اخبار مشترک

مرز آمریکا و کانادا تا یکماه دیگر بسته باقی می ماند

کانادا اعلام کرد که مرز جنوبی آن برای جلوگیری از شیوع COVID-19 حداقل تا 21 اکتبر سال 2020 بسته خواهد ماند. 

وزیر سلامت عمومی Bill Blair در توئیتر خود اعلام کرد که مرز برای سفرهای غیر ضروری بین کانادا و ایالات متحده همچنان بسته خواهد شد.

این بدان معنی است که شهروندان ایالات متحده فقط با یک دلیل ضروری می توانند به کانادا سفر کنند. سفر ضروری شامل حمل و نقل تجاری از طریق راه آهن و کامیون و همچنین شامل افرادی میشود که از مرز برای انجام کارهای مهم عبور می کنند. 

علاوه بر این ، شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم در ایالات متحده و اعضای خانواده درجه یک آنها نیز ممکن است بتوانند از مرز عبور کنند. اعضای درجه یک خانواده شامل همسر ، شرکای عرفی ، فرزندان ، والدین تنی یا والدین ناتنی هستند. 

سفر غیر ضروری به کانادا ، (از جمله برای گردشگری ، خرید و سرگرمی) هنوز ممنوع است. 

این اکنون این ششمین باری ست که بسته بودن مرز بین آمریکا و کانادا تمدید میشود.

ایالات متحده از 16 سپتامبر بیش از 6.5 میلیون مورد COVID-19 را تایید کرده است که بیش از هر کشور دیگری است. این آمار طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) است. از طرف دیگر ، کانادا 139،747 مورد تأیید شده دارد.

حتی با در نظر گرفتن تفاوت جمعیت ، تعداد موارد COVID-19 در ایالات متحده به طور قابل توجهی بیشتر از کانادا است. 

آزمایشگاه ها در سراسر کانادا بیش از 6 میلیون آزمایش انجام داده اند که2.1٪ آنها مثبت بوده است (این به گفته دکتر ترسا تام ، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا است). این بدان معناست که بیش از 15٪ از جمعیت کانادا مورد آزمایش قرار گرفته اند.

دکتر تام همچنین بیانیه ای صادر كرد و از كانادایی ها خواست كه از توصیه های مقامات سلامت عمومی ، از جمله رعایت فاصله اجتمایی و پرهیز از مكان های شلوغ ، پیروی كنند. 

علاوه بر این ، تعداد موارد گزارش شده روزانه در سراسر کانادا ، بیش از 900 مورد روزانه ، افزایش یافته است که باعث ایجاد نگرانی برای موج دوم کرونا و احتمال قرنطینه مجدد کانادا شده است. 

مهاجرت به آمریکا

ایالات متحده همچنین به دلیل COVID-19 اقدامات ویژه مهاجرتی را انجام می دهد. 

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، یک فرمان اجرایی را امضا کرد که طی این فرمان کسانی که جدید گرین کارت دریافت کرده اند و همچنین کارگران خارجی موقت و دارندگان ویزای H1-B را از ورود به کشور منع می کند.  

به گفته رئیس جمهور ، این اقدام به شهروندان آمریکایی که به دلیل بیماری کرونا شغل خود را از دست داده اند ، امکان اشتغال میدهد. 

مهاجرت به کانادا

در مقابل ، کانادا به بررسی درخواست های مهاجرت ادامه می دهد و متعهد به استقبال از مهاجران و کارگران موقت خارجی است.  

به همین دلیل ، بسیاری از افرادی که قبلاً مایل به مهاجرت به ایالات متحده بودند ، حال توجه خود را به کانادا معطوف می کنند. علاوه بر این ، بسیاری از کارگران موقت خارجی مقیم ایالات متحده به دلیل نامشخص بودن وضعیت مهاجرتی خود ، به دنبال مهاجرت به کانادا هستند. در صورت پیشبینی میشود که مهاجرت از ایالات متحده به کانادا به طور قابل توجهی افزایش می یابد. 

کانادا همچنین به طور منظم دارو های اکسپرس اینتری را ادامه می دهد. روز چهارشنبه ، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا 4200 متقاضی مهاجرت به کانادا را در دومین قرعه کشی بزرگ خودعوت کرد . 

بسیاری از استانها نیز به دراوهای (قرعه کشی) خود برای دعوت از متقاضیان جهت مهاجرت به کانادا ادامه می دهند. در هفته گذشته ، بریتیش کلمبیا ، مانیتوبا و ساسکاچوان از متقاضیان مهاجرت دعوت کردند تا برای نامزدی استانی درخواست دهند و در نهایت به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023