تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

نیوبرانزویک کانادا پذیرش مهاجران را افزایش میدهد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار نیوبرانزویک نیوبرانزویک کانادا پذیرش مهاجران را افزایش میدهد

نیوبرانزویک می تواند از افزایش تعداد تازه واردان طی سه سال آینده در نتیجه سیاست های پیشنهادی حزب محافظه کار پیشرو بهره مند شود.

نیوبرانزویک روز دوشنبه 14 سپتامبر مجدداً دولت محافظه کار را انتخاب کرد.

مهاجرات به نیوبرانزویک کانادا

در جریان مبارزات انتخاباتی ، بلین هیگز ، نخست وزیر فعلی ، متعهد شد که برنامه اقدام پنج ساله دولت خود را در زمینه رشد جمعیت ادامه دهد. دولت پیش از این هدف خود را برای جذب 7500 مهاجر در سال تا سال 2024 اعلام کرده بود که حداکثر مجاز توسط دولت فدرال است.

ریچارد سایلانت ، اقتصاددان نیوبرانزویک ، با اشاره به جاه طلبی حزب لیبرال برای استقبال از 10 هزار مهاجر جدید در طی سال آینده ، گفت: “سرگرم کننده بود که در طول مبارزات انتخاب کنید ، هر دو حزب بزرگ بر روی یکدیگر قول می دهند تا جریان های مهاجرتی قوی را نوید دهند.”

حزب محافظه کار گفت که هدف آن جذب 10،000 مهاجر در سال، تا سال 2027 به این استان است.

این استان می خواهد از طریق برنامه استانی تعداد مهاجران فرانکوفون (فرانسوی زبان) را افزایش دهد تا از رشد فرهنگ فرانکوفون حمایت کند. سکوی حزب هدفی را تعیین می کند که به مهاجران فرانکوفون اجازه می دهد تا سال 2024 33٪ از جمعیت را تشکیل دهند.

این هدف ، که نمایانگر نسبت فرانکوفونها در جمعیت نیوبرانزویک است ، قرار بود امسال محقق شود ، اما به تعویق افتاد و اکنون دوباره این هدف برای شکل گیری تعیین شده است.

هیگز نخست وزیر فعلی می گوید کلید افزایش جمعیت جذب خانواده ها به استان و در عین حال تشویق آنها به ماندن است. در سیستم خود ، این حزب برای 5 سال آینده میزان نرخ ماندگاری 75٪ را تعیین کرد.

یکی دیگر از اهداف حزب همکاری با موسسات آموزش عالی و انجمن های حرفه ای برای جذب دانشجویان بین المللی ، متخصصان ، کارگران ماهر در استان است. این حزب قول می دهد که به سرمایه گذاری در ابتکارات یادگیری تجربی مانند FutureNB ادامه دهد ، که در حال حاضر به بیش از 1000 دانشجو کمک کرده است با 240 کارفرما ارتباط برقرار کنند.

نیوبرانزویک به دلیل کمبود نیروی ماهر با کمبود نیروی انسانی روبرو است. طبق پیش بینی های دولت استانی ، طی ده سال آینده حدود 120،000 شغل همچنان کمبود نیرو خواهند داشت. نرخ زاد و ولد پایین ، رشد جمعیت سالمندان و میزان مهاجرت جوانان ، این کمبود حاد نیرو ماهر در استان را ایجاد کرده است.

نیوبرانزویک برای افزایش جمعیت خود قصد دارد به مهاجران روی بیاورد و متکی باشد ، زیرا تازه واردان به این استان کمک کرده اند که طولانی ترین دوره رشد پایدار از دهه 1990 را داشته باشد. مهاجرت تعداد زیادی از نیرو انسانی به این استان منجر به رشد جمعیت و تأمین نیازهای بازار کار خواهد شد.

نخست وزیر هیگز در جریان مبارزات انتخاباتی خود گفت جمعیت نیوبرانزویک در سال گذشته بیش از 4000 نفر افزایش یافته و این رشد تقریباً منحصراً به دلیل مهاجرت بوده است. آمار کانادا جمعیت استان را تقریباً 780،900 نفر تخمین می زند.

نخست وزیر همچنین در ژانویه اعلام کرده بود که این استان دفاتر خود را در هند و اروپا برای ترویج مهاجرت به نیوبرانزویک باز می کند. این طرح با هدف جذب نیرو متخصص و سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به نیوبرانزویک انجام شده است.

هیگز اظهار داشت که آژانس توسعه تجارت دولت ، فرصت های نیوبرانزویک ، متعهد به جذب شرکت ها در بخش های نوظهور مانند امنیت سایبری ، سلامت دیجیتال (برنامه های مراقبت دیجیتال – Digital health) و نوآوری انرژی در سال های آینده است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی