تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اپلای برای مقطع ارشد و دکترا کانادا

وی والت آمریکا کانادا تحصیلات تحصیل در کانادا مدارک مورد نیاز جهت اپلای برای مقطع ارشد و دکترا کانادا

اپلای ارشد و دکترا در کانادا1. چه مهرهایی نیاز است؟

از نظر دانشگاه ریز نمراتی قابل تایید است که دانشگاه مقطع قبلی (در ایران) آن را مهر و موم کرده باشد. بنابراین مهر های مورد نیاز را دانشگاه ایران تعیین می کند. حداقل مهر مورد نیار مهر مترجم رسمی و سربرگ دادگستری است مگر آن که دانشگاه ایران صراحتا اعلام کند که مهر دادگستری و وزارت امورخارجه نیز برای تایید و مهر و موم مدارک نیاز است.

2. آیا صفحات فارسی ترجمه نیز باید برای اپلای آپلود شود؟

بله. به این دلیل که ترجمه موقعی سندیت دارد که صفحات فارسی الصاقی به آن نیز اسکن شده باشد. چون واحد ارزیابی ادمیشن نمرات ترجمه شده را با نمرات فارسی انطباق می دهد.

3. آیا تمام صفحات فارسی و انگلیسی ترجمه باید مهر بخورد؟

بله.

4. برای اپلای چه مدارکی باید آپلود شود؟

ابتدا حتما قسمت requirement دانشگاه مورد نظر را در سایت مربوطه چک کنید. در صورتی که برای دکترا یا مستر با تز اپلای می کنید نیاز است که سوپروایزر را تعیین کنید یا برای بررسی انتخاب کنید.

5. آیا مدرک فوق دیپلم برای اپلای نیاز است؟

بله. حتما می بایست ترجمه مدرک فوق دیپلم خود را همراه با مدارک دیگر به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. چنانچه کارشناسی پیوسته خوانده اید، مدرک لیسانس کفایت میکند.

6. آیا نیاز است مدرک پیش دانشگاهی آپلود شود؟

بله. اگر ترجمه ریزنمرات پیش دانشگاهی را ندارید مشکلی از نظر اپلای ایجاد نمی شود. تنها آپلود ترجمه مدرک پیش دانشگاهی کفایت می کند (منظور از ترجمه پکیج کامل به همراه صفحه فارسی الصاقی است). در صورتی که از قبل transcript یا Certificate را برای اپلود مدارک قبلی انتخاب کرده بودید و پرتال اجازه انتخاب دوباره آن ها را نمی داد می توانید نزدیک ترین گزینه را انتخاب کرده و در description به صورت خلاصه نوع مدرک را توضیح دهید.

7. آیا دانشگاه در کانادا برای آزادسازی مدرک همکاری می کند و وقت بیشتری می دهد؟

اگر ریزنمرات رسمی مهر و موم شده را از دانشگاه گرفته باشید، بله همکاری می کند ( طبق تجربه ای که در دانشکده مهندسی دیده شده ). ولی توصیه می شود حتما در اسرع وقت مدرک آزاد شده ارایه شود . این مورد تنها در دانشگاه کنکردیا صدق می کند به عنوان مثال اگر برای دانشگاه اوتاوا اپلای می کنید تا موقعی که ریزنمرات مهر و موم شده و ترجمه دانشنامه برای دانشگاه ارسال نشود، دانشگاه اجازه برداشتن واحد یا ثبت نام نمی دهد.

9. من مدرکم رو آزاد کردم . و تو دانشنامم انگلیسی هم پایینش نوشته که این رسمیه با مهر دانشگاه و آرم وزارت علوم . همینو بدم دانشگاه مهر و موم کنه کافیه یا باید حتما بفرستم برای ترجمه رسمی ؟

بعضی مدرک ها دو زبانه هستند باید ببینید چه جور نوشته. بعد یه مسئله ای هم که هست کلا دانشنامه مهر و موم نمی شه چون secured نباید بشه. ریزنمرات هست که ترجمه مهر و موم می شه و دانشنامه همراهش الصاق می شه (در این مورد نیاز به ترجمه نیست فقط باید یه کپی ازش همراه ترجمه باشه) اینطوری نیست که دانشنامه جدا مهر و موم و تایید بشه

10. اصل ترجمه مدارک و ریزنمراتم رو باید برای دانشگاه پست کنم؟

خیر. ترجمه رسمی دانشنامه و ریزنمرات به طور همزمان که به تایید دانشگاه مبدا در ایران برسد کافی است. اصل مدرک و ریزنمرات به هیچ دانشگاهی نباید فرستاده شود چون از دانشنامه تنها یک نسخه صادر شده و دانشگاه مقصد نیز ریزنمرات و دانشنامه را برنمی گرداند.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی