dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مشکلات ورود به کانادا برای مهاجران COPR و PRV

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا مشکلات ورود به کانادا برای مهاجران COPR و PRV

محدودیت های سفر به کانادا برای افراد دارای اقامت دائم هنوز وجود دارد

شرایط مهاجرت به کانادا در زمان کرونا مشکلات متعددی را برای تازه واردان به کانادا ایجاد کرده، از لغو سفرتا عدم صدور مجوز ورود یا حتی برگزار نشدن کلاس دانشگاه!

سه خانواده با وجود  اینکه از محدودیت سفر معاف شدن اما هنوز وارد کانادا نشده اند، غویی از لبنان مثل هزارن نفر دیگر که اقامت دائم آنها تایید شده و از محدودیت ها معاف هستند، اما نمی توانند وراد کانادا شوند. در تاریخ 7 ژانویه اقامت دائم او تایید شد. پرونده اقامت برای افرادی که همه مراحل مهاجرتی کانادا را طی کردند و به مرحله لندینگ در کانادا رسیده، صادر می شود.

با این حال اقامت دائم تاریخ انقضا دارد و غویی شش ماه برای آمدن به کانادا فرصت دارد. او شغل خود که مهندس کامپیوتر بود را ترک کرد و تمام وسایل زندگی را فروخت. محدودیت های پرواز در سراسر جهان و ازجمله لبنان فقط سه ماه دیگر وجود دارد. پرواز او درتاریخ 22 می لغو شد و اقامت دائم او دوهفته بعد منقضی شد و او نمی توانست به کانادا سفر کند. غویی گفت: کارم را ترک کردم، خانه ندارم، در خانه پدر و مادرم جایی برای چمدانهای من وجود ندارد و نمی دانم باید چه کاری انجام دهم. با اینکه غویی با سازمان مهاجرت تماس گرفت، ولی هیچ چیزی از سازمان مهاجرت دریافت نکرد تا بتواند به کانادا سفر کند. 

راه حل اداره مهاجرت کانادا برای دوران کرونا

قبل از کرونا افرادی که ویزای اقامت دائم آنها منقضی شده بود، نمی توانستند به کانادا سفر کنند. بسیاری از پرونده های اقامت دائم به علت کرونا منتقضی شد، اما سازمان مهاجرت در ماه ژوئیه وب فرمی را در وبسایت کانادا برای بررسی دوباره این پرونده ها راه اندازی کرد. افراد دارای اقامت دائم کانادا این فرم را در وبسایت پر کرده و بعد از آن نامه مجوز سفر به کانادا را به آنها می دهند. به گزارش وبسایت دولت اولویت با افرادی است که تاییدیه سفر را دارند. 

اداره مهاجرت صدور مجوز سفر را تا ماه سپتامبر آغاز نکرده بود. از کارکنان دولتی سازمان مهاجرت و مارکو مندیچینو وزیر مهاجرت کانادا خواسته شد تا در جلسه مطالعاتی مربوط به تاثیر ویروس کرونا بر سیستم مهاجرت در تاریخ 25 نوامبر و 2 دسامبر 2020 شرکت کنند. سخنگوی سازمان مهاجرت گفت: از تاریخ 30 نوامبر 500 نامه برای تمدید ویزای اقامت دائم منقضی شده صادر شد.

دانیل میلز معاون وزیر گفت: سازمان مهاجرت از پاییز با 6000 نفر که ویزای اقامت دائم آنها منقضی شده بود تماس گرفت و با 4000 نفر باقی مانده هم تماس می گیرند. میلز گفت: 675 نفری که نامه مجوز سفر را دریافت کردند وارد کانادا شدند. کاترینا تاپلی معاون وزیر سازمان مهاجرت کانادا گفت: نامه مجوز سفر براساس تاریخ انقضای اقامت دائم صادر می شود. تاپلی گفت: اولین نامه ها به گروه اسپانسر شیپ تعلق گرفت و در حال حاضر سازمان مهاجرت به بررسی پروندهای گروه نیروی متخصص و سرمایه گذاری می پردازد.

مشکل ورود به کانادا در زمان کرونا

برنامه اسپانسرشیپ فقط شامل اعضای خانواده متقاضی اصلی می شود.  Prth Dhingra و خانواده اش به علت عدم دریافت نامه مجوز سفر در ماه فوریه از هم جدا شدند. پارت، همسرش نها و دختر شش ساله اش رئا را جز پرونده اقامت دائم خود ذکر کرده بود. او در ماه فوریه به کانادا آمد در حالی که همسرش نها با دخترش در هند ماند تا دخترش سال تحصیلی را تمام کند. آنها قرار بود در ماه آوریل به کانادا بیایند. پارت به عنوان شهروند دارای اقامت دائم در تورنتو کار می کند و نها و دخترش در هند ماندند. اگر خانواده افراد دارای اقامت دائم از محدودیت سفر معاف باشند و از آنجا که نها و رئا در پرونده اقامت دائم پارت هستند، نمی توان برای آنها ویزای اقامت موقت هم صادر کرد، حتی اگر اقامت دائم تایید شده آنها منقضی شده باشد.

در حال حاضر وضعیت سختی است نها گفت: ما هر لحظه به فکر این هستیم که نامه کی می آید؟ نها گفت بهتر است برای او و دخترش جدول زمانی برای سفر داده شود. اگر سازمان مهاجرت به آنها میگفت که سال آینده نامه مجوز سفر را دریافت می کنند، او کار خود را ترک نکرده و خانه خود را نفروخته و رئا را از مدرسه خارج نمی کرد. 

هارلین کاور که تاییدیه اقامت دائمش منقضی شده، گفت سه سال پیش که تصمیم داشت با همسر و فرزندانش به کانادا بیاید، اوج کار او و همسرش بود. با لغو پروازهای 5 آوریل شوق و اشتیاق آمدن به کانادا را از دست دادند. کاور می گوید نه ماه بعد از اعمال محدودیت های سفر، انتظار برای نامه مجوز سفر احساس بدی دارد و منصرف شدن از مهاجرت برای او یک گزینه مناسب نیست. کاور می گوید من دوسال از زندگی خود را به خاطر مهاجرت از دست دادم.

مشکلات مهاجرت به کانادا در زمان کرونا

چرا افراد ماهر و تحصیل کرده در برنامه مهاجرتی برای اقامت دائم دچار تاخیر اند؟ آدیتیا مدان یکی از چهار بنیانگذار گروهایی که تاییدیه اقامت دائم آنها منقضی شده،  از رسانه های اجتماعی برای افزایش اطلاعات خود و ارتباط با دولت کانادا استفاده می کند. مدان یک هفته قبل از اعمال محدودیتهای سفر اقامت دائمش تایید شد، که 28 روز اعتبار داشت. او از ماه آوریل با سازمان مهاجرت کانادا در ارتباط است و گفت در مدت 60 روز برای سفر آماده می شود، اما بعد از دوماه هنوز اجازه سفر به کانادا را ندارد.

در این مدت او دو پیشنهاد شغل داشت، چون در هند منتظر مدارک خود بود. این گروه در ماه آوریل یک گروه ایجاد کرد، که تا حالا 1198 عضو دارد. افرادی که تاییدیه اقامت دائم آنها منقضی شده در این گروه باهم ارتباط دارند و در این شرایط به هم روحیه می دهند. مدان گفت: ما دراین نه ماه باهم در ارتباط بودیم. این گروه بعد از هفته ها سکوت در رسانه های اجتماعی مثل TW، YT با کارکنان کمیته تخصصی سازمان مهاجرت کانادا ارتباط پیدا کردند. در تاریخ 25 نوامبر آنها نامه ای را با 355 امضا به دولت دادند.

از جمله درخواست های آنها تمدید پرونده های مهاجرتی دیگر است تا بتوانند به کانادا سفر کنند. آنها از سازمان مهاجرت پرسیدند، که چرا پروندهای منقضی شده به صورت خودکار تمدید نمی شوند، سازمان مهاجرت گفت: با توجه به خطرات ویروس کرونا اعتبار پاسپورت بستگی به اعتبار نتایج پزشکی افراد دارد که قبل از تمدید باید همه این موارد رعایت شود.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت