اخبار آمریکا ایالات متحده

قاضی آمریکا قانون بیمه درمانی را برای مهاجران مسدود کرد

قانون بیمه درمانی ترامپ برای مهاجران توسط قاضی مسدود میشود

پورتلند ، اوره. (AP) – یک قاضی فدرال در پورتلند ، اورگان ، روز شنبه با اجرای دستورالعمل دولت ترامپ ، خواستار مهاجران شد که اثبات کنند بیمه درمانی دارند یا می توانند قبل از دریافت ویزا خدمات درمانی خود را بپردازند.

قاضی منطقه ای آمریكا مایكل سایمون حكم مهار موقت را صادر كرد كه مانع از اجرای این قانون در روز یكشنبه می شود. معلوم نیست چه موقع او بر اساس شایستگی این پرونده حكمی خواهد كرد.

چهار شهروند آمریكا و یك سازمان غیرانتفاعی روز چهارشنبه طرح دعوی فدرال را مطرح كردند و اظهار داشتند كه این قانون تقریباً دو سوم مهاجران قانونی آینده را مسدود خواهد كرد.

در این دادخواست همچنین آمده است كه این قانون تعداد مهاجران را كه با ویزای حمایت مالی از خانواده وارد ایالات متحده می شوند ، كاهش داده یا از بین خواهد برد.

استر سونگ ، دادستان ارشد مرکز اقدام دادگستری ، که در جلسه شنبه به نمایندگی از شاکیان استدلال می کند ، می گوید: “ما بسیار سپاسگزاریم که دادگاه لزوم مسدود کردن ممنوعیت مراقبت های بهداشتی را فهمید.” “این ممنوعیت خانواده ها را جدا کرده و دو سوم مهاجرت مبتنی بر کارتهای سبز را از امشب قطع می کند ، در صورت عدم توقف این ممنوعیت.”

اعلامیه امضا شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ در اوایل ماه اکتبر برای افرادی که به دنبال ویزای مهاجرت از خارج از کشور هستند امضا می شود – نه آنهایی که قبلاً در آمریکا هستند. این امر بر ساکنان دائم قانونی تأثیر نمی گذارد. این درخواست برای متقاضیان و دارندگان حمایت بشر دوستانه یا کودکان صدق نمی کند.

در این اعلامیه آمده است: از ورود مهاجران به کشور منع می شود مگر اینکه در مدت 30 روز از ورود به بیمه درمانی تحت پوشش خود قرار بگیرند یا منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه های پزشکی داشته باشند.

این قانون آخرین تلاش دولت ترامپ برای محدود کردن دسترسی مهاجران به برنامه های عمومی است در حالی که سعی در انتقال کشور از سیستم مهاجرتی مبتنی بر خانواده به یک سیستم مبتنی بر شایستگی است.

کاخ سفید روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که با تصمیم مخالف است.

بیانیه سخنگوی مطبوعاتی استفانی گریشام گفت: “بار دیگر ، یک حکم در سراسر کشور به یک قاضی واحد اجازه می دهد تا حکم سیاست رئیس جمهور را در مورد موضوعی که کنگره صراحتاً به رئیس جمهور اختیار می دهد ، خنثی کند.”

وی گفت: “این اشتباه و ناعادلانه است كه یك قاضی دادگاه منطقه ای بتواند سیاست هایی را كه رئیس جمهور تعیین می كند به بهترین نحو از سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده محافظت كند – و برای مالیات دهندگان ایالات متحده عواقب وخیم ناشی از فشار بی حد و حصر ناشی از سیستم مراقبت های بهداشتی را متحمل شود. یارانه مراقبت های کم هزینه برای کسانی که به دنبال پذیرش هستند.

طبق قانون ویزا دولت ، بیمه موردنیاز را می توان بصورت جداگانه خریداری کرد یا توسط کارفرما تهیه کرد و می تواند پوشش کوتاه مدت یا فاجعه بار باشد.

Medicaid حساب نمی کند و یک مهاجر در صورت استفاده از یارانه های قانون مراقبت مقرون به صرفه هنگام خرید بیمه نمی تواند ویزا دریافت کند. دولت فدرال برای آن یارانه ها پرداخت می کند.

براساس اعلام موسسه سیاست مهاجرت ، یک مرکز اندیشه مهاجرت غیرحزبی ، 57 درصد از مهاجران آمریکایی در سال 2017 بیمه درمانی خصوصی داشتند ، در حالی که 69 درصد افراد متولد آمریکا و 30 درصد دارای پوشش بیمه درمانی عمومی بودند ، در حالی که 36 درصد از افراد بومی- بدنیا آمدن.

طبق سیاست مهاجرت ، نرخ بیمه غیرقابل اطمینان برای مهاجران از سال 2013 تا 2017 از 32٪ به 20٪ کاهش یافته است.

سالانه حدود 1.1 میلیون نفر وجود دارند که کارتهای سبز دریافت می کنند.

جسی بلس ، مدیر دادخواهی فدرال در انجمن وكلا در امور مهاجرت آمریكا گفت: “هزاران بی شماری در سراسر كشور امروز می توانند نفس نفس بكشند زیرا دادگاه ضرر فوری و جبران ناپذیری كه به آنها وارد می شد را تشخیص داد.”

در اوایل سال جاری ، دولت تغییراتی در مقررات ایجاد کرده است که می تواند کارتهای سبز را برای مهاجران که از برخی از انواع کمک های عمومی استفاده می کنند ، محروم کند ، اما دادگاه ها این اقدامات را مسدود کرده اند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023