تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مقایسه مهاجرت کانادا با استرالیا


مقایسه کانادا و استرالیا

کانادا مهاجرت را افزایش می دهد. در حالی که میزان صدور ویزای استرالیا کاهش می یابد.

کانادا و استرالیا در سالهای اخیر برنامه های مهاجرتی کاملاً متفاوتی را دنبال کرده اند – روندی که در طول بحران کرونا ویروس نیز ادامه داشته است.

مهاجرت برای سلامت اقتصادی کانادا و استرالیا بسیار مهم است. در دهه های اخیر ، دو کشور به منظور حمایت از جمعیت ، نیروی کار و رشد اقتصادی به طور روز افزون به اعطای اقامت دائم جدید و دارندگان ویزای موقت مانند دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی وابسته شده اند.

دانشجویان بین المللی یک نمونه مفید برای کمک به ما در درک مزایای اقتصادی مهاجرت در هر دو کشور هستند. دانشجویان بین المللی سالانه حدود 22 بیلیون دلار در اقتصاد کانادا کمک می کنند و از 170 هزار شغل را پشتیبانی می کنند. آنها هر سال 39 میلیارد دلار به اقتصاد استرالیا کمک می کنند و 240،000 شغل را پشتیبانی می کنند.

حدود 22 درصد از 38 میلیون نفر در کانادا مهاجران هستند در حالی که 30 درصد از 25.5 میلیون نفر استرالیا مهاجر هستند.

این به ما می گوید 8 میلیون مهاجر در هر کشور تأثیر بسیار بیشتر و مثبت تری در اقتصاد و اشتغال زایی دارند.

با این وجود ، کانادا و استرالیا در سالهای اخیر تا کنون برنامه های مهاجرتی کاملاً متفاوتی را داشته اند – روندی که در طول بحران کرونا ویروس ادامه داشته است.

برنامه های مهاجرت کانادا و استرالیا در جهات مخالف پیش می رود

کانادا از اواخر دهه 1980 و در سالهای اخیر به طور پیوسته مهاجر پذیری خود را افزایش داده است ، و در سالهای اخیر ، برای حمایت از اقتصاد خود ، برنامه های مهاجرتی را بسیار گسترش داده است به طوری که تا به امروز کانادا بیش از 100 مسیر مهاجرتی دارد. استرالیا همچنین در اواخر دهه 1990 شروع به افزایش مهاجرپذیری خود کرد اما طی چند سال گذشته روند آن تغییر کرده است و میشود گفت استرالیا دیگر مهاجرپذیر نیست

فقط چند روز قبل از آن که بحران همه گیر کرونا به وجود بیاید ، کانادا اعلام کرد که از ورود 340،000 مهاجر جدید در سال 2020 (که به طور کلی 0.9 درصد از جمعیت است) استقبال خواهد کرد ، و حتی در 2021 و 2022 تعداد بیشتری را قبول خواهد کرد. کانادا پیش از این تصمیم گرفته بود که سالانه حداقل 300،000 مهاجر بگیرد ، و سالانه حدود 260،000 کارت اقامت دائم را صادر کند.

کانادا 58 درصد از مهاجران خود را از برنامه های مهاجرتی کلاس اقتصادی انتخاب میکند ، 27 درصد زیر کلاس خانواده و 15 درصد بقیه را برای موارد بشردوستانه قرار داده است.

در همین حال ، استرالیا سال گذشته اعلام کرد که صدور کارت اقامت خود را برای مهاجران سالانه 30،000 تا کاهش می دهد و به 160،000 در سال تا 2023 میرساند (6/0 درصد از جمعیت ). قبل از این اعلام استرالیا گفته بود 190،000 مهاجر را به مدت هشت سال میپذیرد.

طبق برنامه فعلی استرالیا ، 70 درصد از مهاجران زیر کلاس اقتصادی و 30 درصد زیر کلاس خانواده خواهند بود.

کانادا از متقاضیان مهاجرت حتی در طول کرونا نیز دعوت میکند

همه گیری کروناویروس به طور قابل ملاحظه ای بر سیستم مهاجرت هر دو کشور تأثیر گذاشته است ، با این حال کانادا هنوز در تلاش است تا حد ممکن مهاجرپذیر باشد تا به اهداف خود برای پذیرش مهاجران نزدیک باشد زیرا این برای اقتصاد و افزایش جمعیت کانادا بسیار مهم است.

در ماه آوریل ، کانادا 11،700 دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم تحت سیستم برنامه فدرال اکسپرس اینتری صادر کرد ، و 7.800 در ماه قبل و 8000 در فوریه. علاوه بر این ، استانهای کانادا نیز در دوره کرونا به ارائه دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت ادامه می دهند.

از طرف دیگر ، این بیماری همه گیر کرونا منجر به کاهش چشمگیر ارئه دعوتنامه های کلاس اقتصادی استرالیا شده است. و استرالیا تدابیری به مانند کانادا برای بهبود شرایط مهاجر پذیری ندیده است.

ماه اپریل، استرالیا 100 دعوت نامه تحت SkillSelect expression of interest system صادر کرد ، و 2،050 در ماه مارس و 1500 در ماه فوریه.

چرا کانادا و استرالیا به مهاجران احتیاج دارند

هم کانادا و هم استرالیا به دلیل افزایش پیری جمعیت و پایین بودن نرخ تولد از مهاجران استقبال می کنند.

سن متوسط ​​در کانادا 41 و در استرالیا 38 سال است.

میزان تولد کانادا 1.5 و در استرالیا 1.7 است. در هر دو مورد ، میزان زاد و ولد پایین تر از حد لازم برای جایگزینی است (2.1 کودک هر زن).

در سال های 2018-19 ، جمعیت کانادا 1.4 درصد رشد داشته است (531،000 نفر) و 82 درصد رشد جمعیت به دلیل ورود دارندگان اقامت دائم و موقت بوده و 18 درصد از افزایش تولد (تولد منهای مرگ) .

در سال های 2018-19 ، جمعیت استرالیا 1.5 درصد (371000 نفر) رشد کرده است ، که 62.5 درصد بخاطر ورود دارندگان اقامت دائم و موقت بوده و 5/37 درصد از تولد حاصل می شود.

مهاجرت برای هر دو کشور ، در جهت حمایت از نیروی کار بسیار مهم و حیاتی بوده است ، که این یکی از دو راه برای رشد اقتصاد است. راه دیگر استفاده بیشتر از کارگران است.

علاوه بر این درصد بسیاری از مهاجران سالخورده نیستند و برای کاهش فشار مالی بروی دولت ها کمک های بسیاری میکنند
همینطور فعالیت اقتصادی ایجاد شده توسط مهاجران ، به حمایت از درآمد دولت ها برای تأمین بودجه خدمات ضرووی اجتماعی مانند : مراقبت های بهداشتی ، کمک می کند.

برنامه مهاجرتی کانادا و استرالیا پس از کرونا چگونه خواهد بود ؟

برخی از رهبران سیاسی در استرالیا به دلیل بحران COVID-19 خواستار کاهش بیشتر مهاجر پذیری در این کشور هستند. به عنوان مثال ، سناتور كریستینا كنیالی اخیراً در سیدنی صبح هرالد اظهار داشت كه حفظ همان میزان مهاجرت به كارگران استرالیا آسیب می رساند.

کانادا درمورد سیاست مهاجرتی تا به امروز صحبت های زیادی نکرده است ، اما وزیر مهاجرت کانادا اخیراً اعلام کرده که دولت فدرال همچنان متعهد به استقبال از مهاجران برای کمک به بهبود اقتصاد کانادا است.

با توجه به میزان بالا بودن کرونا ویروس ، هیچ کس نمی تواند آینده سیاست های مهاجرتی کانادا و استرالیا را پیش بینی کند. با این حال ، عملکرد کانادا برای ارسال دعوتنامه مهاجرتی بیشتر از طریق اکسپرس اینتری نسبت به گذشته ، حاکی از تمایل کانادا به مهاجرپذیری بیشتر در جهت حمایت از اقتصاد خود دارد.

علاوه بر این ، سه عامل وجود دارد که کانادا را قادر می سازد مهاجرپذیری بالای خود را حفظ کند ، حتی پس از دوره های اقتصادی دشوار از جمله پس از بحران جهانی مالی 2008-09.

سه عامل: تاریخ ، جغرافیا ، سیاست کانادا ، حتی می توان مشاهده کرد که کانادا از زمان همه گیری کرونا ویروس نیز ، به برنامه مهاجرتی 2020-2022 خود نزدیک می شود. ( کانادا بین سالهای 2020-2022 از بیش از یک میلیون مهاجر جدید استقبال خواهد کرد )


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی