تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

لغو تراول بن و نحوه رسیدگی به پرونده های مهاجرتی در سفارتخانه ها آمریکا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده لغو تراول بن و نحوه رسیدگی به پرونده های مهاجرتی در سفارتخانه ها آمریکا

بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا در رابطه با لغو تراول بن و نحوه رسیدگی به پرونده های مهاجرتی در سفارتخانه ها

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در حال ارزیابی بهترین شیوه برای رسیدگی به پرونده هایی است که تحت تاثیر فرمان های اجرائی ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع برخی کشورها از جمله ایرانیان به آمریکا (تراول بن) قرار گرفته اند. تا زمان تدوین طرحی جامع برای رسیدگی به این پرونده ها فعلا وزارت خارجه دستورالعمل زیر را به سفارتخانه ها ابلاغ کرده است:

1. افرادی که متقاضی ویزاهای غیرمهاجرتی بوده و به دلیل تراول بن ترامپ درخواست ویزای آن ها رد شده است باید دوباره نسبت به درخواست ویزا اقدام کنند و پروسه بازبینی پرونده ها شامل آن ها نمی شود. (برای مثال افراد متقاضی ویزای توریستی برای ملاقات با فرزندان باید فرم دی اس ۱۶۰ را دوباره تکمیل و با پرداخت هزینه مجدد درخواست وقت مصاحبه جدید ارائه کنند).

2. افرادی که درخواست ویزای مهاجرتی آن‌ها پس از مصاحبه در وضعیت Refused به دلیل فرمان ترامپ و در انتظار دریافت ویور قرار گرفته می توانند بدون ارائه درخواست ویزای جدید و بدون پرداخت هزینه مجدد از سفارت درخواست به جریان افتادن دوباره پرونده را داشته باشند. سفارتخانه ها پرونده افرادی را که پس از مصاحبه منتظر دریافت ویور بوده اند در اولویت رسیدگی قرار خواهند داد.

3. افرادی که درخواست ویزای مهاجرتی آن ها ظرف کمتر از یکسال پیش از تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ رد شده است (از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰) هم تا یکسال (تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲) وقت دارند تا درخواست بررسی مجدد پرونده خود را بدون پرداخت هزینه مجدد به سفارت تسلیم کنند.

4. افرادی که در دو گروه قبلی قرار نمی گیرند باید مجددا درخواست ویزا داده و هزینه جدید برای بررسی درخواست ویزای خود پرداخت کنند.


مطابق ابلاغیه رییس‌جمهور وزارت امور خارجه می‌تواند بلافاصله پردازش ویزاها از کشورهای مشمول تراول بن را آغاز کند.

اما همان طور که قبلا اطلاع رسانی شد محدودیت های کرونایی ترامپ برای صدور ویزا هنوز لغو نشده و این ابهام وجود دارد که با توجه به دستورالعمل امروز وزارت خارجه مبنی بر از سرگیری فوری پردازش درخواست های ویزایی که مشمول تراول بن بوده اند آیا سفارتخانه ها به پرونده های افراد مشمول فرمان اجرائی ۱۰۰۱۴ رسیدگی خواهند کرد یا پرونده این افراد همچنان در حالت تعلیق باقی می ماند. بر این اساس هنوز تکلیف بخش عمده‌ای از پرونده های مهاجرتی ایرانیان (والدین شهروندان آمریکا، خواهر و برادر شهروندان آمریکا، همسر دارنده گرین کارت، فرزندان بالای ۲۱ سال شهروندان آمریکا و دارندگان گرین کارت و …) مشخص نبوده و معلوم نیست که سفارتخانه‌ها نسبت به شروع فوری پردازش این پرونده ها اقدام خواهند کرد یا خیر.


قابل توجه دارندگان انواع ویزا مهاجرتی و نامزدی و برندگان لاتاری دوران ریاست جمهوری ترامپ

با توجه به فرمان ریس جمهور بایدن مبنی بر ابطال تمام فرمانهای صادر از طرف ترامپ و ابلاغیه وزارتخارجه امریکا با ارسال ایمیل به سفارت محل مصاحبه درخواست بازنگری و تجدیدنظر در شرایط پرونده خود را بنماید .


ایمیل سفارت آنکارا:

Ankaraiv@state.gov

ایمیل سفارت ایروان

IranIvYerevan@state.gov

ایمیل سفارت ابوظبی:

AbuDhabiIV@state.gov

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی