تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چگونه می توان از امارات (دبی) به کانادا مهاجرت کرد؟

وی والت آمریکا کانادا ویزا و مهاجرت چگونه می توان از امارات (دبی) به کانادا مهاجرت کرد؟

مهاجرت از امارات به کانادا

هر ساله هزاران مهاجر مقیم امارات متحده عربی برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند.

در حقیقت، امارات متحده عربی (دبی) پس از کانادا، هند، آمریکا و نیجریه پنجمین کشور با بیشترین متقاضیان موفق برنامه اکسپرس اینتری به کانادا است.

بسیاری از کسانی که از امارات به کانادا مهاجرت می کنند مهاجران ساکن امارات هستند. اما برای درخواست مهاجرت از امارات ، بین شهروندان اماراتی و هم مهاجران خارجی هیچ تفاوتی وجود ندارد هردو یکسان در نظر گرفته میشوند.

معمولا اقامت دبی را میتوان با خرید ملک، ثبت شرکت در دبی یا سرمایه گذاری 10میلیون درهم دریافت کرد.

با اینکه امارات از کیفیت بالای زندگی برخوردار است ، اما بسیاری از افراد بنا به دلایلی مهاجرت به کانادا را انتخاب می کنند. 

این موارد شامل: کسب شهروندی کانادا ، سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی ، تحصیلات با کیفیت بالا ، فرصت های شغلی و همچنین طبیعت کانادا و حیات وحش است.

مشهورترین روش مهاجرت ازامارات به کانادا ، اسکیل ورکر (کارگر ماهر) است.

مطابق برنامه مهاجرت 2020-2022 ، کانادا به دنبال استقبال از بیش از یک میلیون مهاجر جدید تا پایان سال 2022 است .

اگرچه شیوع ویروس کرونا باعث کاهش سرعت مهاجرت شده است ، اما کانادا همچنان به بررسی درخواست های کارگران ماهر ادامه می دهد.

افراد ماهر بر اساس عوامل مختلفی از جمله سن ، سابقه کار ، سطح تحصیلات و تسلط به زبان انگلیسی / فرانسه ، ارزیابی می شوند. اکثر مهاجران از امارات (دبی) تسلط زیادی به زبان انگلیسی دارند. به همین دلیل آنها هنگام درخواست اقامت دائم، نسبت به سایرین برتری دارند.

اکسپرس اینتری کانادا

سیستمی که دولت فدرال برای مدیریت برنامه های اقامت دائم استفاده می کند Express Entry نام دارد.

از طریق این سیستم ، کارگران ماهر می توانند درخواست خود را برای مهاجرت به کانادا ارائه دهند.

داوطلبان باید برای یکی از سه برنامه زیر واجد شرایط باشند:

اگر قبلاً در کانادا زندگی نکرده اید ، بهترین شانس واجد شرایط بودن برای سیستم ورود سریع (اکسپرس انتری) به احتمال زیاد تحت FSWP خواهد بود.

کسانی که واجد شرایط هستند می توانند پروفایل اکسپرس اینتری خود را ایجاد کنند.

همچنین شما باید در یک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی نمره‌ی قابل قبول کسب کنید ، و مدارک تحصیلی خود را نیز باید ارزیابی کنید

با این حال ، ایجاد یک پروفایل Express Entry رایگان است.

براساس مشخصات اکسپرس اینتری به شما توسط معیارهای امتیاز بندی اکسپرس اینتری CRS امتیاز داده می شود.

دولت کانادا هر دو هفته یکبار(تقریبا) از داوطلبان با بالاترین امتیاز برای درخواست اقامت دائم دعوت میکند.

برنامه نامزدی استانی کانادا PNP

گزینه دیگر برای افرادی که میخواهند از امارات (دبی) به کانادا مهاجرت کنند ، برنامه نامزدهای استانی (PNP) است . PNP به استانها و مناطق این توانایی را می دهد که برای تأمین نیازهای اقتصادی خود کارگران ماهر خارجی را پذیرش کنند. 

داوطلبان می توانند مستقیماً برای یک جریان خاص PNP اقدام کنند. علاوه بر این ، ایجاد یک نمایه Express Entry گزینه های بیشتری به شما می دهد. اگر در استخر Express Entry باشید ، اگر استان یا قلمرو به شما نیاز داشته باشد ، ممکن است دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم دریافت کنید یا ممکن است دعوتنامه ای برای درخواست نامزدی استانی دریافت کنید.

کانادا دارای بیش از 100 راه مهاجرتی است !

در کل ، شهروندان اماراتی و مهاجران خارجی بیش از 100 گزینه برای مهاجرت از طریق برنامه کارگر ماهر را برای انتخاب دارند. به جز اکسپرس اینتری و برنامه نامزدی استانی PNP ، کانادا برنامه های نیروی کار دیگر را نیز ارائه میکند که برخی از این راه ها شامل موارد زیر میشود:

تفاوت های زندگی در دبی و کانادا

– آزادی: کانادا کشوری آزاد با متد غربی است. در دبی شرایط کپی برداری شده و بدون پیشینه تاریخی قوی است.
– هزینه زندگی: دبی شهری گران است. هزینه اجاره یک اپارتمان معمولی حداقل 2500دلار آمریکا است. این مبلغ در کانادا 30درصد کمتر و به نرخ دلار کانادا است.
– اقامت به فرزند: شرایط زندگی برای فرزندان در کانادا بهتر است. خدمات دولت و دو زبانه بودن کانادا مزیت مهمی برای فرزند شما در آینده خواهد بود.
– تحصیل: مدارس کانادا افراد دارای اقامت رایگان و دانشگاه های کانادا برای سیتی زن و PR بسیار کم هزینه است. در دانشگاه های دبی مانند گلف مدیکال هزینه تحصیل 20تا50هزار درهم است. سطح دانشگاه های کانادا بالاتر از دبی است.
– آب و هوا: گرمای دبی و اعتدال ونکوور قابل قیاس نیست.
– ثبات و امنیت اجتماعی،اقتصاد در کانادا قابل قیاس با امارات نیست و کانادا به مراتب شرایط پایدارتری دارد.
– با مقایسه نحوه برخورد امارات و کانادا با ایرانی ها به راحتی به این نکته پی میبریم که ایرانی ها در کانادا شرایط و امنیت بهتری از نظر دریافت اقامت و امنیت سرمایه گذاری به نسبت امارات دارند.
– کانادا کشوری است که به مراتب از امارات مهاجرپذیرتر است. این بدان معناست که از منظر قانونی مهاجران شرایط راحت تری را برای انطباق خود در کشور میهمان در کانادا دارند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی