dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ممنوعیت صدور گرین کارت و ورود کارگران خارجی 90 روز دیگر تمدید شد

اخبار آمریکا ایالات متحده ممنوعیت صدور گرین کارت و ورود کارگران خارجی 90 روز دیگر تمدید شد

ترامپ ممنوعیت صدور گرین کارت و ورود کارگران خارجی را ۳ ماه دیگر تمدید کرد

رئیس جمهور ترامپ محدودیت های صدور ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی را تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۱ تمدید کرد.

با فرمان اجرائی امشب ترامپ فعلا بسیاری از گروه های مهاجرتی از جمله والدین شهروندان آمریکا، همسر و فرزندان دارندگان گرین کارت، فرزندان بالای ۲۱ سال شهروندان آمریکا و خواهر یا برادر شهروندان آمریکا با محدودیت در صدور ویزا مواجه خواهند بود.

جو بایدن می تواند این محدودیت ها و هر نوع محدودیت دیگری را که ترامپ به موجب فرمان اجرائی ایجاد کرده بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید لغو کند.

تکمیلی:

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه دستور تعلیق صدور کارت سبز و همچنین انواع روادید برای ورود مهاجران به آمریکا را تا پایان ماه مارس تمدید کرد.

آقای ترامپ در حالی در آخرین روز سال ۲۰۲۰ بار دیگر بر سیاست‌های ضد مهاجرتی خود تاکید کرد که جو بایدن، رئيس جمهوری منتخب بارها وعده داده تمام این محدودیت‌ها را لغو و فضا را برای مهاجران هموارتر از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ خواهد کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرده می‌گوید دلیل این تصمیم میزان شیوع بالای بیماری کووید-۱۹ و اثرات مخربی است که بر روی اقتصاد و معیشت آمریکایی‌ها گذاشته است. در این بیانیه کاخ سفید همچنین آمده است هرچند نرخ بیکاری در ماه نوامبر نسبت به ماه آوریل کاهش یافته اما هنوز حدود ۱۰ میلیون نفر در این کشور بیکار هستند.

این تصمیم دونالد ترامپ با واکنش تیم رئيس جمهوری منتخب مواجه شده است. جن پسکی، سخنگوی تیم انتقالی جو بایدن در این خصوص اعلام کرد، رئيس جمهوری جدید در همان روز نخست ورود به کاخ سفید فرامین اجرایی و دستورات ترامپ در روزهای پایانی دولتش را متوقف و یا به تاخیر خواهد انداخت.

این دو قانون که از سوی رئیس جمهوری آمریکا تمدید شدند در واقع هم جلوی صدرو گرین کارت را برای درخواست کنندگان خارجی می‌گیرند و هم به صورت موقت از ورود کارگران خارجی را به ایالات متحده ممانعت می‌کنند.

این ممنوعیت‌های مهاجرتی که در ابتدا در ماه آوریل و ژوئن صادر شده بودند، در پایان ماه دسامبر منقضی می‌شدند اما با دستور ترامپ حالا ۳ ماه دیگر یعنی تا پایان مارس ۲۰۲۱ تمدید شده‌اند.

این دستور رئیس جمهوری آمریکا در حالی صادر می‌شود که بسیاری از قضات و دادگاه‌های این کشور با این ممنوعیت‌های مهاجرتی مخالفت کرده‌اند.

رئيس جمهوری آمریکا این تصمیمات را حمایت از اقتصاد ایالات متحده عنوان کرده در حالی که گروه‌های تجاری می‌گویند این اقدامات بهبود اقتصادی در این کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

منبع: euronews


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت