dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ورود مسافرانی که 14 روز اخیر ایران بودند به آمریکا ممنوع است

اخبار آمریکا ایالات متحده ورود مسافرانی که 14 روز اخیر ایران بودند به آمریکا ممنوع است

ورود به امریکا

توجه: اقامت ۱۴ روزه آمریکا برای دارندگان ویزای مهاجرتی دیگر اعمال نمیشود

Also, regarding applicants in Iran, there has been some confusion about if applicants in Iran need to be outside Iran for 14 days prior to entry into the US. Please be aware that this rule no longer applies to immigrant visa holders.


رئیس جمهور گفت: «نخست ، رئیس جمهور امروز اقدام به اضافه كردن محدودیت های سفر اضافی در ایران كرد. … ایران در حال حاضر تحت تحریم سفر است ، اما ما در حال گسترشمحدودیت های سفر موجود هستیم تا بتوانیم هر اتباع خارجی را که در طی 14 روز گذشته به ایران سفر کرده اند ، شامل کنیم.

29.02.2020

اعلامیه ریاست جمهوری مبنی بر تعلیق ورود به عنوان مهاجران و غیر مهاجران برخی افراد اضافی که خطر انتقال کروناویروس را به همراه دارند


طبق آخرین اطلاعاتی که رسیده افراد زیر مشمول دستور امروز نمی شوند و در صورتی که در ایران هستند یا ظرف ۱۴ روز گذشته در ایران بوده اند می توانند به آمریکا بازگردند:

مطابق متن فرمان اجرائی رئیس جمهور ترامپ افراد زیر از شمول اجرای این دستور مستثنی بوده و حق دارند وارد آمریکا شوند:
1- دارندگان اقامت دائم آمریکا(گرین کارت).
2- همسر شهروندان آمریکا یا دارندگان گرین کارت آمریکا.
3- والدین شهروندان آمریکا یا دارندگان گرین کارت آمریکا به شرط اینکه شهروند یا دارنده گرین کارت مجرد و زیر 21 سال باشد.
4- فرزندان زیر 21 سال شهروندان آمریکا و دارندگان گرین کارت.
5- خواهر و برادر شهروندان آمریکا یا دارندگان گرین کارت به شرط اینکه هر دو مجرد و زیر ۲۱ سال باشند.
متاسفانه فعلا سایر افرادی که دارای ویزای مهاجرتی یا غیرمهاجرتی معتبر هستند اما در یکی از گروه های فوق قرار نمی گیرند امکان ورود به آمریکا را ندارند.

*افرادی که از طریق همسر دارنده گرین کارت آمریکا یا شهروند آمریکا موفق به دریافت ویزای مهاجرتی شده اند و برای اولین بار قصد ورود به آمریکا را دارند از فرمان اجرائی رئیس جمهور در رابطه با مقابله با ویروس کرونا معاف هستند و می توانند وارد آمریکا شوند.
* پدر و مادر و خواهر و برادر شهروندان آمریکا که به تازگی ویزای مهاجرتی گرفته اند و برای اولین بار وارد آمریکا می شوند اگر شهروند آمریکا بالای ۲۱ سال یا متاهل باشد فعلا از این فرمان معاف نیستند و بدون توقف ۱۴ روزه خارج از ایران نمی توانند وارد آمریکا شوند.

تاریخ شروع اجرا دستور اجرائی رئیس جمهور ترامپ برای منع ورود افرادی که در 14روز گذشته به ایران مسافرت کرده اند از ساعت 5 عصر روز دوم مارچ است. افرادی که مشمول این فرمان می شوند باید قبل از این تاریخ و ساعت خود را به آمریکا برسانند.


به گزارش اسپوتنیک، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود محدودیت های مسافرتی به ایران، ایتالیا و کره جنوبی در رابطه با شیوع ویروس کرونا اعمال می شود.

به گفته پنس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا محدودیت‌های اعمال شده در رابطه با ایران را مورد تأیید قرار داد. این موضوع ممنوعیت ورود افرادی را در نظر می‌گیرد که طی 2 هفته گذشته به ایران سفر کرده باشند.

افزون برآن، آمریکا سطح خطر مسافرت به بعضی از مناطق ایتالیا و کره جنوبی را «بالاتر» می برد و به آمریکایی ها توصیه می‌کند از سفر به آنجا خودداری ورزند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چین از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.تعداد مبتلایان آلوده در چین تاکنون از 78 هزار نفر فراتر رفته است، 2744 نفر جان باختند، بیش از 32 هزار نفر نیز درمان شده اند.موارد ابتلا در خارج از چین، براساس اطلاعات چندی پیش سازمان بهداشت جهانی، در 37 کشور جهان، تعداد 2790 مبتلا و 44 نفر فوتی ثبت شده است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت