تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه کانادا و آمریکا

وی والت آمریکا مشترک آمریکا تحصیلات مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه کانادا و آمریکا

پذیرش از دانشگاه های آمریکا و کانادا

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه کانادا در صورتی که در شروع مدرک زبان ندارید، میتوانید پس از شروع پرونده در مراحل بعدی مدرک زبان را به پرونده خود اضافه کنید

 1. اسکن پاسپورت معتبر (هر مدرک به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf)
 2. ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf
 3. ترجمه شناسنامه
 4. ادمیشن فی
 5. آدرس و شماره تماس و کدپستی متقاضی
 6. نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل (برای تکمیل فرم ها مورد نیاز است)

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه کانادا در صورتی که در شروع پروسه، مدرک زبان ندارید، میتوانید پس از شروع پرونده در مراحل بعدی مدرک زبان را به پرونده خود اضافه کنید.

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه کانادا

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و آمریکا برای دوره فوق لیسانس و دکتری داشتن مدرک زبان ضرورری می باشد و دانشگاه ها هیچ پرونده ای را بدون مدرک زبان بررسی نخواهد کرد.

1. برای پذیرش تمامی رشته ها از آمریکا آیلتس نمره 7.5 و یا تافل کامپیوتری 100

 • برای اخذ پذیرش از تمامی دانشگاه های آمریکا برای دوره فوق لیسانس و دکتری داشتن مدرک GRE و یا GMAT ضرورری می باشد. دانشگاه های آمریکا هیچ پرونده ای را بدون این مدارک بررسی نخواهد کرد.

2. برای پذیرش از کانادا آیلتس نمره 6.5 -7 و یا تافل کامپیوتری 90. برای بعضی از رشته ها مانند مدیریت و یا رشته های مرتبط با علوم پزشکی نمره آیلتس 7.5 یا تافل 100 ضروری می باشد.

3. برای رشته های مدیریت در کانادا یا آمریکا مدرک GMAT لازم است.

4. برای رشته های علوم و مهندسی GRE لازم است.

5. برای برخی از رشته ها در کانادا نیز مدرک GRE لازم است.

 1. معدل دوره لیسانس و فوق لیسانس بایستی بالای 15 باشد (B+). همچنین معدل دو سال آخر بویژه دروس اختصاصی بایستی بالای 15 باشد.
 2. شرایط ذکر شده در بالا حداقل شرایط پذیرش می باشد و پرونده متقاضی فقط در صورت دارا بودن شرایط بالا از توسط دانشگاه بررسی خواهد گردید. با این حال چون تعداد متقاضی همیشه چندین برابر ظرفیت پذیرش می باشد، پذیرش به بهترین متقاضیان داده خواهد شد. بعنوان مثال کسانیکه معدل بالاتر یا نمره GRE و یا GMAT بالاتری دارد و یا تحقیقات با کیفیت بهتری دارد پذیرش می گیرند. با دارا بودن تمامی این شرایط، شانس پذیرش دکتری حدود یک به ده و پذیرش فوق لیسانس یک به چهار می باشد.
 3. برای پذیرش از بسیاری از رشته ها بویژه مهندسی دانشجو باید قبلا استاد راهنمایی پیدا کند که علاقمند به کار با دانشجو باشد. در این حال استاد راهنما متقاضی را به دانشگاه معرفی خواهد کرد. برای پیدا کردن استاد راهنما متقاضی باید مدارک تحصیلی و زمینه تحقیقاتی خود را برای استادان دانشگاه مربوطه ارسال کند و بتواند یکی از اساتید را برای پذیرش خود متقاعد نماید.
 4. متقاضیان فارغ التحصیل از دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی و غیره در صورتی که مدرک آنها مورد تایید وزارت علوم باشد، می توانند برای پذیرش اقدام نمایند ولی به دلیل نوع دانشگاه شانس پایین تری نسبت به دانشجویان دانشگاه های دولتی و یا دانشگاه آزاد خواهد داشت.
 5. بورس تحصیلی در مقطع فوق لیسانس فقط به دانشجویان با شرایط ممتاز داده می شود و مبلغ آن بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین 10 تا 20 هزار دلار در سال خواهد بود. در برخی رشته ها و یا دانشگاه ها کمک هزینه از سوی استاد راهنما و از محل پروژه تحقیقاتی پرداخت می گردد.
 6. کمک هزینه و بورس تحصیلی در مقطع دکتری به بیشتر دانشجویان تعلق می گیرد ولی مبلغ آن بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین 15 تا 30 هزار دلار در سال است. در برخی رشته ها و یا دانشگاه ها این کمک هزینه از سوی استاد راهنما و از محل پروژه تحقیقاتی پرداخت می گردد.
 7. شهریه تحصیل در رشته های فوق لیسانس ٥٠-٦٠ هزار دلار ميباشد
 8. شهریه تحصیل در رشته های MBA و یا DBA در کانادا سالیانه 20 تا 30 هزار دلار است. در آمریکا این هزینه بین 20 تا 40 هزار دلار می باشد.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی