کانادا اخبار سراسری کانادا

فرصت دوباره به متقاضیان برنامه استانی برای مهاجرت به کانادا

در صورتی که متقاضیان پیشنهاد شغلی خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده اند ، بین 17 سپتامبر 2020 و 17 نوامبر 2020 ، استان و سرزمین های کانادا می توانند درخواست PNP آفلاین (مبتنی بر کاغذ) را در حالت تعلیق قرار دهند. برنامه های واجد شرایط باید قبل از 18 مارس 2020 دریافت شده باشند.

طبق این اعلامیه متقاضیان برنامه نامزدهای استانی (PNP) که شغل خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده اند تا سال 2021 فرصت دارند شغل جدیدی پیدا کنند و نامزدی خود را از دست ندهند. یعنی:

  • استان و سرزمین ها فرصت دارند تا 17 نوامبر برنامه متقاضیان را به حالت تعلیق در بیاورند، و
  • متقاضیانی که پیشنهاد شغلی خود را از دست داده اند تا 17 مارس سال 2021 فرصت دارند پیشنهاد شغلی جدید بگیرند.

مهاجرت استانی به کانادا

کانادا این روند درخواست ها را تا زمانی که یکی از دو مورد زیر ارائه شود را ( 17 مارس 2021) موقتاً متوقف می کند.

  • تا زمانی که متقاضی پیشنهاد کاری جدید و یا
  • تأیید استان دریافت کند که هنوز نشان دهد واجد شرایط نامزدی استانی هستند (هر کدام که اول باشد).

استان ها و سرزمین ها نیز وظیفه دارند به متقاضیان مشاوره دهند که به مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کنند درخواست PNP ارائه شده خود را متوقف کنند.

IRCC از طریق ایمیل با متقاضی تماس می گیرد تا راهنمایی در مورد نحوه ارائه مدارک اضافی پس از ارسال مدارک استانی یا سرزمینی را ارائه دهد. متقاضیان باید درخواست کنند که درخواست آنها از طریق استانی که از نامزدی آنها حمایت می کند ، متوقف شود. افرادی که سعی می کنند برای درخواست متوقف شدن درخواست خود با IRCC تماس بگیرند به استان یا قلمرو معرفی شده هدایت می شوند.

برنامه های نامزد استانی کانادا

تقریباً هر استان کانادا دارای برنامه PNP است که مسیر اقامت دائم کانادا را فراهم می کند.

وب سایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC می گوید PNP در درجه اول برای افرادی است که:

  • دارای مهارت ، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا قلمرو خاص باشند.
  • تمایل به زندگی در استان را داشته باشند و
  • مایل به اخذ اقامت دائم کانادا باشند.

هر استان و سرزمین جریان PNP خاص خود را دارد. این برنامه های مهاجرت منحصر به فرد ، فارغ التحصیلان جدید ، تجار ، نیرو متخصص در مشاغل خاص یا نیرو نیمه ماهر و غیره را هدف قرار می دهند. و توجه داشته باشید که هر PNP الزامات خاص خود را دارد.

برای درخواست اقامت دائم تحت PNP دو روش وجود دارد:

  • اقدام آفلاین (شامل ارائه یک درخواست به صورت حضوری و ارائه مدارک می شود).
  • اکسپرس انتری (برنامه اقدام آنلاین).

نوع اقدام به برنامه PNP بستگی دارد که برای آن اقدام می کنید.

این اقدام جدید به استان ها امکان می دهد برخی از مهاجران را که برای اقامت دائم به کانادا معرفی کرده اند را نگه دارند. همچنین به در حالت عادی ، دریافت کنندگان نامزدی برنامه های استانی PNP باید پیشنهاد شغلی خود را در کل مراحل درخواست حفظ کنند (یعنی متقاضیان پیشنهاد شغلی خود را تا پایان کار نباید از دست بدهند) . 

این یکی دیگر از اقدامات موقت IRCC برای مهار اثرات کرونا برای متقاضیان مهاجرت کانادا است.

حدود یک میلیون نفر در کانادا در ماه مارس شغل خود را از دست دادند. آخرین گزارش آماری کانادا حاکی از آن است که کانادا شاهد رکاوری و بهبود اقتصادی است ، اما بازار کار هنوز مطابق با سطح قبل از کرونا نیست. تعداد پذیرش مهاجران در ماه جولای 2020 نیز در مقایسه با جولای سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.

این اقدام جدید IRCC نشان می دهد ، که کانادا با وجود چالش های ایجاد شده بخاطر ویروس کرونا ، برای ادامه استقبال بیشتر از مهاجران گام برمی دارد. گفته می شود مهاجرت کلید بهبود اقتصادی کانادا است و نقش مهمی برای بازار کار در دراز مدت و رشد جمعیت دارد.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023