تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

لیست مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا برای مهاجرت

وی والت مشترک کشورها ویزا و مهاجرت لیست مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا برای مهاجرت

مهاجر پذیرترین کشور های جهان

در لیست مهاجر پذیرترین کشور های دنیا برای مهاجرت بر اساس یک نظر سنجی جدید جهانی ، کانادا بهترین کشور جهان برای مهاجران به نظر می رسد.

Gallup، یک شرکت تحلیلی و مشاوره ای مستقر در ایالات متحده ، نظرسنجی گسترده ای را در سال 2019 انجام داد . 145 کشور در این تحقیق شامل شدند و از هر کشور حدود 1000 نفر مورد بررسی قرار گرفتند. محققان از طریق تماس تلفنی با مردم تماس گرفته و یا مصاحبه هایی حضوری انجام دادند.

از مردم پرسیده شد که آیا آنها فکر می کنند مهاجرانی که در کشورشان زندگی می کنند ، با آنها همسایه میشوند و با آنها ازدواج می کنند (خود یا خانواده) و این کار (همسایگی و ازدواج با مهاجران) خوب یا بدی است. شرکت Gallup سپس شاخص پاسخها را ایجاد كرد و هر كشور را در مقیاس 0 تا 9 رده بندی کرد. نمرات بالاتر به معنی پذیرش بیشتر مهاجران است و نمرات كمتر به این معنی است كه آن كشور از مهاجران استقبال كمتری می كند.

کانادا با کسب 8.46 امتیاز از 9.0 امتیاز احتمالی در شاخص پذیرش مهاجران Gallup، بالاترین امتیاز را در بین کشورهای بررسی شده کسب کرده است. ایالات متحده با نمره 7.95 در رده ششم قرار گرفت.

هر دو کشور در سال 2017 : کانادا چهارمین کشور مهاجرپذیر بود ، و ایالات متحده نهمین کشور از رتبه های خود بودند .

از آن زمان ، سیاست های مهاجرتی در هر دو کشور آمریکا و کانادا مسیرهای مخالف را طی کرده است. کانادا برای مهاجرت بیشتر تلاش کرده است در حالی که دولت آمریکا مهاجرت را کاهش داده است . علیرغم این استراتژی های سیاسی متنوع ، افکار عمومی در مورد مهاجرت در هر دو کشور نسبتاً مثبت به نظر می رسد.

نتایج حاصل از کانادایی ها در هر سه سوال کمی بیشتر از نتایج ساکنان ایالات متحده بود.

سوال نظرسنجیپذیرش کاناداپذیرش آمریکا
… مهاجرانی که در کشور شما زندگی می کنند؟94٪87٪
… مهاجران ساکن محله شما؟95٪90٪
… مهاجرانی که به خانواده شما ازدواج می کنند؟91٪85٪

گزارش نوشته شده توسط Neli Esipova ،  Julie Ray و Dato Tsabutashvili ، از مقایسه نتایج بین کانادا و ایالات متحده نتایج جالبی را به دست آورد.

پذیرش مهاجران از موارد سیاسی شکل گیری می کند

همانند سال 2017 ، نظرسنجی ها نشان می دهد بین پذیرش مهاجران و وابستگی سیاسی رابطه ای وجود دارد.

در آمریکا افرادی که ترامپ را به عنوان رئیس جمهور تأیید کردند، کمتر از کسانی که این کار را نکردند، مهاجران را می پذیرفتند. در حالی که کانادایی هایی که ترودو را تأیید می کنند بیشتر از کسانی که نخست وزیر را تأیید نمی کنند پذیرای مهاجران هستند. این نتایج از آنجا به دست آمد که از افراد درمورد رهبر (رئیس جمهور،نخست وزیر) سوال می شد. کسانی که رئیس جمهور آمریکا را تأیید می کردند، کمتر مهاجران را می پذیرفتند و کسانی که رهبری نخست وزیر را در کانادا تأیید می کردند، بیشتر می پذیرفتند.

Gallup از شاخص پذیرش مهاجران برای تعیین کردن میزان تاثیر سیاست در پذیرش مهاجران استفاده کرد (نمرات بالاتربا پذیرش بالاتر نسبت به مهاجران ارتباط دارد).

اختلافات سیاسی درمورد مهاجرت در کانادا ، آمریکا   
نظر افرادشاخص پذیرش مهاجران آمریکاشاخص پذیرش مهاجران کانادا
تأیید ترامپ7.10تایید ترودو8.73
عدم تأیید ترامپ8.59عدم تأیید ترودو8.21
موافق با رهبر کشور7.10موافق با رهبری کشور8.59
مخاف رهبر کشور8.49مخالف رهبر کشور8.31

همچنین محققان دریافتند ، در ایالات متحده ، در پذیرش مهاجران در میان کسانی که بیشترین شناسایی را با شهر و کشور خود دارند ، در مقایسه با کسانی که بیشترین شناسایی با نژاد یا مذهب خود را دارند ، تفاوت وجود دارد. پاسخ دهندگان آمریكایی كه بیشترین شناسایی را با موقعیت جغرافیایی خود داشتند ، مهاجر پذیرتر بودند (8.16) نسبت به افرادی كه از موقعیت اجتماعی شناخت بیشتری داشتند (69/7). در کانادا ، در این موارد ، هیچ تفاوتی در پذیرش مهاجران وجود ندارد.

سن در آمریکا و کانادا تأثیر متفاوتی بر پذیرش مهاجران دارد

الگوهای پذیرش بر اساس سن در دو کشور نیز متفاوت بود. پاسخ دهندگان ایالات متحده با افزایش سن کمتر مهاجران را پذیرفتند و تقریباً پذیرش مهاجران بین گروه 15 تا 29 سال بود و امتیاز افراد بالای 65 سال کاهش یافت.

در این گزارش ، در كانادا “هیچ اختلاف آماری واقعی بر اساس گروه سنی وجود نداشت.” گروه سنی 15-29 نمره 32/8 را کسب کرد که کمترین میزان در بین گروه های سنی است ، هر چند یک پاورقی در این گزارش نشان می داد که این تفاوت به دلیل اندازه نمونه های کوچکتر معنی دار/قابل توجه نیست.

پذیرش مهاجران بر اساس سن در کانادا ، ایالات متحده آمریکا  
سنشاخص پذیرش مهاجران آمریکاشاخص پذیرش مهاجران کانادا
29-298.348.32
30-448.118.54
45-548.048.53
55-6479/78.41
بیش از 65 سال7.378.51

علاوه بر این ، نظرسنجی Gallup نشان داد که پذیرش مهاجران در میان افرادی که در مناطق شهری (مناطقی که با مهاجران آشنایت دارند) زندگی می کنند و تحصیلات بیشتری دارند ، بیشتر است. این یافته ها با نتایج نظرسنجی سال 2017 مطابقت داشت.

10 کشور برتر مهاجر پذیر در جهان برای مهاجران

در زیر لیست مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا برای مهاجرت از Gallup ، مهاجر پذیرترین کشور های در سال 2019 را نشان می دهد (مطابق با شاخص پذیرش مهاجران است).

مهاجرپذیر ترین کشور های جهان برای مهاجران 
ردهکشورشاخص پذیرش مهاجران
1کانادا8.46
2ایسلند8.41
3نیوزلند8.32
4استرالیا8.28
5سیرالئون8.14
6ایالات متحده7.95
7بورکینافاسو93/7
8سوئد7.92
9چاد7.91
10ایرلند / رواندا7.88

حاشیه خطا ، در هر کشور سطح اطمینان 95٪ محاسبه شد، و در بازه زمانی از 1.9 ± درصد به 5.4 ± درصد است. نمونه های داده تحت تأثیر وزن دهی داده ها ، خطای نمونه گیری ، عبارت سوالی و دشواری های عملی قرار گرفتند که می تواند باعث شود پاسخ ها شامل خطا یا سوگیری در یافته ها باشد. Gallup نمونه داده ها را برای مطابقت با آمار جمعیتی ملی هر کشور آمارگیری کرد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی