تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

لغو تراول بن و تاثیر جو بایدن بر وضعیت پرونده مهاجرتی آمریکا برای ایرانیان

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده لغو تراول بن و تاثیر جو بایدن بر وضعیت پرونده مهاجرتی آمریکا برای ایرانیان

بایدن فرمان اجرایی پایان دادن به تراول بن را امضا کرد و تراول بن لغو شد

بایدن دارد آماده می‌شود به محض رسیدن به قدرت در 20 ژانویه به سرعت فرمان‌های اجرایی را برای لغو سیاست‌های ترامپ امضا کند. از جمله، او travel ban را لغو خواهد کرد.

یکی از وعده‌های صریح آقای بایدن در جریان تبلیغات انتخاباتی لغو دستور اجرائی ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع برخی کشورها از جمله ایرانیان به آمریکا (تراول بن) بود. آقای بایدن وعده داده که در اولین روز ریاست جمهوری اش تراول بن را لغو کند. با این حال نباید تصور کرد که شرایط برای ایرانیان بلافاصله به حالت عادی باز خواهد گشت. بسیاری از ساز و کارهای ایجاد شده برای اعطای ویزا به ایرانیان پابرجا خواهد ماند اما با در نظر گرفتن مجموع شرایط می توان امیدوار بود که با ورود آقای بایدن به کاخ سفید تغییرات مهمی در رابطه با نحوه صدور ویزا برای ایرانیان ایجاد شود.

لغو تراول بن آمریکا

  1. صدور ویزاهای توریستی که برای ایرانیان فاقد تابعیت مضاعف عملا نزدیک به صفر شده بود از سر گرفته خواهد شد. والدین ایرانیان ساکن آمریکا بیشترین بخت را برای دریافت ویزاهای توریستی جهت دیدار با فرزندان خود خواهند داشت.
  2. برندگان لاتاری امسال از بخت بسیار بیشتری برای دریافت به موقع ویزا قبل از ۳۱ سپتامبر ۲۰۲۱ برخوردار خواهند شد.
  3. بعید است چک های امنیتی که در دوران ترامپ برای صدور ویزا برای ایرانیان اضافه شد لغو شود اما انتظار می رود روند انجام این مرحله از صدور ویزا تسریع شود‌. این مساله تا حد زیادی به رفتار حکومت ایران با دولت آینده آمریکا و میزان تنش‌زدایی در روابط سیاسی دو کشور بستگی خواهد داشت.
  4. ویزاهای مهاجرتی از طریق خانوادگی با سهولت بیشتری صادر خواهد شد.
  5. ویزاهای دانشجویی برای ایرانیان تسریع خواهد شد.
  6. شروع تغییرات در روند صدور ویزا برای ایرانیان در عمل با وضعیت همه گیری کرونا ارتباط مستقیم خواهد داشت. امکان مسافرت ایرانیان به کشورهای مجاور و آمادگی سفارتخانه ها برای پذیرش مراجعین با رعایت پروتکل های بهداشتی عوامل تعیین کننده در این زمینه خواهد بود.
  7. آقای بایدن به احتمال زیاد فرمان اجرائی ترامپ مبنی بر منع صدور ویزا به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا را لغو خواهد کرد اما محدودیت هایی در زمینه ورود اتباع خارجی به آمریکا تا کنترل کامل این همه گیری وجود خواهد داشت.
  8. ایالات متحده احتمالا متقاضیان حمایت بشردوستانه بیشتری را خواهد پذیرفت و ظرفیت پذیرش ملتجیان که به زیر ۱۵ هزار ملتجی در سال رسیده مجددا افزایش خواهد یافت.

مهاجرت به آمریکا

🇺🇸 لغو دستور اجرائی ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع برخی کشورها از جمله ایرانیان به آمریکا(تراول بن) یکی از اولین اقدامات بایدن در اولین روز ریاست جمهوری اش خواهد بود.

پیش‌نویس پلتفرم حزب دمکرات: ما فورا منع تبعیض آمیز سفر و مهاجرت دولت ترامپ پایان می‌دهیم و از کسانی که ویزایشان به خاطر این سیاست‌های خارجی‌هراس و ضد آمریکایی رد شده دعوت می‌کنیم مجددا تقاضا بدهند تا به آمریکا بیایند

دمکرات‌ها معتقدند پیوستگی خانواده باید اصل هدایت‌کننده سیاست مهاجرتی باشد. ما از قانونی برای خویشاوندان نزدیک تلقی شدن همسران و فرزندان دارندگان گرین کارت حمایت می‌کنیم.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی