تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

لینکدین چیست و چگونه می توان با ثبت نام در linkedin کار پیدا کرد

وی والت آمریکا کانادا کار کاریابی در کانادا رزومه کانادایی لینکدین چیست و چگونه می توان با ثبت نام در linkedin کار پیدا کرد

لینکدین چیست؟

همانطور که می دانید سایت شبکه اجتماعی لینکدین (Linkedin) بزرگترین و مهمترین شبکه اجتماعی متخصصین دنیا است که هم اکنون رتبه سایت 12 در جهان می باشد.

  یکی از مزایای سایت لینکدین استفاده از لایک مخاطبین به تخصص شماست یعنی هنگامیکه چند حرفه را در پروفایل خود قرار می دهید دوستان شما می توانند به تخصصتان رای دهند و آن تخصصی که رای بیشتری آورده است در صدر قرار گرفته و به راحتی در دسترس کاربران قرار می گیرد.


شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه LinkedIn با بیش از نیم میلیارد عضو، یکی از ابزارهای حرفه ای و بسیار مفید برای ارتباط با کارمندان قبلی یک شرکت و یا چک کردن پورتال شغلی یک کمپانی محسوب می شود.
در هر زمینه کاری که مشغول به کار هستید و قصد دریافت پیشنهاد شغلی برای ویزای کانادا را دارید، به شما اکیداً پیشنهاد می شود تا یک حساب کاربری حرفهای در این شبکه اجتماعی محبوب و تخصصی ایجاد کنید.از این رو بهتر است اینکار را سریعاً انجام داده و صفحه لینکدین خود را با جدیدترین اطلاعات کاری، تجارب، دستاوردهای و موارد مرتبط به روز رسانی کنید.

یک نیروی کار بالقوه می توان از چندین روش مختلف از شبکه LinkedIn استفاده کند که شامل ایجاد حلقه ارتباطی حرفه ای و تخصصی و یا جستجوی موثر عنوان شغلی و جاب آفر می شود.
بسیاری از کارفرمایان با توجه به ابزارهای خوب تجزیه و تحلیل کاندیداهای احتمالی، از پروفایل لینکدین خود به عنوان معیار ارزیابی نامزدهای جاب آفر برای ویزای کار کانادا استفاده می کنند. از این رو در راستای برنامه های شغلی خود و دستیابی به هدف مهاجرت کاری و زندگی در کانادا، بهتر است به طور هوشمندانه و دقیق، پروفایل لینکدین خود را به روز رسانی کرده و به آن به طور مستمر سر بزنید.

 از استراتژی های مورد استفاده در لینکدین، حضور ما در گروه های مورد بحث تخصص باشد. درگیر کردن افراد در بحث بوسیله پاسخ دادن به سوالات نیز می تواند باعث افزایش حضور و جذب مخاطبین زیادی به سمت تجارت باشد. 


چگونه یک رزومه و صفحه شغلی خوب در سایت لینکدین بسازیم؟


تیتر مناسب لینکدین Professional Headline Linkdin شغلی را بنویسید که میخواهید، نه آن شغلی که دارید.

برای رسیدن به درجه های بالا شغلی در سازمان شما نیازمند تجربه، خلاقیت و انگیزه هستید. در سطح حرفه ای این سه مورد میتواند رول خوبی در تیتر لینکدین شما بازی کند. این تیتر باید برجسته کننده کلیت تخصص شما باشد. همچنین اشاره کند به وظایف و مسولیت هایی که شما می توانید در گیر و دار شغل مورد درخواست خود به عهده بگیرید. پس تیتری را نام ببرید که بهترین عنوان شغلی را برای شما در ذهن کارفرما ایجاد کند.
  
 مثلا: اگر میخواهید بگویید: “رئیس کارگاه” بهتر است بگویید “مدیر سایت” ویا اگر میخواهید بگویید: “برقکار حرفه ای” بهتر است بگویید “تکنسین برق و تعمیرات الکترونیک” چون لغات تخصصی که مدبرانه انتخاب شده است، بهتر عنوان حرفه ای شما را بیان میکند.
 
  همیشه این را بدانید که عنوان های شغلی در هر سازمانی متفاوت است، پس یک عنوان توضیحی و کلی بهتر شما را توصیف می کند و شخصیت کاری شما را توضیح می دهد.


عکس مناسب با صورت رو به رو در لینکدین    Put your best face forward Linkdin

عکس اولین بازخورد شما در نظر مخاطب و پرچم دار رزومه شما است. عکس شما باید مرتب و رسمی باشد یعنی همان چهره ای که شما برای مصاحبه دارید: کاملا رسمی و یک لبخند حرفه ای.
  عکس باید بدون نقص، با روتوش، زمینه روشن (زمینه تیره با زمینه اصلی لینکدین همرنگ میشود و خوب جلوه نمی کند). البته خود من بسیاری عکس از افراد برجسته در لینکدین دیده ام که عکس کم حجم ، بی کیفیت و با رزولوشن کم داشته اند که واقعا متعجب شده ام.
برای درج عکس حرفه ای، حتما از خدمات یک عکاس استفاده کنید.

 
فعالیت ها در لینکدین     Activity in Linkdin

این قسمت از پروفایل شما بیانگر فعالیت های روزمره شما است. همیشه این قسمت را فعال و داینامیک نگه دارید. بهتر است هرچند وقت یکبار  لینکها را به اشتراک بگذارید و یا پست های دوستانتان را لایک کنید. (مانند دیگر شبکه های اجتماعی) برای شروع بهتر است که دوستان خود یا افراد بالاتر و بهتر از خود را جستجو کنید و مطالب آنها را به اشترایک بگذارید یا لایک کنید.
 
همیشه دقت کنید که بهترین پست ها که مربوط به شغل شما باشد را به اشتراک بگذارید، لینکدین جایی نیست که شما علاقمندی هایتان را بیان کنید، بلکه بهتر است در زمینه شغلتان به روز باشید.

 سرگذشت خود را در لینکدین بنویسید. اما شیرین و کوتاه Make your case in Linkdin — but keep it short and sweet.
 
  این قسمت بهترین محل برای بالا بردن توانایی های شما در ذهن دیگران است. تجربه های گذشته خود به صورت یک نامه بیوگرافی با لغات مناسب (انگلیسی) همراه با معنی خوب و مختصر بنویسید.
 
  تخصص های خود را به صورتی بنویسید که در صورت جستجو توسط دیگران به راحتی شما انتخاب شوید. لغات مربوط به رشته خود را با دقت انتخاب کنید. مثلا لغات Project management وRisk management لغات کلی خوبی هستند ولی با انتخاب لغات دقیق تر و بهتر مانند measuring maturity و implementing change management initiatives. به کارفرمای خود بفهمانید که در سطح بالاتری از تخصص و تجربه هستید.


آیا می دانید لینکدین چیست ؟


از خود در لینکدین تعریف کنید و خاص باشید Show off in Linkdin, and be specific  هدف اینست: بهترین دستاوردها و شغل هایی که داشتید را بیان کنید.

 •   تجربه های شغلی گذشته و سمت خود و مدت زمان و محل و سازمانی که در آن فعالیت داشتید را بنویسید. مهم نیست در چه فرمتی مینویسید یا از فرمت پیش فرض لینکدین Linkedin  استفاده کنید یا خودتان بنویسید.
 •  تمام فعالیت های گذشته خود را چه در استخدام بوده اید و چه برای خود کار کرده اید با دقت بنویسید. جزئیات 5 تا 10 سال گذشته مهم است.روی مدارک و سمت ها و دستاوردهایتان تمرکز کنید.
 •   تجربیات نامربوط به فعالیت اصلی خود را حذف کنید و روی شغل مورد نظر خود در آینده تمرکز کنید. شغل های مربوط به بازه های زمانی کم را حذف کنید مثلا کاراموزی در …. یا کارموقت در شرکت .

 

کارهای داوطلبانه را در لینکدین بیشتر نشان دهید Highlight volunteer work in Linkdin

 • کار داوطلبانه ( این مطلب را بخوانید) همیشه خوب است حتی برای شما که به صورت حرفه ای و در سمتی بالا کار میکردید.
 •   هیچ گاه لیست کار های داوطلبانه را با کارهای که کسب درآمد کرده اید با هم ننویسید چون اهداف نامشخص دارد و گیج کننده است. کار عام المنفعه انجام دادن با کسب درآمد فرق دارد ولی نوشتن این نوع کارهای داوطلبانه علاوه بر تجربه مفید، نشاندهنده نوع نگاه شما به جامعه و کمک به آن است. جامعه ای که پایه های اولیه آن براساس خیرخواهی و کمک باشد و نه براساس کسب درآمد فردی.


آیا می دانید لینکدین چیست و چگونه شما را در پیدا کردن کار کمک خواهد کرد

 •  به دنبال دریافت توصیه های خوب برای لینکدین باشید      Seek the right recommendations for Linkdin
 • حرفه ای ها به دنبال کسب تجربه بیشتر هستند و تجربه بیشتر نیازمند حمایت بیشتر توسط مخاطب کار است. حمایت بیشتر باعث افزایش اعتبار شما است.
 • روی توصیه هایی که مردم در مورد تخصص های شما گفته اند تمرکز کنید و به آنها اعتبار بخشید مثلا کارفرمایی که با مدیریت شما توانسته پروژه ساختمانی خوبی را به اتمام برساند.
 • هر توصیه ای باعث افزایش بخش مهارت های شما میشود. حداقل از 5 نفر بخواهید که برای شما تاییدیه بنویسند.(Endorsment)
 •  به گروه ها و سازمان ها مهم در لینکدین وصل شوید   Plug in to groups and organizations in Linkdin
 • پیوستن به گروه ها، شرکت ها و دانشگاه ها و … مرتبط با دانش و تجربه شما نشاندهنده آگاهی عمیق از جامعه حرفه ای است که شما با آن در ارتباط هستید.
 • با همه در لینکدین ارتباط باشید، اما فقط در زمینه کاری خود. Talk to strangers in Linkedin — but only on common ground.
 • برای توسعه فعالیت ها و ارتباطات خود با کارفرما ها حتما یک ارتباط آنلاین (سمت راست صفحه لینکدین شما)هدفدار شروع کنید. ارتباطی آنلاین که باعث توسعه کار شما خواهد شد.
 • وقتی با یک کارفرما که نمیشناسید چت می کنید، کاملا حرفه ای صحبت کنید.
 • به صورت خلاصه موارد بالا به شما کمک خواهد کرد که بتوانید رزومه خوبی در صفحه اینترنتی خود داشته باشید و موفق به پیدا کردن کار باشید. همچنین می توانید در بخش کاریابی کانادا در مورد آخرین نیاز های کارفرماها اطلاعات کسب کنید.
مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی