تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

معرفی بهترین منابع آزمون تافل (TOEFL) برای مهاجرت

وی والت مشترک کشورها اطلاعات کاربردی آزمون و یادگیری زبان معرفی بهترین منابع آزمون تافل (TOEFL) برای مهاجرت

منابع آزمون تافل

اگر به دنبال یافتن بهترین منابع برای آزمون تافل هستید حتما این نوشتار را تا آخر دنبال کنید. دلایل خوب و قانع کننده زیادی وجود دارد که به شما اثبات کند حتی اگر در دوره آمادگی برای آزمون تافل هم شرکت‌ کرده‌اید باز هم نباید خود از منابع خوب محروم کنید. آزمون تافل تقریبا در تمامی نقاط جهان شناخته شده است و به همین خاطر کتابها و منابع مختلف بسیار زیادی برای آن در دسترس است از کتابهای مربوط به تقویت مهارت نوشتار گرفته تا کتابهای آموزش استراتژی‌ها و راهکارهای مناسب.

مواردی که معمولا کتابهای آمادگی برای آزمون تافل پوشش می‌دهند عبارت‌اند از:

  • دایره لغت
  • ارزیابی مهارتهای زبانی
  • موقیت درک مطلب و ساختار جمله
  • تمارین هدفمند در مورد بخشهایی همچون گرامر، نوشتار و خواندن

در ادامه لیست تقریبا کاملی از منابع مهم و شناخته شده جهت آمادگی برای آزمون تافل قرار گرفته است.

کتابهای جامع تافل

1 – راهنمای رسمی ای‌تی‌اس برای تافل (ETS Official Guide to the TOEFL Test)

این کتاب توسط خود سازمان ای‌تی‌اس که مجری برگزاری آزمون تافل می‌باشد، ارایه شده است. این کتاب دایما در حال تجدید چاپ و به روز رسانی مطالب مطابق با آخرین نیازهای موفقیت در آزمون تافل می‌باشد. عملا خواندن این کتاب امن‌ترین راه جهت آمادگی برای آزمون تافل تلقی می‌شود.

2 – کرکینگ تافل آی‌بی‌تی (Cracking the TOEFL iBT)

این کتاب که هر سال به روز رسانی می‌شود یک منبع بسیار جامع جهت آمادگی برای آزمون تافل محسوب می‌شود. تمارین بخش تقویت مهارت شنیدار و گفتار بسیار خوبی دارد و در کنار توصیه‌های خوبی در مورد راهکارهای موفقیت در آزمون نیز ارایه می‌کند. در کنار کتاب لوح فشرده نیز ارایه می‌شود با این حال اگر ترجیحتان استفاده از لوح فشرده نیست می‌توانید فایلهای صوتی آن را به صورت آنلاین دانلود نمایید.

3 – تافل آی‌بی‌تی پریمیر (TOEFL iBT Premier)

یکی از نقاط بسیار خوب این کتاب عالی که تسط انتشارات کاپلان گردآوری شده است، تمارین و تستهای آن می‌باشد. اگر چه تمامی کتابهای آمادگی برای آزمون تافل حاوی تمارین و تستهای مرتبط هستند اما اگر به دنبال بیش‌ترین میزان تمرین می‌گردید، این کتاب انتخاب اصلی شما خواهد بود. همچنین علاوه بر فایلهای صوتی استاندارد که بر روی لوح فشرده ارایه شده است، امکان مشاهده ویدیوهای آموزشی نیز برایتان مهیا است.

کتابهای تخصصی آمادگی تافل

1 – سوالات رسمی تافل آی‌بی‌تی (Official TOEFL iBT® Tests)

زمانی که به قدر کافی برای آزمون تافل مطالعه کردید، می‌توانید میزان مهارت خودتان را با این کتاب به چالش بکشید. این کتاب یکی از بهترین منابع موجود در بررسی میزان پیشرفت شما در هر هفته یا ماه است. با داشتن این کتاب عملا شما ۵ مجموعه سوال کامل علاوه بر ۳ مجموعه سوالی که در کتاب راهنمای رسمی ای‌تی‌اس برای تافل، خواهید داشت.

2 – سوالات تمرینی برای تافل (Practice Exercises for the TOEFL)

این کتاب با داشتن بیش از ۱۰۰۰ تمرین مختلف برای تمامی بخش‌های آزمون تافل از جمله مقالات نمونه (Sample essays) و نمونه نوشتارهای آماده به شما کمک شایانی خواهد کرد. اگر شما وقت مطالعه همه این سوالات را هم ندارید یک مجموعه سوال تمرینی کامل وجود دارد که همه مهارت‌ها را پوشش می‌دهد و شما می‌توانید آن را مطالعه نمایید.

3 – لغات ضروری تافل (Essential Words for the TOEFL)

این کتاب عملا با تشریح و گردآوری مهم‌ترین و ضروری‌ترین لغات مورد استفاده در آزمون تافل عملا یکی از مهم‌ترین کتابهای ضروری جهت آمادگی برای آزمون تافل می‌باشد. این کتاب با تمرکز بر روی حدود ۵۰۰ لغت مهم به شما لغات مهم و البته کاربرد آنها را گوشزد می‌کند.

4 – کتاب ۲۴۰ نمونه نوشتار (240 Writing Topics: with Sample Essays) و کتاب ۲۴۰ نمونه گفتار (240 Speaking Topics: with Sample Answers)

این دو کتاب عملا محتوای یکسانی دارند و اگر مایل به خواندن آنها هستید، مطالعه یکی از آنها کفایت می‌کند. هر کدام از این کتابهای حدود ۲۴۰ موضوع را مطرح می‌کند و خود پاسخی استاندارد برای هر کدام از آنها برایتان ارایه می‌کند تا با نحوه پاسخگویی به این موضوعات به صورت استاندارد آشنا شوید.

کتابهای گرامر تافل

اگرچه در آزمون تافل گرامر به صورت یک بخش مجزا مورد پرسش قرار نمی‌گیرد اما توانایی کافی در گرامر یک مهارت ضروری برای گرفتن نمره بالا در بخش نوشتار و گفتار می‌باشد. در نتیجه هر چقدر که این بخش بیش‌تر سرمایه گذاری کنید نتیجه بهتری در نمره نهایی آزمونتان کسب خواهید کرد.

1 – راهنمای گرامر تافل (TOEFL Grammar Guide)

از مزایای این کتاب می‌توان به سادگی و کاملا مرتبط بودن آن به آزمون تافل اشاره کرد. در این کتاب به صورت بسیار دقیقی قواعد و گرامرهای بسیار مفید که در برای آزمون ضروری هستند به شیوه‌ای قابل فهم و منطقی توضیح داده می‌شود.

2- کتاب آبی گرامر و علایم نگارشی (The Blue Book of Grammar and Punctuation)

این کتاب یکی از مشهورترین کتابهای موجود در زمینه آزمون تافل می‌باشد. کتابی که بسیار خوب نوشته شده و نکات را در کوتاه ‌ترین شکل ممکن و به دور پیچیده گویی، به خوبی توضیح داده است. همچنین کتاب حاوی تعداد زیادی تمارین و سوال مرتبط برای آمادگی بیشتر شما می‌باشد.

۳- تنها کتاب گرامری که شما نیاز دارید (The Only Grammar Book You’ll Ever Need)

این کتاب با توضیح گرامر به همراه سوالات مربوط به بخش نوشتار (Writing Tasks) ابزاری بسیار خوب برای کسب مهارت و آمادگی لازم جهت آزمون تافل می‌باشد. پوشش موضوعات موجود در کتاب گسترده است و  البته شامل مقالات نمونه هم می‌باشد.

4 – تمرین کامل می‌کند (Practice Makes Perfect: English Grammar for ESL Learners)

عنوان این کتاب را می‌توان عملا با ضرب المثل «کار نیکو کردن از پر کردن است» یکی دانست. این کتاب تمارین مختلفی است تا به شما مفاهیم را به صورت ساده و قابل فهم توضیح دهد.

فرهنگ لغت تافل

اگر چه فرهنگ لغتها کتاب هستند اما به عنوان کتاب منبع جهت آمادگی برای آزمون تافل به شمار نمی‌آیند. با این حال داشتن یک فرهنگ لغت خوب یک ضروریات آمادگی برای آزمون تافل به حساب می‌آید چرا که شما نمی‌توانید در یادگیری یک زبان بدون فرهنگ لغت موفق باشید. در میان فرهنگ لغتهای مختلف بهترین و موثق‌ترین کتاب موجود همان فرهنگ لغت معروف آکسفورد است. با این حال ممکن است شما میل داشته باشید کتابی دیگر را برگزینید.

1 – فرهنگ لغت آکسفورد (Oxford Dictionary of English)

نسخه کلاسیک این مجموعه به حساب می‌آید و حاوی هر دو مجموعه لغات آمریکایی و انگلیسی به همراه عبارتهای متداول در هر کدام می‌باشد.

2 – فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جدید (New Oxford American Dictionary)

این فرهنگ لغت تصویری بر روی زبان انگلیسی آمریکایی تمرکز نموده است.

3 – فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جیبی (Pocket Oxford American Dictionary & Thesaurus)

نسخه‌ای کوچک از فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی که ترکیبی از یک دیکشنری و گنجینه می‌باشد.

۴- گنجینه آکسفورد زبان انگلیسی (Oxford Thesaurus of English)

گنجینه آکسفورد ابزاری بسیار ضروری و مهم برای ساخت لغت و تمرکز بر روی کلمات مترادف و متضاد در زبان انگلیسی می‌باشد.

دیگر منابع آزمون تافل

دیگر منابع که بهترین هستند ، عبارتند از تافل کمبریج لانگمن و دلتا که داخل سه سطح شما را آماده می کنند و درنهایت آزمونهای آنلاین کمبریج ، بارونز و تی پی او میتوانند به شما کنند.

تافل لانگمن

لانگمن برای شروع گذینه خوبی ست و خصوصا در بخش لیسنینگ خوب عمل می کند.

تافل کمبریج

تافل دلتا

آزمونهای آنلاین کمبریج تافل

آزمونهای آنلاین بارونز تافل

آزمونهای آنلاین تی پی او تافل

TOEFL Practice Online (TPO) – ETS


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی