اخبار اخبار آسیا

قوانین سفر بدون ویزا به عمان

مسافرت به عمان بدون ویزا

همزمان با بازگشایی مرزهای کشور عمان به روی گردشگران و برقراری پروازهای مستقیم این کشور به ایران، مقررات «سفر بدون ویزا و روادید» به کشور عمان اعلام شد. به تازگی شهروندان 103 کشور از جمله ایران، از گرفتن ویزا و روادیدی کشور عمان برای سفر 14 روزه معاف شده‌اند، هرچند که قوانین سختگیرانه‌ای در انتظار این مسافران است.

شهروندان کانادا، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، بیشتر اتحادیه اروپا و آمریکای جنوبی، چین، هنگ‌کنگ، کره جنوبی، تایوان، تایلند، هند، روسیه، برخی کشورهای قاره آفریقا، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه و ایران از جمله کشورهایی هستند که طبق اعلام دولت کشور عمان اجازه دارند بدون ویزا و روادید به مدت 14 روز به این کشور سفر کنند.

کشور عمان اگرچه پذیرش گردشگران خارجی را آغاز کرده اما چند استثنا و الزام در قوانین سفر ایجاد کرده است. پلیس سلطنتی کشور عمان اعلام کرده که اتباع 103 کشوری که برای مدت 14 روز از ویزا و روادیدی ورود به این کشور معاف شده‌اند باید رزرو قبلی و قطعی هتل، بیمه درمانی و بلیت برگشت داشته باشند و هر روز که اضافه‌تر بمانند باید جریمه نقدی بپردازند. مبلغ جریمه به ازای هر روز 20 ریال کشور عمانی اعلام شده است.

اجازه سفر 14 روزه بدون ویزا و روادید به کشور عمان غیرقابل تمدید است و چنان‌چه مسافران قصد داشته باشند بیشتر از این زمان در این کشور بمانند باید برای دریافت ویزا و روادیدی یک‌ماهه گردشگری اقدام کنند.

شرایط ورود مسافران خارجی بدون ویزا و روادید به کشور عمان به این شرح اعلام شده است:


قوانین سفر بدون ویزای ایرانیان به عمان

1. گذرنامه مسافرتی حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد.

2. مسافر باید دارای بلیت بازگشت معتبر، رزرو معتبر هتل، بیمه مسافرتی و تمکن مالی به منظور پوشش هزینه‌ها در طول مدت اقامت در کشور عمان باشد.

3. مدت اقامت مسافر بدون ویزا و روادید در کشور کشور عمان حداقل 14 روز بوده و غیرقابل تغییر است.

4. در صورتی که مدت اقامت مسافر از 14 روز بیشتر شود، به ازای هر روز اقامت اضافه، جریمه‌ای به مسافر تعلق می گیرد.

5. در صورت تمایل به اقامت بیشتر از 14 روز، مطابق با سیستم اجرایی صدور ویزا و روادید، مسافر می‌تواند قبل از سفر، نسبت به دریافت هر نوع ویزا و روادیدی توریستی و پرداخت هزینه‌های مربوطه اقدام کند.

6. مسافرتِ مسافرِ معاف از اخذ ویزا و روادید، با همسر و فرزندان دارای ملیت غیر به کشور کشور عمان در صورت اقامت در بازه زمانی 14 روز بلامانع است.

7. در خصوص مسافران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries)، افراد دارای اقامت، ویزا و روادیدی توریستی و ویزا و روادیدی کار کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (طبق فهرست مشاغل مجاز)، در صورتی که دارای ملیت قیدشده در فهرست 103 کشور مجاز باشند، می‌توانند از معافیت مربوطه استفاده کنند.

8. شهروندان کشورهای دوم و سوم نیز در صورتی که مقیم کشورهای مربوطه بوده یا دارای ویزا و روادیدی معتبر برای ورود به هر یک از کشورهای ایالت متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، کشورهای حوزه شنگن و ژاپن باشند، می‌توانند از این معافیت استفاده کنند.

9. طبق قوانین فعلی ویزا و روادیدی ورود به کشور عمان، ویزا و روادیدی مسافران (دارای ویزا و روادیدهای توریستی یک‌ماهه و یک‌ساله، افراد مقیم کشورهای عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس و مسافران چندسفره) در صورتی که کشور تابعه جزو فهرست کشورهای دوم و سوم باشد، قابل استفاده است.

10. در صورتی که مسافر به هر دلیل اجازه ورود به کشور کشور عمان را نداشته باشد، به عنوان مسافر دیپورتی تلقی می‌شود و تمام هزینه‌های مرتبط با بازگرداندن مسافر به کشور مبدأ سفر، به عهده خود مسافر است.

11. این شرایط که در خصوص ورود مسافران خارجی معاف از ویزا و روادیدی کشور عمان است، حق اشتغال و فعالیت کاری و همچنین اقدام برای دریافت هرگونه ویزا و روادید و یا اقامت را برای مسافرن فراهم نمی‌کند.

12. این قوانین شامل همه مسافرانی می‌شود که قصد دارند با ویزا و روادید یا بدون ویزا و روادید به کشور عمان سفر کنند.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023