تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجرت به کانادا یا آمریکا

وی والت اخبار اخبار آمریکا مشترک مهاجرت به کانادا یا آمریکا

مهاجرت به کانادا یا آمریکا ، میدانیم که کانادا بسیاری از گزینه های ویزای اقامت دائم و موقت را برای کارفرمایان و کارگران ، حتی در طول همه گیری های کرونا ویروس ، ارائه می دهد.

مهاجرت به کانادا یا آمریکا در زمان فعلی بهتر است ؟

به دنبال امضای فرمان اجرائی جدید دیروز رئیس جمهور دونالد ترامپ ، حدود 525،000 نفر تخمین زده میشود نخواهند توانست بقیه سال 2020 را به عنوان ساکنان دائم یا موقت به ایالات متحده مهاجرت کنند.

منظور از ممنوعیت مهاجرت جدید ترامپ اقدامی موقت برای محافظت از کارگران آمریکایی در زمان رکود اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر کرونا ویروس است.

با این حال ، این اقدام موقت عدم اطمینان قابل توجهی را برای کارفرمایان در ایالات متحده و همچنین کسانی که قصد کار در آمریکا را دارند ایجاد می کند.

سیستم مهاجرت کانادا همچنین دوره ای از عدم اطمینان را پشت سر می گذارد به این معنا که این کشور در حال حاضر دارای محدودیت های مسافرتی و اقدامات ویژه مهاجرتی است که آن را دائماً اصلاح می کند.

با وجود عدم اطمینان در کانادا ، کارفرمایان و کارگران می توانند یقین داشته باشند که کانادا درخواست های جدید ارسالی در طول همه گیری کرونا را پردازش می کند و ورود ساکنان دائم و موقت جدید را تا زمانی که ضوابط واجد شرایط بودن را تسهیل می کند ، تسهیل خواهد کرد.

در حال حاضر ، برخی از ساکنان دائم جدید از محدودیت های سفر در کانادا معاف هستند. این کشور همچنین برای متقاضیان موفق مهاجرت دعوتنامه اقامت دائم جدید صادر می کند.

در همین حال ، کارگران موقت خارجی تا حد زیادی از محدودیت های سفر کرونایی کانادا معاف هستند و همچنان از جمله ایالات متحده قادر به ورود به کانادا هستند.

عدم صدور گرین کارت آمریکا

ایالات متحده تا پایان سال 2020 گرین کارت جدید (یا وضعیت اقامت دائم) برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور صادر نخواهد کرد.

علاوه بر این ، همچنین ویزاهای مختلف مبتنی بر اشتغال را تا پایان سال تعلیق می کند.

این موارد شامل ویزاهای زیر است:

  • H-1B: مشاغل که نیاز به دانش بسیار تخصصی دارند
  • H-2B: کارگران فصلی غیر کشاورزی
  • J: برنامه های بازدید کننده مبادله ای مبتنی بر کار و مطالعه
  • L: نقل و انتقالات درون شرکت

کانادا یا آمریکا

در حالی که کانادا و ایالات متحده هر دو کشور فدرال هستند ، استان های کانادا نسبت به ایالت های ایالات متحده قدرت مهاجرت بیشتری دارند.

پس از تأسیس کانادا در سال 1867 ، قانون اساسی مهاجرت را به عنوان یک موضوع صلاحیت مشترک فدرال و استان توصیف کرد و دولت فدرال حرف آخر را زد.

در عمل ، این بدان معناست که هم دولت فدرال و هم 12 از 13 استان و قلمرو کانادا برنامه های انتخابی خود را برای مهاجران طبقه اقتصادی اجرا می کنند.

امروزه ، کانادا بیش از 100 مسیر مهاجرت طبقه اقتصادی را به کارگران ماهر برای سراسر جهان ارائه می دهد.

برجسته ترین مسیر سیستم فدرال اکسپرس اینتری است. نامزدهای علاقمند می توانند مشخصات خود را به صورت رایگان در وب سایت دولت فدرال ارسال کنند. دولت فدرال سپس آنها را بر اساس سن ، تحصیلات ، مهارتهای انگلیسی و یا فرانسوی ، تجربه کار ، از جمله عوامل دیگر قرار می دهد.

هر دو هفته ، از جمله در طول همه گیری های COVID-19 ، دولت فدرال دراو های اکسپرس اینتری را برگزار می کند که در آن از کاندیداهایی امتیاز م لازم مهاجرت را دارند برای درخواست اقامت دائم دعوت می شود. پس از ثبت درخواست اقامت دائم خود ، نامزدهای موفق می توانند انتظار داشته باشند ظرف مدت 6 ماه درخواست خود را پردازش كنند.

دومین مسیر برجسته اقامت دائم برنامه نامزدهای استانی (PNP) است. تقریباً در هر استان و قلمرو ، PNP برای استقبال از کارگران ماهر و نیازهای بازار کار محلی خود فعالیت می کند. داوطلبان می توانند تقاضاهای خود را مستقیماً به استان مورد نظرشان ارسال کنند. همچنین می توانند نمایه اکسپرس اینتری را ارائه دهند تا به استانها فرصت دهند تا اعتبار خود را بررسی کنند و در مورد مهاجرت به صلاحیت آنها مستقیماً با آنها تماس بگیرند.

کبک سومین گزینه مهم است. این برنامه برنامه های مختلفی مشابه برنامه های ارائه شده توسط دولت فدرال و استان های دیگر را اجرا می کند. صحبت به زبان فرانسه برای مهاجرت موفقیت آمیز به کبک مهم است.

هر دو سیستم مهاجرت PNP و کبک در طول همه گیری همچنان کار می کنند. تساوی PNP به صورت هفتگی اتفاق می افتد.

اقامت موقت کانادا

گزینه های اقامت موقت کانادا برای کارفرمایان و کارگران به همان اندازه گزینه های اقامت دائم این کشور متنوع است.

چه به دنبال گزینه های کارگر بسیار تخصصی ، گزینه های سرگرمی و فیلم و چه برای انتقال یک شرکت درون شرکت باشید ، گزینه های مختلفی وجود دارد که در کانادا برای شما در دسترس است.

هر گزینه معیارهای صلاحیت خاص خود را دارد ، اما به طور کلی دو مسیر اصلی در دسترس است.

اولین مسیر اصلی از طریق برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) است. TFWP برای کمک به کارفرمایان در کانادا در استخدام کارگران در مواقعی که کانادایی ها برای انجام کار در دسترس نیستند ، وجود دارد. به آزمایش بازار کار نیاز دارد به نام ارزیابی بازار کار (LMIA). کارفرمایان باید از طریق LMIA به دولت کانادا نشان دهند که استخدام یک کارگر خارجی به کارگران کانادایی آسیب نمی رساند.

مسیر دوم و بزرگتر برنامه بین المللی تحرک (IMP) نامیده می شود. این امر برای ارتقاء اهداف اقتصادی و اجتماعی گسترده کانادا وجود دارد ، و بسیاری از گزینه های کارگر ماهر از آنجا که در منافع اقتصادی کانادا قرار دارد ، در دسترس هستند. به عنوان مثال ، بسیاری از کارگران ماهر به دلیل توافق نامه تجارت آزاد که کانادا با امثال ایالات متحده و بسیاری از کشورهای صنعتی دیگر ، قادر به کار در کانادا بدون LMIA است. LMIA ها تحت جریان های IMP مورد نیاز نیستند ، بنابراین ، کارفرمایان و کارگران پیگیری گزینه های IMP بسیار ساده تر هستند.

زمان پردازش در هر گزینه متفاوت است ، اما می توانند خیلی سریع باشند. جریان جهانی استعدادیابی کانادا نیازی به LMIA ندارد و به کارفرمایان در کانادا اجازه می دهد تا در مدت 10 روز کارگران فنی را استخدام کنند.

طبق قوانین سفر فعلی کانادا ، کارگران موقت ممکن است وارد کشور شوند تا زمانی که هدف سفر آنها غیر اختیاری باشد. به عنوان مثال ، ورود به کانادا برای دنبال کردن فرصت شغلی موجود ، در تعریف سفر غیر اختیاری است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی