تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

فرم i-765 آمریکا


فرم i-765 چیست؟

برخی از اتباع خارجی که در ایالات متحده هستند، می توانند فرم I-765 را برای درخواست مجوز اشتغال خود در ایالات متحده را درخواست کنند. سایر اتباع خارجی که وضعیت مهاجرت به آنها اجازه کار بدون محدودیت در ایالات متحده را می دهد نیز ممکن است از فرم I-765 برای درخواست خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای EAD استفاده کنند.

مشخصات فرم I-765

فرم I-765 دارای 7 صفحه و 27 دستورالعمل می باشد که آخرین نسخه ویرایش شده آن در تاریخ 31/05/2018 می باشد. شما میتوانید تاریخ ویرایش شده را در انتهای فرم I-765 و دستورالعمل ها مشاهده کنید.

نکات مربوط به تشکیل پرونده فرم I-765  برای درخواست مجوز اشتغال

تمام بخش های فرم را تکمیل کنید. در غیر این صورت، فرم شما رد خواهد شد.

 • قسمت 1 – دلیل درخواست (فقط یک کادر را انتخاب کنید)
 • قسمت 2 – اطلاعات در مورد شما
 1. نام کامل حقوقی شما (شماره 1.a. – 1.c.)
 2. آدرس پستی شما در ایالات متحده (شماره 5.a. – 5.f.)
 3. تاریخ تولد (شماره .20)
 4. اطلاعات در مورد اینکه شما واجد شرایط هستید (شماره .27)

همچنین اگر صفحات 1-6 وجود نداشته باشد، فرم شما رد خواهد شد.

فراموش نکنید که فرم خود را امضا کنید! هر فرم بدون امضا را رد میکنند و باز میگردانند.

هزینه تشکیل پرونده برای فرم I-765

هزینه تشکیل پرونده برای فرم I-765 و هزینه خدمات بیومتریک 85 دلار و کل هزینه ها برابر 495 دلار می باشد. اگر شما جزء یکی از دسته های زیر هستید، هیچ هزینه خدمات بیومتریکی برای دسته های واجد شرایط لازم نمی باشد.

 • درخواست رسیدگی به عملیات به تاخیر افتاده ورود کودکان (DACA)
 • اگر از یک دادخواست مهاجرتی مبنی بر اشتغال بهره مند هستید و مجبور به شرح این مورد خواهید شد.
 • همسر یا فرزند متاهل ذینفع که دارای دادخواست مهاجرتی مبنی بر اشتغال هستند که با شرایط قانع کننده ای رو به رو هستند.

پرداخت هزینه

ممکن است هزینه ها را با یک پرداخت پولی، چک شخصی یا چک صندوقدار پرداخت کنید. هنگام ثبت نام در تسهیلات USCIS Lockbox، می توانید با استفاده از فرم G-1450، مجوزی برای معاملات کارت اعتباری استفاده کنید.
اگر با چک پرداخت کنید، باید چک خود را به وزارت امنیت داخلی ایالات متحده پرداخت کنید. لطفا توجه داشته باشید که مراکز خدمات قادر به پردازش پرداخت کارت اعتباری نیستند.
هنگامی که شما یک پرداختی را ارسال می کنید، شما تایید خواهید کرد که هزینه خدمات دولتی را خواهید پرداخت. هزینه های تشکیل پرونده و خدمات بیومتریک بدون توجه به اقدامی که در مورد درخواست شما انجام می دهند قطعی و غیر قابل استرداد است.
توجه کنید که فرم خود را امضا کنید! هر فرم بدون امضا را رد می‌کنند.

تعویض کارت اگراطلاعات نادرستی دارد

 • اگر كارتي كه براي شما صادر شده است، حاوي اطلاعات نادرستي است که آن خطا به دليل خطاي ما نيست، بايد از مكان هاي ثبت نام فرم I-765 استفاده كنيد.
 • اگر كارتي كه براي شما صادر كرديم حاوي اطلاعات نادرست است كه به دليل خطاي ماست ، بايد نامه اي را تبيين كنيد كه در مورد خطا و شواهد توضيح مي دهد تا نشان دهد كه اطلاعات صحيح بايد به همراه كارت حاوي خطا ، به مركز خدمات ارسال شود.

توجه: برای اینکه شامل DACA شوید، باید پرونده های زیر را وارد کنید:

 • فرم I-821D برای توجه به اقدام معوق برای ورود کودک
 • فرم I-765 برای درخواست مجوز اشتغال
 • و …

توجه به U Petitioners

اگر شما یک متقاضی اصلی غیر مهاجر U هستید و مجاز به کار بر اساس وضعیت خود هستید. پس از تأیید درخواست اساسی برای وضعیت غیر مهاجر U، یک EAD برای شما صادر خواهد شد.

اگر شما عضو یک خانواده مشتق ساکن در ایالات متحده هستید، همچنین مجاز به کار بر اساس وضعیت خود هستید. پس از تأیید درخواست اساسی در مورد وضعیت غیر مهاجرتی مشتق U ، EAD برای شما صادر نخواهد شد. این بدان معنی است که شما باید فرم I-765 را تهیه کنید. EAD را برای اصول و مشتقات پس از تأیید درخواست زیر بنایی وضعیت غیر مهاجرتی U صادر می شود، صرف نظر از اینکه فرم I-765 را ثبت کنید.

اگر به سن قانونی رسیده باشید و از فرآیند لیست انتظار که در 2014.14.8 CFR شرح داده شده است استفاده کنید، متقاضیان برای وضعیت غیر مهاجرتی U و خانواده ی مشتقات در ایالات متحده می توانند با استفاده از فرم I-765 درخواست مجوز اشتغال دهند.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی