اخبار مشترک

مرزهای آمریکا و کانادا تا پایان 21 اکتبر همچنان بسته خواهد ماند

ترودو این هفته گفت که تا زمانی که موارد کرونا در ایالات متحده بالا باشد ، مرز بسته خواهد ماند.

نخست وزیر در یک مصاحبه رادیویی در وینیپگ گفت: “ما متعهد شده ایم که کانادایی ها را ایمن نگه داریم و بسته شدن مرزها را ادامه می دهیم زیرا کشورها در مکانی نیستند که ما با بازگشایی این مرزها احساس راحتی کنیم.”

وی ادامه داد: “ما اطمینان خواهیم داشت که ایمنی کانادا هنگام حرکت به جلو از اهمیت بیشتری برخوردار است. ما این موارد را در ایالات متحده و سایر نقاط جهان مشاهده می کنیم و باید به کنترل این مرزها ادامه دهیم. “


مهاجرت به کانادا

مرز کانادا و ایالات متحده از 21 مارس به روی تردد غیر ضروری بسته شده است ، دولت در هر دو طرف ممنوعیت را به طور ماهانه تمدید می کند.

کانادا همچنین برای جلوگیری از شیوع COVID-19 محدودیت هایی را در سفرهای بین المللی اعمال کرده است .

تعداد مهاجرت کانادا در ماه آگوست مجدداً کاهش یافت ، زیرا پس از موج اول ویروس کرونا برای دومین ماه متوالی موارد کرونا مشاهده شد.

آخرین آمارهای دولت فدرال نشان می دهد که 11315 نفر ازمهاجر جدید در ماه آگوست پذیرفته شده اند ، در حالی که در ماه سپتامبر 13،675 کاهش داشته است ، که بیش از 17 درصد افت دارد.

این رقم همچنین در اوت 2019 ، زمانی که 31،585 پذیرش اقامت دائم ثبت شد ، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

پس از گذشت هشت ماه از سال 2019 ، کانادا از 228،430 مهاجر جدید استقبال کرده است ، در حالی که این رقم امسال بیش از 128،000 نفر است. این بدان معناست که کانادا 100،000 تازه وارد سال گذشته از این زمان عقب است و بعید به نظر می رسد که هدف پیش از ویروس کرونا را برای 341،000 اقامت دائم جدید برآورده کند.

صدور اقامت دائم جدید می تواند نامزدهایی باشد که قبلاً در کانادا در حال گذر از وضعیت موقت بوده اند و یا افرادی از خارج از کشور هستند که قبل از 18 مارس تأیید شده اند.سفر به کانادا

این محدودیت ها با برخی معافیت ها ، ورود به همه به جز شهروندان و ساکنان دائمی را ممنوع می کند.

در حال حاضر کانادا   برای افراد زیر معافیت هایی در نظر گرفته است ، مشروط بر اینکه آنها به دلیل غیراختیاری در سفر باشند.

  • کارگران فصلی کشاورزی ، کارگران ماهی / غذاهای دریایی ، مراقبان و سایر کارگران موقت خارجی.
  • دانشجویان بین المللی که دارای مجوز تحصیل معتبر بودند ، یا برای مجوز تحصیل تأیید شده بودند ، هنگامی که محدودیت های سفر از 18 مارس 2020 اعمال شد. دانشجویان بین المللی بیشتر از 20 اکتبر مجاز به سفر هستند با یک معافیت جدید.
  • متقاضیان اقامت دائم که قبل از اعلام محدودیت سفر در تاریخ 18 مارس 2020 ، برای اقامت دائم تأیید شده بودند ، اما هنوز به کانادا سفر نکرده بودند.
  • اعضای درجه یک خانواده شهروندان کانادایی و اقامت دائم نیز در  صورت ورود به منزل برای داشتن حداقل دو هفته در کنار یکی از اعضای خانواده فاقد معافیت هستند .
  • اعضای خانواده (گسترده) شهروندان و دارندگان اقامت دائم ، به علاوه اتباع خارجی که به بشر دوستانه سفر می کنند.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023