زندگی دانستنی ها

مقایسه کانادا با انگلیس

کانادا در مقابل انگلیس

کانادا و انگلیس دو کشوری با پیوندهای تاریخی قوی هستند که بسیاری از آنها هنوز هم امروز وجود دارند. از این گذشته ، ملکه الیزابت دوم سلطنت حاکم بر هر دو کشور است. با این حال ، تفاوتهای واقعاً مشخصی بین ملل وجود دارد که با توجه به فاصله جغرافیایی بین آنها به علاوه اختلافات گسترده در اندازه بین هر دو کشور ، ممکن است تعجب آور نباشد.

مهمترین تفاوت کشورهای اروپایی با کانادا

در اصالت و تاریخ، نژادپرستی، سیستم – محور بودن و تفکر سیاسی است که یک به یک آنها را بررسی می‌کنیم:

✅ تاریخ کشورهای اروپا بین چند هزار سال تا چند صد سال متغیر است، حال آنکه کانادا قدیمی‌ترین داشته‌هایش به سختی به قرن شانزدهم می‌رسد. چه بسا بتوان گفت اکثریت داشته‌های کانادا مربوط به قرون هجده تا بیست است. این باعث می‌شود که به تناسب کمرنگ بودن تاریخ، فرهنگ و هنر نیز در این کشور کمرنگ‌تر از اروپا باشد.

✅ اروپایی‌ها، متناسب با قومیت و زبانی که دارند، بسیار متعصب‌تر از کانادایی‌ها هستند. این تعصب باعث می‌شود تا حضور یک فرد غریبه را در بلند مدت کمتر تحمل کنند و رفتارهایشان با غیر هم‌زبان‌ها چندان مناسب نباشد. البته این موضوع در کشورهای مختلف اروپا کم و زیاد دارد، اما تقریبا در اکثر آنها قابل درک است؛ اما کانادا تقریبا در همه شهرهای بزرگش از این موضوع دور است و نگرانی برای برتری‌جویی اهالی شهر میزبان وجود ندارد.

✅ کانادا بسیار سیستم-محور و برنامه محور است. تقریبا در بیشتر شهرهای کانادا می‌توان از این موضوع مطمئن بود که برنامه‌ریزی‌ها قابل اعتمادتر و منظم‌تر از اروپا است. البته در این میان آلمان یک استثنا است و هرگز با کشورهای اروپایی دیگر قابل مقایسه نیست. در مجموع می‌توان چنین گفت که در کانادا کمتر پیش می‌آید با برنامه‌های ناگهانی و یا تصمیمات آنی مواجه شویم و برنامه‌ریزی‌ها به سمت بلندمدت‌تر بودن میل می‌کنند، در حالی که از این بابت خیلی از کشورهای اروپایی تشابهاتی با آنچه که در ایران تجربه می‌کنیم، دارند.

✅ تفکر سیاسی کانادا به سمت کاپیتالیسم تمایل دارد، در حالی که در اروپا تمایلات به سمت سوسیالیسم بیشتر است. با بیانی ساده‌تر کانادا بسیار به آمریکا شبیه‌تر است و در تصمیمات کلان، پول و تجارت پررنگ‌تر از انسان و مسایل انسانی است. اما در اروپا تلاش می‌شود علیرغم توجه به مسایل اقتصادی و تجارت، مسایل انسانی و اجتماعی نقش پررنگ‌تری ایفا کند.

اقتصاد انگلیس و کانادا

✅ کانادا انگلیس جز G7 هستند و کانادا زیر سلطنت انگلیس قرار دارد خیلی غیر منطقی است که بیان میکنند کانادا دچار شکست اقتصادی میشود کانادا جز 10 اقتصاد برتر دنیا قرار دارد و همچنان در حال پیشروفت است و همینطور جمعیت کانادا نیز در حال رشد است و کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشور دنیا است. و خارج شدن بریتانیا از برگزیت نیز به اقتصاد کانادا و انگلیس کمک خواهد کرد و کانادایی قوی تری در آینده خواهیم دید.


اشاره ای کنیم به پولی که کانادا به یونان داده است و شایع شده است که یونان این پول را پس نمیدهد و دیگر موارد مربوط به 2015

روابط تجاری کانادا با یونان:

کانادا و یونان سالهاست که از روابط تجاری خوبی برخوردار هستند. در سال 2018 ، تجارت دوجانبه کالا با یونان 384.9 میلیون دلار بود. صادرات کانادا بالغ بر 114.5 میلیون دلار ارزش داشت ، در حالی که واردات نزدیک به 270.5 میلیون دلار افزایش یافت. در سال 2017 صادرات خدمات به یونان 326 میلیون دلار بود ، در حالی که واردات نزدیک به 1.2 میلیارد دلار بود. صادرات اصلی کانادا به یونان عبارتند از:

 • سبزیجات
 • خز
 • روغن
 • کاغذ و مقوا

محصولات اصلی کانادا که از یونان وارد می کند عبارتند از:

 • محصولات غذایی
  • سبزیجات آماده
  • روغن زیتون
  • غذای نگهداری شده
  • محصولات غذاهای دریایی
  • پنیر
  • نوشیدنی های الکلی
 • چربی ها و روغن ها
 • محصولات شیمیایی
 • خاک رس

توافق نامه تجارت و سرمایه گذاری کانادا

موافقت نامه های تجاری و سرمایه گذاری مربوط به کانادا و یونان:

برای کسب اطلاعات بیشتر توافق نامه های تجارت و سرمایه گذاری را بررسی کنید  .


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023