dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

لغو هزینه شهروندی کانادا

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا لغو هزینه شهروندی کانادا

لیبرال ها در سال 2019 تعهدی پیش از انتخابات برای لغو هزینه 630 دلاری مربوط به اخذ تابعیت کانادا دادند .

از زمان تحقق این تعهد ، بحران کرونا ویروس در کانادا مورد توجه قرار گرفته است ، و اتاوا مجبور شد برای بسیاری از کسانی که به دلیل محدودیت های COVID-19 شغل خود را از دست داده اند ، قدم بردارد و کمک های مالی ارائه دهد.

اکنون دارندگان اقامت دائم تمایلی به ارائه پرونده های شهروندی ندارند زیرا منتظر اخبار مربوط به قول لیبرال برای حذف هزینه شهروندی هستند.


هزینه فعلی شهروندی کانادا 630 دلار شامل 530 دلار هزینه پردازش و 100 دلار نیز به عنوان بخشی از پروسه درخواست مورد نیاز است.

با وجود هزینه کمتری برای کودکان ، یک خانواده معمولی چهار نفره باید 1460 دلار برای تابعیت خود بپردازند ، مشروط بر اینکه سایر شرایط را داشته باشند.

داوطلبان لازم است از پنج سال گذشته به مدت سه سال یعنی 1095 روز به عنوان دارنده اقامت دائم در کانادا زندگی کرده باشند. آنها همچنین باید آزمون شهروندی بدهند و شرایط را زبان برای شهروندی برآورده کنند .

  • افراد خردسال (زیر 18 سال) ملزم به شرکت در آزمون نیستند.
  • متقاضیان بین 18 تا 54 سال نیز ملزم به گذراندن آزمون زبان هستند.

با لغو مراسم شهروندی در اوایل اوضاع همه گیری کرونا در کانادا ، تعداد شهروندان جدید در مارس ، آوریل ، مه و ژوئن به شدت سقوط کرد.

فقط پنج نفر در ماه آوریل تابعیت کانادا را بدست آوردند ، در حالی که 26،730 نفر در فوریه ، آخرین ماه قبل از اعمال محدودیت های ویروس کرونا ، تابعیت کانادا را به دست آوردند.

آخرین آمار نشان می دهد که تعداد 1،656 نفر در ماه ژوئن شهروند شدند ، زیرا برگزاری مراسم مجازی برای دریافت تابعیت کانادا به تدریج این تعداد را افزایش می دهد ، اما این هنوز هم به طور چشمگیری نسبت به قبل از کرونا افت کرده است ( 20،667 نفر در ژوئن 2019 – 1،565 نفر در ژوئن 2020 ) .در نیمه اول سال 2020 ، 62.696 نفر شهروند شدند و بیش از 50،000 نفر در ژانویه و فوریه ، قبل از اینکه کرونا ویروس به کانادا برسد ، تابعیت کسب کردند.

برای مقایسه بهتر ، 127،580 نفر در شش ماه نخست سال 2019 و بیش از 250،000 در کل سال شهروند شدند.

بسیار بعید به نظر می رسد که کانادا در سال 2020 به رقم مشابهی دست یابد ، اگرچه لغو هزینه شهروندی می تواند به عنوان انگیزه ای عمل کند که محدودیت ها برداشته شوند و تشریفات حضوری مجدداً آغاز شود.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت