکتبر آغاز می شود . قرار است در این ماه دو اتفاق مهم ، سرنوشت سیستم مهاجرتی کانادا در سه سال آینده را مشخص سازد . اولین رویداد ، دستورالعملی است که قرار است توسط نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودو ، به وزیر مهاجرت این کشور ابلاغ شود . قرار است در این دستورالعمل ، جاستین ترودو اولویت های جدید مهاجرتی کشور کانادا را اعلام نماید . انتظار می رود این دستورالعمل در هفته ی اول ماه اکتبر منتشر گردد . رویداد دوم ، تدوین « پلن سطح مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳ » باشد . این پلن ، مشخص خواهد ساخت که کانادا در سه سال آیندهی میلادی ، برای چند مهاجر جدید اقامت دائم صادر خواهد کرد . انتظار می رود این پلن تا پایان ماه اکتبر منتشر شود . اجازه دهید درباره هر یک از این دو رویداد مهم ، بیشتر صحبت کنیم .

دستورالعمل جدید مهاجرت کانادا

در این نامه ، هر دو الی چهار سال یک بار ، نخست وزیر این کشور مسئولیت ها و وظایف اعضای کابینهی این کشور را به آنها ابلاغ می کند . بر همین اساس ، نخست وزیر در نامه ای به وزیر مهاجرت این کشور مشخص خواهد کرد که در زمینه ی مهاجرت ، باید چه سیاست هایی در پیش گرفته شد و نحوہی عملکرد ادارهی مهاجرت و شهروندی کانادا باید به چه نحوی باشد . نکته ای که دستورالعمل نخست وزیر به وزیر مهاجرت را مهم کرده ، این است که بر خلاف سنت همیشگی ، در طول همین یک سال گذشته ، برای دومین بار که قرار است ترودو دستورالعملهای این وزارتخانه را به وزیر مربوطه ابلاغ نماید . وزیر تنها دلیل این امر مي تواند آن باشد که دستورالعملهای اجرایی جدید ، احتمالا حاوی سیاست ها و اولویت هایی متفاوت از دستورالعمل قبلی است .

برنامه مهاجرت 2021 – 2023 کانادا

بعلاوه ، در ماه آینده قرار است برای دومین بار در طول یک سال گذشته ، « پلن سطح مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳ » اعلام و منتشر شود . اعلام این پلن ، یکی از الزامات قانونی دولت کاناداست . این پلن ، معمولا مشخص می کند که در سه سال آینده هر سال چند مهاجر جدید پذیرفته شود و سهم هر یک از روش های مهاجرتی ، چقدر باشد . نکته ی مهم دربارهی پلنی که قرار است منتشر شود ، آن است که احتمالا پلن امسال به شدت تحت تاثیر شرایط کرونا باشد زیرا شیوع کرونا اقتصاد کشور کانادا را به هم ریخته و پذیرش مهاجران جدید می تواند در میان مدت و بلندمدت ، این اوضاع اقتصادی را بهبود ببخشد . پس از انتشار این پلن ، می توان بهتر قضاوت کرد که سطح پذیرش مهاجران در سه سال آینده چقدر خواهد بود و قرار است چه زمانی ، دوباره پذیرش مهاجران به سطح قبل از کرونا باز گردد .


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت