کانادا اخبار سراسری کانادا

برای برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا بیومتریک لازم نیست

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) قبلاً اقدامات ویژه ای را به دلیل همه گیری ویروس کرونا انجام داده است ، از جمله اجازه تأخیر در ارسال بیومتریک اگر متقاضیان قادر به ارسال آن نباشند.

همچنین در نتیجه بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، اکثر مراکز درخواست ویزا / خدمات بیومتریک (VAC) به طور موقت بسته شدند. در مورد اینکه چه زمان خدمات بیومتریک در کانادا و خارج از کشور مجدداً بازگشایی شوند به حالت عادی بازگردند مشخص نیست. در این بین ، تعداد زیادی درخواست های اقامت دائم وجود دارد که به دلیل عدم ارائه بیومتریک نمی توانند بررسی شود.

بنابراین اداره مهاجرت اعلا کرده است که ، تا اطلاع ثانوی ، متقاضیان اقامت دائم از شرط ارائه بیومتریک جدید برای درخواست اقامت دائم معاف هستند ، به شرطی که در 10 سال گذشته بیومتریک خود را برای برنامه دیگری (مثل ویزای توریستی) ارائه داده باشند.

متقاضیان واجد شرایط و تاریخ اجرا معاف از بیومتریک کانادا

طبق اعلام IRCC ، این سیاست از 10 سپتامبر سال 2020 به اجرا درآمد و در 22 سپتامبر سال 2020 اجرایی شد.

متقاضیان زیر واجد شرایط معافیت بیومتریک هستند ، فارغ از اینکه در حال حاضر در کانادا یا خارج از کشور باشند:

  • متقاضیانی که درخواست اقامت دائم در قبلا ارائه داده اند
  • متقاضیانی که جدیدا میخواهند درخواست برای اقامت دائم ارائه بدهند
  • هر دو دسته بالا باید قبلا در 10 سال گذشته بیومتریک برای برنامه دیگری ارائه داده باشند

همچنین کانادا قبلاً گروه های دیگری را نیز به دلیل کرونا ویروس از ارائه بیومتریک معاف کرده است.

درباره بیومتریک کانادا

بیومتریک معمولاً برای اتباع خارجی که می خواهند ویزای ویزیتوری کانادا ، مجوز کار یا تحصیل (به جز اتباع ایالات متحده) ، حمایت بشر دوستانه ، اقامت دائم یا تمدید اجازه کار یا تحصیل خود را دریافت کنند ، لازم است.

این افراد ملزم به ارائه اثر انگشت ، عکس و پرداخت هزینه هستند. لازم به ذکر است که ، کانادا از بیومتریک برای تأیید هویت اتباع خارجی هنگام ورود به کشور استفاده می کند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023