dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مزایای برنامه مهاجرت اسپانسرشیپ کانادا


مزایای برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدر/مادربزرگ ها برای کانادا

مزیت اصلی این برنامه مهاجرتی برای شهروندان یا دارندگان اقامت دائم کانادا واضح و روشن است: پیوستن به اعضای خانواده. والدین یا پدربزرگ/مادبزرگ این متقاضیان از مزایای کامل اقامت دائم کانادا بهره مند خواهد بود؛ مزایای نظیر اجازه کار در کانادا، استفاده از خدمات درمانی کانادا و نهایتا اخذ شهروندی کانادا.

اما مزایای این برنامه مهاجرتی برای کانادا چه خواهد بود؟

در وهله نخست، پیوستن اعضای خانواده ها باعث استحکام نهاد خانواده می شود و خانواده ستون فقرات جامعه کاناداست.

اول از همه اینکه خانواده ها، شاکله جامعه کانادا را تشکیل می دهند.

همچنین با قاطعیت کامل می توان ادعا کرد که PGP از لحاظ اقتصادی بسیار مفید است.

تحقیقات نشان می دهد که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در درآمد خانواده ها به شکلی مثبت سهیم هستند. این مشارکت به خانواده ها امکان داشتن قدرت خرید بیشتر را می دهد، که در نهایت به نفع اقتصاد کشور است.

خرید مسکن، بزرگترین خریدی است که همه ما انجام می دهیم. نرخ مالکیت خانه در بین خانواده های مهاجر، برابر با خانواده های متولد در کانادا است (تقریباً 70 درصد خانواده ها صاحب خانه هستند).

والدین و پدربزرگ و مادربزرگ علاوه بر مشارکت در درآمد خانوار؛ فرزندان و نوه هایشان را قادر می سازند تا ساعات بیشتری کار کنند؛ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ با نگهداری کودکان، به سایر اعضای خانواده انعطاف بیشتری می دهند تا فرصت های اقتصادی را دنبال کنند.

در گذشته، نظرسنجی های دولت کانادا نشان داده است که از دیدگاه شهروندان و ساکنان دائم کانادا، PGP در میان شاخه های مهاجرتی کانادا محبوبیت بسیار کمی دارد. این محبوبیت پایین منطقی است، چرا که برداشت مردم این است که والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها کمک چندانی به اقتصاد کانادا نمی کنند، و احتمالاً باید برای خدمات اجتماعی آنها، مثل خدمات درمانی، خرج قابل توجهی کنند.

اما لازم به یاددآوری است که کانادا با راه حل هایی مؤثر، این نگرانی ها را کاهش داده است. اول از همه اینکه در شرایط عادی، والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها فقط 6 درصد آمار مهاجرت به کانادا را به خود اختصاص می دهند.

والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها مثل سایر افراد، جهت مهاجرت به کانادا باید معاینات پزشکی را انجام دهند که دولت کانادا آنها را تعیین کرده است. انجام این معاینات پزشکی به این دلیل است تا مهاجران در آینده تقاضای بیش از حدی در نظام خدمات بهداشتی کانادا ایجاد نکنند.

دوم اینکه کانادا، دوره ای 20 ساله را به کسانی که اسپانسر والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود می شوند، تحمیل می کند.

در این مدت، اسپانسر مسئولیت والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را به صورت تام برعهده می گیرد؛ به عبارت دیگر، آنها با دولت کانادا قراردادی منعقد می کنند که بر اساس آن، شخص اسپانسر از تاریخ دریافت اقامت دائم برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود، به مدت 20 سال مسئولیت امور و نیازهای مالی آنها را برعهده می گیرد.

ظرف این مدت، شخص اسپانسر به صورت قانونی موظف است تا هرگونه کمک های اجتماعی اختصاص یافته به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را باز پرداخت کند. این موجب می شود تا والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها استفاده بسیار کمی از کمک های اجتماعی کنند.

در نهایت، کانادا با سیستم مهاجرتی خود به دنبال اهداف اقتصادی، اجتماعی و ملاحظات بشر دوستانه است. کانادا می خواهد با ورود مهاجران، اقتصاد کشور بهبود یابد و به همین دلیل هم 60 درصد مهاجران به این کشور را از دسته اقتصادی انتخاب می کند.

کانادا همچین قصد گردهمایی مجدد خانواده ها را دارد، و به همین دلیل است که برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ را اجرا می کند. در آخر، کانادا به دلیل ملاحظات بشردوستانه، دنبال یاری رسانی به افرادی است که از اقبال کمتری برخوردارند.

با اینکه نباید با دیدگاه اقتصادی به برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ نگاه کرد، اما با قاطعیت می توان مدعی بود که PGP در حقیقت به اقتصاد کانادا کمک می کند.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت